Ylikerroin.com
Suomen suurin vedonlyöntisivusto
Tänään on 21.01.2018, 06:02

Kaikki ajat ovat UTC + 2 tuntia



Aloita uusi ketju Vastaa viestiin  [ 35 viestiä ]  Mene sivulle <1, 2
Kirjoittaja Viesti
 Viestin otsikko: ENG Premier League 2-4.5
ViestiLähetetty: 28.04.2009, 13:10 
Avatar
Status: JäsenLiittynyt: 26.03.2008, 16:49Viestit: 441
Pisteitä: 7
Chelsea - Fulham, U3 70% 1.524 5/10 @Pinnacle
Ei voi ymmärtää, vaikka Chelssi lepuuttelisikin niin tuskin mitään maali-iloittelua nähdään. Fulhamilla varmasti motivaatio kunnossa. Pulustus toiminut ja maaleja ei totutusti paljon Hodgsonin peleissä nähdä.

ManC - Blackb, ManC 51,5% 2.075 3,5/10 @Bet365

Sunderland - Everton, Everton +0.25 62% 1.813 5/10 @Pinnacle
???
0

_________________
"Mikään ei ole niin todennäköistä kuin epätodennäköinen" Pertti Salolainen
Ylös
  Profiili
 
 Viestin otsikko:
ViestiLähetetty: 28.04.2009, 14:01 
Status: JäsenLiittynyt: 29.10.2007, 08:45Viestit: 1248
Pisteitä: 18
Kassa: -23.00 yks. Palautus%: 93.57% Panosten ka: 2.45 yks. Vetoja: 146
Hyviä hakuja!

Alustavissa pohdinnoissa mulla Chelsea Fulham u2,5 ~54%, eli varmaan siitä u3:lle joku 70% tulee.

Myös Evertonille komppia. Kyllä joukkue suosikkina tohon lähtee.
0

_________________
Seuranta
Ylös
  Profiili Seuranta
 
 Viestin otsikko:
ViestiLähetetty: 28.04.2009, 14:39 
Avatar
Status: JäsenLiittynyt: 18.12.2003, 12:02Viestit: 903Paikkakunta: Jumpan Kulma
Pisteitä: 766
PublicPervert kirjoitti:
Hyviä hakuja!

Alustavissa pohdinnoissa mulla Chelsea Fulham u2,5 ~54%, eli varmaan siitä u3:lle joku 70% tulee.

Myös Evertonille komppia. Kyllä joukkue suosikkina tohon lähtee.


Mites Premierissä toi europaikka meneekään - onko Eve uefa-kupissa, vaikka häviäisikin FA-kupittelun? Siis koska Chelski on CL:ssä.
Muuten oo niin väliä, mutta Eve näytti oikeastaan ekaa kertaa tällä kaudella siltä, että alkaisi bensa loppumaan? Ovat vetäneet todella kapealla materiaalilla todella paljon matseja.
0
Ylös
  Profiili
 
 Viestin otsikko:
ViestiLähetetty: 28.04.2009, 17:42 
Status: JäsenLiittynyt: 29.10.2007, 08:45Viestit: 1248
Pisteitä: 18
Kassa: -23.00 yks. Palautus%: 93.57% Panosten ka: 2.45 yks. Vetoja: 146
Zizou kirjoitti:

onko Eve uefa-kupissa, vaikka häviäisikin FA-kupittelun?


On, mikäli on liigan lopputuloksissa seitsemän joukossa.
Eli pelkkä cup-finaalin häviäminen ei tuo paikkaa euroopassa, vaan pitää olla seittemän sakissa liigan loppusijoituksissa.

Neljä ekaa CL:aan, viides automaattisesti Eurooppaan. Kuudes ja seitsemäs myös mikäli cup-voittajat pääsevät sinne sarjasijoitusten avulla.

