Ylikerroin.com
Suomen suurin vedonlyöntisivusto
Tänään on 19.01.2018, 02:01

Kaikki ajat ovat UTC + 2 tuntia



Aloita uusi ketju Vastaa viestiin  [ 2 viestiä ] 
Kirjoittaja Viesti
 Viestin otsikko: Tippeligaen 12-13.5
ViestiLähetetty: 11.05.2013, 11:21 
Avatar
Status: JäsenLiittynyt: 30.01.2005, 17:27Viestit: 2456
Pisteitä: 1369
Kassa: -206.24 yks. Palautus%: 98.03% Panosten ka: 4.33 yks. Vetoja: 2424
1X2O2.5U2.5
FK HaugesundVålerenga62%23%15%51%49%
Sandnes UlfFK Molde25%28%47%51%49%
SogndalOdd Grenland43%27%30%43%57%
StromsgodsetBrann74%19%7%58%42%
TromsoSarpsborg 0862%25%14%49%51%
Start KristiansandViking34%28%38%50%50%
AalesundLillestrom55%25%20%54%46%
HonefossRosenborg19%28%53%49%51%


12.5.2013 20:00
PELIAIKA PÄÄTTYNYT
Start Kristiansand - VikingML 2kerroin 2.49 (Pinnacle)panos 7.1 yks.raja 1.8953% ||| OA 1.32
Osuma! +10.58 yks.

Tykkikohde imo. Start mulla toiseksi viimeisenä rankeissa, normaalia heikompi kotietu. Viking jonkin verran kotiriippuvainen, mutta laajahko hyökkäysmatsku, jolla pystynee tykittämään Startin paskaa puolustusta vastaan. Vikingin pääasiallinen vahvuus eli puolustaminen blokkaa hyvin Startin elinehtoa keskivahvaa hyökkiä. Vieraat rohkeasti suosikiksi ja vierasvoittoa haetaan.


12.5.2013 19:00
PELIAIKA PÄÄTTYNYT
Stromsgodset - BrannH -1kerroin 1.85 (Pinnacle)panos 9.4 yks.raja 1.4967% ||| OA 1.24
Osuma! +7.99 yks.

Toinen tykki BOOM. Tämä olisi perustsengoilla linjassa, mutta Brann elää kotipeleistään. Vieraissa Brann on ollut melko paska tai paska jo vuosia. Tämän kauden alkusaldo 0-0-3 / 1-9 ei anna aihetta toivoa parannusta. Stroms vastaavasti liigan vahvin kotijoukkue täällä heti Tromson seuratessa perässä. Kotijoukkueen peli rullannut ja melko tarkkaan siellä sarjataulukossakin kuin missä piti ennen kauden alkua olla. Vahva näkemys, koska Brann ei todellakaan kuulu kakkospaikalle.

12.5.2013 19:00
PELIAIKA PÄÄTTYNYT
Sandnes Ulf - FK MoldeML 2kerroin 1.78 (Pinnacle)panos 7.2 yks.raja 1.5266% ||| OA 1.17
Push: +0.00 yks.

Rankin häntä vs #3. Molde aloittanut surkeasti, mutta parilla viime kierroksella viitteitä, että peli alkaisi löytyä. Jumbotaistelu, mutta vain kotijoukkue kuuluu tähän pariin pelaaamaan. Molde tulee nousemaan reilusti ylöspäin ja tässä upea mesta ottaa toinen voitto putkeen.


13.5.2013 20:00
PELIAIKA PÄÄTTYNYT
Honefoss - RosenborgU 3kerroin 1.75 (Pinnacle)panos 5.7 yks.raja 1.5565% ||| OA 1.13
Push: +0.00 yks.

Ikuinen over-prospekti Rosenborg vierailee Honefossissa, jossa köyhän miehen kotihyökkäys tuskin tekee maaliakaan. Viime peleissä vieraiden puolustus on kieltämättä vuotanut enemmän kuin pitäisi. Todennäköisimmät tulokset 1-1 (raja 7.50), 0-1 (8.94) ja 0-2 (10.21). Honefoss tehnyt alkukaudella jopa enemmän maaleja kuin odotettua, joten pientä vääristymää haetaan.

12.5.2013 16:30
PELIAIKA PÄÄTTYNYT
FK Haugesund - VålerengaH -0.25kerroin 1.56 (Pinnacle)panos 5.4 yks.raja 1.4370% ||| OA 1.09
Osuma! +3.02 yks.

12.5.2013 19:00
PELIAIKA PÄÄTTYNYT
Tromso - Sarpsborg 08LINE Xkerroin 4.42 (Pinnacle)panos 0.8 yks.raja 4.0725% ||| OA 1.09
Huti: -0.80 yks.

12.5.2013 19:00
PELIAIKA PÄÄTTYNYT
Sogndal - Odd GrenlandU 3kerroin 1.5 (Pinnacle)panos 4.9 yks.raja 1.472% ||| OA 1.07
Osuma! +2.45 yks.

13.5.2013 20:00
PELIAIKA PÄÄTTYNYT
Honefoss - RosenborgML 2kerroin 1.43 (Pinnacle)panos 4.2 yks.raja 1.3574% ||| OA 1.05
Osuma! +1.81 yks.

12.5.2013 19:00
PELIAIKA PÄÄTTYNYT
Stromsgodset - BrannU 3kerroin 1.97 (Pinnacle)panos 1.5 yks.raja 1.8953% ||| OA 1.04
Osuma! +1.46 yks.

12.5.2013 19:00
PELIAIKA PÄÄTTYNYT
Tromso - Sarpsborg 08U 3kerroin 1.61 (Pinnacle)panos 1.6 yks.raja 1.5664% ||| OA 1.03
Huti: -1.60 yks.
5
Ylös
  Profiili Seuranta
 
12.05.2013 20:56 <Stella Polaris> hyvä vihje Start-Viking vaikka tiukoille menikin
 Viestin otsikko: Re: Tippeligaen 12-13.5
ViestiLähetetty: 12.05.2013, 08:29 
Avatar
Status: JäsenLiittynyt: 30.01.2005, 17:27Viestit: 2456
Pisteitä: 1369
Kassa: -206.24 yks. Palautus%: 98.03% Panosten ka: 4.33 yks. Vetoja: 2424
12.5.2013 16:30
PELIAIKA PÄÄTTYNYT
FK Haugesund - VålerengaU 3kerroin 1.66 (Pinnacle)panos 1.8 yks.raja 1.662% ||| OA 1.04
Osuma! +1.19 yks.
0
Ylös
  Profiili Seuranta
 
Näytä viestit ajalta:  Järjestä  
Aloita uusi ketju Vastaa viestiin  [ 2 viestiä ] 

Kaikki ajat ovat UTC + 2 tuntia


Paikallaolijat

Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Ei rekisteröityneitä käyttäjiä ja 4 vierailijaa


Et voi kirjoittaa uusia viestejä
Et voi vastata viestiketjuihin
Et voi muokata omia viestejäsi
Et voi poistaa omia viestejäsi
Et voi lähettää liitetiedostoja.

Hyppää:  


Powered by phpBB © 2008 phpBB Group | Käännös, Lurttinen, www.phpbbsuomi.com
subSilver+ theme by Canver Software, sponsor Sanal Modifiye