Ylikerroin.com
Suomen suurin vedonlyöntisivusto
Tänään on 23.02.2018, 04:43

Kaikki ajat ovat UTC + 2 tuntia



Aloita uusi ketju Vastaa viestiin  [ 12 viestiä ] 
Kirjoittaja Viesti
 Viestin otsikko: Veikkausliiga 24.6
ViestiLähetetty: 20.06.2013, 14:32 
Avatar
Status: JäsenLiittynyt: 13.02.2003, 17:31Viestit: 923Paikkakunta: Jyväskylä
Pisteitä: 817
Kassa: +562.25 yks. Palautus%: 112.01% Panosten ka: 5.96 yks. Vetoja: 785
24.6.2013 18:30
PELIAIKA PÄÄTTYNYT
KuPS-FC LahtiFC Lahtikerroin 4.8 (Marathon)panos 6 yks.raja 3.7
Osuma! +22.80 yks.


Vierailija Lahti sai kun saikin ensimmäisen voiton uuden valmentajan alaisuudessa.
Kolmannessa kotipelissä putkeen, JJK sai kokea viime minuuttien tappion, Lahden kuitatessa 2-1 kotivoiton.
Tuo voitto tuli hyvään paikkaan. Nyt huomattavasti helpompi lähteä Juhannuksen vietoon.

Kotijoukkue pelaa tasaisesti. Viimeiseen kuuteen peliin 2 voittoa, kolme tappiota.
Eilen Kups koki tappion MIFKin kentällä 4-2. Tuosta pelistä oli tuliaisina tappion lisäksi ykkös maalivahdin punainenkortti.
Mika Hillander on pelannut kaikissa Kupsin tämän kauden peleissä, joten tähän peliin joku (todennäköisesti Joonas Pönttinen) saa tulikasteen.

Lahdella hyvä paikka jatkaa voitokkalla tiellä, kerroin makoisa ja se piisaa reilusti peliin.
2
Ylös
  Profiili Seuranta
 
 Viestin otsikko: Re: Veikkausliiga 24.6
ViestiLähetetty: 20.06.2013, 16:33 
Avatar
Status: JäsenLiittynyt: 13.02.2003, 17:31Viestit: 923Paikkakunta: Jyväskylä
Pisteitä: 817
Kassa: +562.25 yks. Palautus%: 112.01% Panosten ka: 5.96 yks. Vetoja: 785
24.6.2013 18:30
PELIAIKA PÄÄTTYNYT
RoPS-VPSRoPS MLkerroin 1.909 (Marathon)panos 6 yks.raja 1.72
Push: +0.00 yks.


Vekellä Rops selkeä suosikki (2,15).
1
Ylös
  Profiili Seuranta
 
21.06.2013 08:40 <winorloose> Myös Honka (2,15) on hyvällä tasolla Veikalla...
 Viestin otsikko: Re: Veikkausliiga 24.6
ViestiLähetetty: 21.06.2013, 12:19 
Status: JäsenLiittynyt: 04.05.2007, 19:44Viestit: 336
Pisteitä: 712
Kassa: -206.78 yks. Palautus%: 95.39% Panosten ka: 3.00 yks. Vetoja: 1496
KP-tietoja:
Inter: Bouwman, Duah ja Gnabouyou missasivat viime pelin. Bouwmanilla nilkkavaiva, Duah ja Gnabo sairastelleet. Sirbiladze hölmöili itselleen ainakin kahden pelin pelikiellon tuomarin uhkailulla. Mies myös loukkaantui, mutta vamman vakavuudesta ei tietoa.
JJK: Markkanen siis 4-8 viikkoa nilkkavamman vuoksi sivussa taas.
KuPS: Voutilainen pitempään sivussa. Hyökkäys on koventunut kun Pelvas tuli lainalle ja Purje palasi kokoonpanoon. Hilander punasen johdosta kaks peliä pois. Bah pelaa ennemmin kuin on sivussa.
Lahti: Kauko loukkaantui ja pelit Lahdessa ohi. Länsitalo särki polvensa ja on loppukauden pois. Mulla ois toiveissa, että Malinen sais maalimäärät selvästi alkukauden toteutumista nousuun.
RoPS: Mbachu tuli loukkaantuneena vaihtoon ja pelaaminen on epävarmaa.
VPS: Dafaa pelikiellossa neljännen korttinsa vuoksi.