Viime lauantain Everton-peliä en ole nähnyt, mutta mulla Sunderland tällä hetkellä aika rupu, mikä selittänee tota Toffeesin suosikkiasemaa. Tietty tässä voisi vähän Sunderlandille motivaatiolisää antaa, mutta morskun vihjaamassa kertoimessa saa Black Cats olla vaikka pikku suosikki.
0

_________________
Seuranta
Ylös
  Profiili Seuranta
 
 Viestin otsikko:
ViestiLähetetty: 29.04.2009, 10:21 
Avatar
Status: JäsenLiittynyt: 19.01.2003, 18:32Viestit: 3597Paikkakunta: Norge
Pisteitä: 3170
Kassa: +0.00 yks. Palautus%: - Panosten ka: - Vetoja: 0
En antaisi Sunderlandille tässä motivaatiolisää, sillä "motivaatio" on tarkoittanut mielestäni jo jonkin aikaa aivan helvetillistä painetta. Mustat Kissat on Hull:n ohella juuri nyt suurimmassa nesteessä henkisesti, ja noi kaksi ryhmää on aikamoisessa paniikissa putoamisen suhteen. Tuollaista asetelmaa on aika vaikea kääntää yhtäkkiä, ja etenkin Evertonin tasoista jengiä vastaan. Ei ole sattumaa, että ainoa Sunderlandin voittokin aikoihin on hikinen 1-0 juuri Hull:sta.

Everton toki hyytyi Man Cityä vastaan hieman, mutta täytyy nyt muistaa että
a) sieltä puuttui avauksesta 50% joukkueen tehdyistä liigamaaleista
b) 0-1 tilanteessa Everton olisi aivan hyvin voinut tulla peliin tasoihin
c) 65" kohdalla avaintoppari Jagielka loukkaantui kun kaikki vaihdot oli käytetty = lähes puoli tuntia vajaalla.

En nyt vielä kauheita johtopäätöksiä vetäisi Evertonin bensan loppumisesta huomioiden em. asiat. Toki näin voi käydä että EFC hyytyy viime kauden tavoin loppumetreillä kun suurempaa panosta ei ole, mutta odottaisin siitä ainakin lisätodisteita. Jagielka on polvivamman vuoksi poissa myös tästä ottelusta, mutta Lescott+Yobo -parin luulisi senkin kyllä selviävän varsin munattomasta Sunderland -hyökkäyksestä. Pientä negaa, mutta siksi itse laittaisin 50-50, muuten olisi vierassuosikki.
0
Ylös
  Profiili Seuranta
 
 Viestin otsikko:
ViestiLähetetty: 29.04.2009, 11:05 
Avatar
Status: JäsenLiittynyt: 26.03.2008, 16:49Viestit: 441
Pisteitä: 7
Liverpool - Newcastle, 1 1.3 79% 4,5/10 @Bwin

Ei vaan Newcastlen taso riitä.
0

_________________
"Mikään ei ole niin todennäköistä kuin epätodennäköinen" Pertti Salolainen
Ylös
  Profiili
 
 Viestin otsikko:
ViestiLähetetty: 29.04.2009, 21:31 
Status: JäsenLiittynyt: 03.09.2005, 18:07Viestit: 63
Pisteitä: 0
Täältä myös tukea Evertonille, eli alustavilla arvoilla:

Sunderland Everton 34 31 36
O/U 42 58

Sunderland Everton 2 +0,25 60% 10Bet 1,826 5/10

Omilla arviolla myös nuo muut Morskun avausviestin löydöt olisivat olleet pelattavia, mutta ainakin tällä hetkellä kertoimet pudonneet sen verran, että ei peliä. Man City 50% ja Chelsea - Fulham U3,0 68%.
0
Ylös
  Profiili
 
 Viestin otsikko:
ViestiLähetetty: 29.04.2009, 21:36 
Status: JäsenLiittynyt: 03.09.2005, 18:07Viestit: 63
Pisteitä: 0
Tottenham West Brom 64 22 13
O/U 52 48

Tottenham West Brom U3,0 61% Mansion88 1,72 3/10
0
Ylös
  Profiili
 
 Viestin otsikko:
ViestiLähetetty: 29.04.2009, 22:11 
Status: JäsenLiittynyt: 29.10.2007, 08:45Viestit: 1248
Pisteitä: 18
Kassa: -23.00 yks. Palautus%: 93.57% Panosten ka: 2.45 yks. Vetoja: 146
Vähän joutuu syömään sanojaan Evertonista, kun olin missannut tuon Jagielkan loukkaantumisen. Tasabuukiks tällä hetkellä taipumassa. Peliä kuitenkin saa.