HJK , T Lahti DC
HJK , M Väyrynen AMC , Epävarma
Honka , L Rexhepi DC
Honka , Y Rahimi FC , Epävarma
Honka , R Porokara AMRL , Epävarma
Inter Turku , P Bouwman MC , Epävarma
Inter Turku , G Gnabouyou AMRL , Epävarma
Inter Turku , S Duah AMRL , Epävarma
Inter Turku , I Sirbiladze SC
Inter Turku , T Turunen DC , Epävarma
Jaro , J Kujala D
Jaro , M Wargh FC , Epävarma
JJK , J Saksela DRL
JJK , E Markkanen SC
KuPS , J Voutilainen MRLC
KuPS , J Nissinen DR
KuPS , M Hilander GK
KuPS , A Koljonen MC , Epävarma
KuPS , D Bah AMRLC , Epävarma
Lahti , J Länsitalo FRLC
Lahti , J Kauko DMC
Mariehamn , E Okodugha AMRL
Mariehamn , E Lundberg D
Mariehamn , P Forsell AMLRC
Mariehamn , S Nurme GK , Epävarma
Mariehamn , J Värttö DRL , Epävarma
Mariehamn , R Thompson DC , Epävarma
MYPA , R Heinonen M
MYPA , Y Salmon D
RoPS , T Tyystälä MC
RoPS , E Mbachu AML , Epävarma
TPS , D Tammilehto DMC
TPS , D Okaru AMRL
TPS , S Mäkinen MC
VPS , C Fowler DMC , Epävarma
VPS , A Dafaa DMC
3
Ylös
  Profiili Seuranta
 
 Viestin otsikko: Re: Veikkausliiga 24.6
ViestiLähetetty: 21.06.2013, 12:24 
Status: JäsenLiittynyt: 04.05.2007, 19:44Viestit: 336
Pisteitä: 712
Kassa: -206.78 yks. Palautus%: 95.39% Panosten ka: 3.00 yks. Vetoja: 1496
24.6.2013 HJK - Jaro 74 % 17 % 9 %
u/o 2.5 42 % 58 %

24.6.2013 Honka - MyPa 52 % 26 % 22 %
u/o 2.5 52 % 48 %

24.6.2013 Inter Turku - Mariehamn 37 % 29 % 34 %
u/o 2.5 59 % 41 %

24.6.2013 JJK - TPS 24 % 27 % 49 %
u/o 2.5 57 % 43 %

24.6.2013 KuPS - Lahti 47 % 25 % 28 %
u/o 2.5 46 % 54 %

24.6.2013 RoPS - VPS 34 % 29 % 37 %
u/o 2.5 60 % 40 %

24.6.2013 18:30 - Veikkausliiga 2013
PELIAIKA PÄÄTTYNYT
HJK - JaroUnder 3kerroin 1.952 (Pinnacle)panos 2 yks.raja 1.818arvio 55%
Osuma! +1.90 yks.
0-0

24.6.2013 18:30 - Veikkausliiga 2013
PELIAIKA PÄÄTTYNYT
Honka - MyPaOver 2.25kerroin 2.08 (188bet)panos 4 yks.raja 1.786arvio 56%
Puoliksi huti: -2.00 yks.
2-0

24.6.2013 18:30 - Veikkausliiga 2013
PELIAIKA PÄÄTTYNYT
Honka - MyPaHonka -0.5kerroin 2.15 (Veikkaus)panos 3 yks.raja 1.923arvio 52%
Osuma! +3.45 yks.
2-0