Sunderland Everton 2 +0,25 59% 1,79 188Bet 4,5/10
0

_________________
Seuranta
Ylös
  Profiili Seuranta
 
 Viestin otsikko:
ViestiLähetetty: 29.04.2009, 23:06 
Avatar
Status: JäsenLiittynyt: 26.03.2008, 16:49Viestit: 441
Pisteitä: 7
Stoke - West Ham, West Ham +0.25 1.885 55% 1,5/10 @Pinnacle
Molemmilla ukkoa sivussa.

Viikonlopun vedot pistetty ja hyvillä mielin vappuun. Krapulassa saa sitten nautiskella, kun pelit osuu. :wink:

Hyvää vappua! :arrow: 8--)
0

_________________
"Mikään ei ole niin todennäköistä kuin epätodennäköinen" Pertti Salolainen
Ylös
  Profiili
 
 Viestin otsikko:
ViestiLähetetty: 01.05.2009, 12:26 
Status: JäsenLiittynyt: 03.09.2005, 18:07Viestit: 63
Pisteitä: 0
Neo kirjoitti:
Ei ole sattumaa, että ainoa Sunderlandin voittokin aikoihin on hikinen 1-0 juuri Hull:sta.

Sunderland on ylipäänsä kerännyt suuren osan pisteistään sarjataulukon häntäpään joukkueilta. Alla taulukko alle 38 pistettä keränneiden keskinäisistä otteluista.

Sunderland1063117821
Blackburn935112814
Hull10334141612
West Brom9324141611
Newcastle923410149
Middlesbrough91446117
0
Ylös
  Profiili
 
 Viestin otsikko:
ViestiLähetetty: 01.05.2009, 13:05 
Status: JäsenLiittynyt: 03.09.2005, 18:07Viestit: 63
Pisteitä: 0
Lepuutuksia tai ei, mutta pelataan nuo CL-välieräjoukkueet kuitenkin, kun löytyy kohtuulliset tasoituksetkin.

Middlesbrough Man United 13 23 64
O/U 48 52
Chelsea Fulham 64 23 12
O/U 46 54
Portsmouth Arsenal 26 28 46
O/U 49 51

Middlesbrough Man United 2 -0,75 59% 10Bet 1,82 4/10
Chelsea Fulham 1 -0,75 59% Mansion88 1,80 4/10
Portsmouth Arsenal 2 ML 63% 12Bet 1,69 4/10
0
Ylös
  Profiili
 
 Viestin otsikko:
ViestiLähetetty: 01.05.2009, 13:54 
Status: JäsenLiittynyt: 29.10.2007, 08:45Viestit: 1248
Pisteitä: 18
Kassa: -23.00 yks. Palautus%: 93.57% Panosten ka: 2.45 yks. Vetoja: 146
ManU kelpaa myös tänne.

Middlesbrough Man Utd Middlesbrough u0,5 47% 2,27 Pinnacle 2/10
Middlesbrough Man Utd 2 -0,75 58% 1,85 Bet365 4/10
0

_________________
Seuranta
Ylös
  Profiili Seuranta
 
 Viestin otsikko:
ViestiLähetetty: 01.05.2009, 14:12 
Status: JäsenLiittynyt: 24.01.2004, 21:56Viestit: 29
Pisteitä: 1
PublicPervert kirjoitti:
Zizou kirjoitti:

onko Eve uefa-kupissa, vaikka häviäisikin FA-kupittelun?


On, mikäli on liigan lopputuloksissa seitsemän joukossa.
Eli pelkkä cup-finaalin häviäminen ei tuo paikkaa euroopassa, vaan pitää olla seittemän sakissa liigan loppusijoituksissa.




Tosta en olisi ihan varma. Ainakin Millwall paasi pari vuotta siten eurooppaan vaikka havisivat cupin finaalin. Wikipedian mukaan saantoa ei olisi muutettu.

http://en.wikipedia.org/wiki/English_cl ... n_football

Toisin sanoen Evertonilla ei ole mitaan pelattavaa tassa pelissa.
0
Ylös
  Profiili
 
 Viestin otsikko:
ViestiLähetetty: 01.05.2009, 15:13 
Status: JäsenLiittynyt: 03.09.2005, 18:07Viestit: 63
Pisteitä: 0
PP on oikeassa.

Lainaa:
More about European qualification:
a. The seventh-placed team will qualify for the UEFA Europa League if the FA Cup winners finish sixth or higher

Lainaus löytyy mikroskooppisella tekstillä sarjataulukon alapuolelta.
Premier League 2009–10

Tuossa Sedän linkissä taitaa olla vanhaa tietoa. Ensi kaudellahan pelataan UEFA Europa Leagueta, ei enää UEFA Cupia tai Intertotoa...


Edit. Linkki korjattu
0
Ylös
  Profiili
 
 Viestin otsikko:
ViestiLähetetty: 01.05.2009, 16:35 
Status: JäsenLiittynyt: 24.01.2004, 21:56Viestit: 29
Pisteitä: 1
mj kirjoitti:
PP on oikeassa.

Lainaa:
More about European qualification:
a. The seventh-placed team will qualify for the UEFA Europa League if the FA Cup winners finish sixth or higher

Lainaus löytyy mikroskooppisella tekstillä sarjataulukon alapuolelta.
Premier League 2009–10

Tuossa Sedän linkissä taitaa olla vanhaa tietoa. Ensi kaudellahan pelataan UEFA Europa Leagueta, ei enää UEFA Cupia tai Intertotoa...


Edit. Linkki korjattu



Pysyn ainakin toistaiseksi kannassani. Tassa hiukan virallisempaa tietoa asiasta:

The losing finalist for the domestic cup competition will still be entitled to be entered for the UEFA Europa League should the domestic cup winners qualify for the UEFA Champions League.

http://www.uefa.com/competitions/uefacu ... 88365.html
0
Ylös
  Profiili
 
 Viestin otsikko:
ViestiLähetetty: 01.05.2009, 18:52 
Status: JäsenLiittynyt: 03.09.2005, 18:07Viestit: 63
Pisteitä: 0
setä kirjoitti:
Pysyn ainakin toistaiseksi kannassani.

Kannattaa pysyäkin, oikeassa olet. Kyllä Everton on jo varmistanut Europa League paikan Cupin kautta, voitti tai hävisi. Muiden joukkueiden kuitenkin kannattaa taistella seitsemännestä sijasta, sillä Evertonin pysyessä kuuden sakissa, Evertonin liigasijoituksellaan hankkima europaikka menee seitsemännelle.

Qualification 2009/2010
0
Ylös
  Profiili
 
 Viestin otsikko:
ViestiLähetetty: 02.05.2009, 08:18 
Avatar
Status: JäsenLiittynyt: 16.03.2004, 18:33Viestit: 4658
Pisteitä: 2281
Kassa: +28.59 yks. Palautus%: 105.82% Panosten ka: 1.38 yks. Vetoja: 355
Mboro-ManU 16 25 59
o/u 40 60
Underia vedän isolla. ManU:n lopullisesta kokoonpanosta ei tietoa, mutta varmaan
mahdollisimman vähällä pyritään pääsemaan, eli mahdollisessa johtoasemassa peli jäädytetään.
Tämä olisi mulla normaalistikin under, mutta nyt markkinoiden 50/50 arviot
pistävät satsaamaan.


Chelsea-Fulham 59 25 16
o/u 39 61
Taas underia isolla. Pitkälti samat syyt mahd. lepuutuksineen etc., ja lisäksi tuo Fulhamin
vierassaldo 9 tehtyä 15 päästettyä. Nämä kaksi ekaa minulla
tosiaan satsauksen paikkoja underille.
Fulham on erinomaisessa vireessä, ja siksi laskin Chelsean prosentteja.