24.6.2013 18:30 - Veikkausliiga 2013
PELIAIKA PÄÄTTYNYT
Inter Turku - MariehamnUnder 3kerroin 1.485 (Pinnacle)panos 5.5 yks.raja 1.351arvio 74%
Osuma! +2.67 yks.
0-2

24.6.2013 18:30 - Veikkausliiga 2013
PELIAIKA PÄÄTTYNYT
Inter Turku - MariehamnMariehamn +0.5kerroin 1.71 (188bet)panos 3 yks.raja 1.587arvio 63%
Osuma! +2.13 yks.
0-2

24.6.2013 18:30 - Veikkausliiga 2013
PELIAIKA PÄÄTTYNYT
JJK - TPSUnder 2.75kerroin 1.654 (Pinnacle)panos 2 yks.raja 1.562arvio 64%
Osuma! +1.31 yks.
1-1

24.6.2013 18:30 - Veikkausliiga 2013
PELIAIKA PÄÄTTYNYT
JJK - TPSTPS -0.25kerroin 2.01 (Pinnacle)panos 4 yks.raja 1.724arvio 58%
Puoliksi huti: -2.00 yks.
1-1

24.6.2013 18:30 - Veikkausliiga 2013
PELIAIKA PÄÄTTYNYT
KuPS - LahtiOver 2.25kerroin 1.877 (Pinnacle)panos 5 yks.raja 1.613arvio 62%
Huti: -5.00 yks.
0-1

24.6.2013 18:30 - Veikkausliiga 2013
PELIAIKA PÄÄTTYNYT
RoPS - VPSUnder 2.75kerroin 1.5 (Pinnacle)panos 3 yks.raja 1.429arvio 70%
Osuma! +1.50 yks.
0-0

24.6.2013 18:30 - Veikkausliiga 2013
PELIAIKA PÄÄTTYNYT
RoPS - VPSVPS +0kerroin 2.19 (Pinnacle)panos 3 yks.raja 1.923arvio 52%
Push: +0.00 yks.
0-0
2
Ylös
  Profiili Seuranta
 
 Viestin otsikko: Re: Veikkausliiga 24.6
ViestiLähetetty: 23.06.2013, 16:27 
Status: JäsenLiittynyt: 23.10.2012, 17:13Viestit: 2629
Pisteitä: 1269
RoPS - VPS | 39.9% - 29.4% - 30.6% | O/U2.5 42.7% - 57.3%
HJK - Jaro | 75.7% - 14.9% - 9.4% | O/U2.5 61.1% - 38.9%
JJK - TPS | 28.7% - 28.5% - 42.8% | O/U2.5 48% - 52%
KuPS - Lahti | 42.5% - 28.1% - 29.4% | O/U2.5 41.4% - 58.6%
Honka - MyPa | 51.0% - 26.3% - 22.7% | O/U2.5 42.4% - 57.6%
Inter - MIFK | 42.3% - 28.7% - 29.0% | O/U2.5 46.2% - 53.8%

24.6.2013 18:30 - Veikkausliiga
PELIAIKA PÄÄTTYNYT
Inter - MIFKunder 2.5kerroin 1.952 (pinnacle)panos 2.5 yks.raja 1.86
Osuma! +2.38 yks.

24.6.2013 18:30 - Veikkausliiga
PELIAIKA PÄÄTTYNYT
Honka - MyPaHonka -0.5kerroin 2.18 (pinnacle)panos 5 yks.raja 1.96
Osuma! +5.90 yks.

24.6.2013 18:30 - Veikkausliiga
PELIAIKA PÄÄTTYNYT
KuPS - LahtiLahti +0.5kerroin 1.82 (pinnacle)panos 3 yks.raja 1.74
Osuma! +2.46 yks.
24.6.2013 18:30 - Veikkausliiga
PELIAIKA PÄÄTTYNYT
KuPS - Lahtiunder 2.5kerroin 1.787 (pinnacle)panos 3 yks.raja 1.71
Osuma! +2.36 yks.