ManC-Blackburn 55 28 17
o/u 58 42
City on noussut ja pelannut hyvin, viimeksi Everton nurin, ja pienet saumat jopa euro-paikkaan.
Blackburnin vierasmaalit 17-32 tukee isoja kotiprosentteja.
City kotona ja Blackburn vieraissa tehneet yhteensä yli sata maalia, ja tässä
taas paukutetaan overia kotivoiton lisäksi.


Pmouth-Arsenal 31 30 39
o/u 55 45
Tässä voi olla Pompeyn paikka. Joukkue tarvitsee vielä jonkun pisteen,
ja Arsenal keskittyy pitkälti tiistain CL-otteluun.
Tasapeli lähellä.

Stoke-WestHam 45 28 27
o/u 44 56
Stoke on ollut koko kauden kova kotonaan, ja vielä pari pinnaa
niin sarjapaikka varmistuu. Peliä kotijoukkueelle.


Tottenham-WBA 66 23 11
o/u 45 55
Tottenhamia varmaan ottaa rajusti päähän viime viikonlopun ManU tappio.
Joukkue on kuitenkin viime peleissä voittanut mm. Chelsean ja AstonVillan,
ja peli kulkee. Rahat kotivoittoon, joka myös tulee.

Wigan-Bolton 44 30 26
o/u 44 56
Wigan pienoinen suosikki, mutta kovin tasaista ottelua odotan.
Tasurin hakijoille hyvä paikka, jota tukee matala maaliodotusmäärä.
0
Ylös
  Profiili Seuranta
 
 Viestin otsikko:
ViestiLähetetty: 02.05.2009, 10:16 
Avatar
Status: JäsenLiittynyt: 09.05.2008, 09:44Viestit: 1547Paikkakunta: Suomi
Pisteitä: 2
Portsmouth-Arsenal 2 2.36 188bet 48% 4/10
Chelsea-Fulham 1 1.53 Nordicbet 69% 3/10
Sunderland-Everton 2 3.0 PAF 39% 5/10.

Vaikka Ars/Che onkin seuraavalla viikolla ne CL-pelit ja lepuutuksia tulee niin silti pelimerkit heille tänään. Kun ne korvaavat pelaajatkin on ihan kohtuuäijiä! Evertonilla huolia loukkaantumisten kanssa mutta vastassa on mun mielestä tämän hetken surkein porukka koko liigassa niin en kyllä ymmärrä heidän suosikkiasemaansa tässä...Näillä mennään.
0

_________________
Minun mielestäni otan HARKITTUJA riskejä, se on vallan muuta kuin hätiköintiä (NHL,SM-liiga&Premier League,Championship ja VEIKKAUSLIIGA)
Ylös
  Profiili
 
 Viestin otsikko:
ViestiLähetetty: 02.05.2009, 11:23 
Status: JäsenLiittynyt: 29.10.2007, 08:45Viestit: 1248
Pisteitä: 18
Kassa: -23.00 yks. Palautus%: 93.57% Panosten ka: 2.45 yks. Vetoja: 146
mj kirjoitti:
setä kirjoitti:
Pysyn ainakin toistaiseksi kannassani.

Kannattaa pysyäkin, oikeassa olet. Kyllä Everton on jo varmistanut Europa League paikan Cupin kautta, voitti tai hävisi. Muiden joukkueiden kuitenkin kannattaa taistella seitsemännestä sijasta, sillä Evertonin pysyessä kuuden sakissa, Evertonin liigasijoituksellaan hankkima europaikka menee seitsemännelle.

Qualification 2009/2010


Tunnustan tappioni, näinhän se menee. Luotin tässä wikipediaan ja omaan muistiin, ei näemmä olisi kannattanut.
0

_________________
Seuranta
Ylös
  Profiili Seuranta
 
 Viestin otsikko:
ViestiLähetetty: 02.05.2009, 11:56 
Status: JäsenLiittynyt: 29.10.2007, 08:45Viestit: 1248
Pisteitä: 18
Kassa: -23.00 yks. Palautus%: 93.57% Panosten ka: 2.45 yks. Vetoja: 146
Man City Blacburn u2,5 51% 2,04 188Bet 2,5/10

Mulla ei tämä taivu overiksi, vaikka kuinka yrittäisi johtuen Cityn hyökkäyspään poissaolijoista. Mun lapuissa SWP ja Bellamy tekee sen verran suuren aukon hyökkäystehoihin, että underi pienellä lapulle.
0

_________________
Seuranta
Ylös
  Profiili Seuranta
 
 Viestin otsikko:
ViestiLähetetty: 02.05.2009, 13:03 
Status: JäsenLiittynyt: 29.10.2007, 08:45Viestit: 1248
Pisteitä: 18
Kassa: -23.00 yks. Palautus%: 93.57% Panosten ka: 2.45 yks. Vetoja: 146
Tottenham WBA 1 -1,0 58% 1,825 Bet365 2,5/10
Tottenham WBA o3,0 46% 2,28 10Bet 1,5/10
0

_________________
Seuranta
Ylös
  Profiili Seuranta
 
 Viestin otsikko:
ViestiLähetetty: 02.05.2009, 13:12 
Status: JäsenLiittynyt: 03.09.2005, 18:07Viestit: 63
Pisteitä: 0
Man City Blackburn 50 27 23
O/U 51 49

Man City Blackburn 1 -0,25 58% 12Bet 1,81 3/10
0
Ylös
  Profiili
 
 Viestin otsikko:
ViestiLähetetty: 02.05.2009, 13:15 
Status: JäsenLiittynyt: 29.10.2007, 08:45Viestit: 1248
Pisteitä: 18
Kassa: -23.00 yks. Palautus%: 93.57% Panosten ka: 2.45 yks. Vetoja: 146
Portsmouth Arsenal Portsmouth u1,0 55% 1,971 Pinnacle 6/10
0

_________________
Seuranta
Ylös
  Profiili Seuranta
 
 Viestin otsikko:
ViestiLähetetty: 02.05.2009, 13:22 
Status: JäsenLiittynyt: 29.10.2007, 08:45Viestit: 1248
Pisteitä: 18
Kassa: -23.00 yks. Palautus%: 93.57% Panosten ka: 2.45 yks. Vetoja: 146
Mj:n tipsaama City -0,25 kelpaa myös tänne. En ihan tohon kertoimeen ehtinyt ->

Man City -0,25 58% 1,79 12Bet 2,5/10

Laitetaan vielä kaikki lauantain arviot näkyville.

Middlesbrough Man Utd 13 23 64 o/u2,5 49 51
Chelsea Fulham 65 22 13 o/u2,5 45 55
Man City Blackburn 50 27 23 o/u2,5 49 51
Portsmouth Arsenal 28 29 43 o/u2,5 44 56
Stoke West Ham 41 29 30 o/u2,5 39 61
Tottenham WBA 68 20 12 o/u2,5 58 42
Wigan Bolton 47 28 25 o/u2,5 43 57
0

_________________
Seuranta
Ylös
  Profiili Seuranta
 
Näytä viestit ajalta:  Järjestä  
Aloita uusi ketju Vastaa viestiin  [ 35 viestiä ]  Mene sivulle <1, 2

Kaikki ajat ovat UTC + 2 tuntia


Paikallaolijat

Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Ei rekisteröityneitä käyttäjiä ja 3 vierailijaa


Et voi kirjoittaa uusia viestejä
Et voi vastata viestiketjuihin
Et voi muokata omia viestejäsi
Et voi poistaa omia viestejäsi
Et voi lähettää liitetiedostoja.

Hyppää:  


Powered by phpBB © 2008 phpBB Group | Käännös, Lurttinen, www.phpbbsuomi.com
subSilver+ theme by Canver Software, sponsor Sanal Modifiye