24.6.2013 18:30 - Veikkausliiga
PELIAIKA PÄÄTTYNYT
JJK - TPSTPS -0.25kerroin 2.14 (pinnacle)panos 3 yks.raja 2
Puoliksi huti: -1.50 yks.

24.6.2013 18:30 - Veikkausliiga
PELIAIKA PÄÄTTYNYT
HJK - JaroHJK -0.5kerroin 1.356 (pinnacle)panos 4 yks.raja 1.32
Huti: -4.00 yks.
3

_________________
Puniikkimies on aina puniikkimies.
Ylös
  Profiili
 
 Viestin otsikko: Re: Veikkausliiga 24.6
ViestiLähetetty: 23.06.2013, 17:40 
Avatar
Status: JäsenLiittynyt: 13.02.2003, 17:31Viestit: 923Paikkakunta: Jyväskylä
Pisteitä: 817
Kassa: +562.25 yks. Palautus%: 112.01% Panosten ka: 5.96 yks. Vetoja: 785
24.6.2013 18:30
PELIAIKA PÄÄTTYNYT
Honka-MYPAHonkakerroin 2.18 (Pinnacle)panos 4 yks.raja 2.04
Osuma! +4.72 yks.

24.6.2013 18:30
PELIAIKA PÄÄTTYNYT
JJK-TPSTPSkerroin 2.42 (Pinnacle)panos 2 yks.raja 2.27
Huti: -2.00 yks.
2
Ylös
  Profiili Seuranta
 
 Viestin otsikko: Re: Veikkausliiga 24.6
ViestiLähetetty: 23.06.2013, 22:20 
Avatar
Status: JäsenLiittynyt: 30.01.2005, 17:27Viestit: 2456
Pisteitä: 1369
Kassa: -206.24 yks. Palautus%: 98.03% Panosten ka: 4.33 yks. Vetoja: 2424
1X2O2.5U2.5
HJKJaro78%14%8%57%43%
HonkaMyPa46%27%27%41%59%
InterIFK Mariehamn36%29%35%49%51%
JJKTPS21%27%52%50%50%
KuPSLahti45%27%28%47%53%
RoPSVPS30%29%41%42%58%


24.6.2013 18:30
PELIAIKA PÄÄTTYNYT
RoPS - VPSML 2kerroin 2.33 (Pinnacle)panos 8.7 yks.raja 1.7358% ||| OA 1.35
Push: +0.00 yks.

24.6.2013 18:30
PELIAIKA PÄÄTTYNYT
JJK - TPSA -0.25kerroin 2.18 (Pinnacle)panos 8.7 yks.raja 1.6760% ||| OA 1.31
Puoliksi huti: -4.35 yks.

24.6.2013 18:30
PELIAIKA PÄÄTTYNYT
Inter - IFK MariehamnML 2kerroin 2.24 (Pinnacle)panos 2.9 yks.raja 2.0249% ||| OA 1.11
Osuma! +3.60 yks.

24.6.2013 18:30
PELIAIKA PÄÄTTYNYT
HJK - JaroH -1.75kerroin 2.24 (Pinnacle)panos 2.1 yks.raja 2.0848% ||| OA 1.08
Huti: -2.10 yks.

24.6.2013 18:30
PELIAIKA PÄÄTTYNYT
KuPS - LahtiLINE 2kerroin 3.73 (Pinnacle)panos 0.4 yks.raja 3.628% ||| OA 1.04
Osuma! +1.09 yks.
3
Ylös
  Profiili Seuranta
 
 Viestin otsikko: Re: Veikkausliiga 24.6
ViestiLähetetty: 23.06.2013, 23:06 
Status: JäsenLiittynyt: 14.01.2004, 15:48Viestit: 3551Paikkakunta: Fin/Ita
Pisteitä: 4438
Kassa: +117.97 yks. Palautus%: 101.05% Panosten ka: 6.85 yks. Vetoja: 1642
Sarjataulukollisesti yläkanttiin pelannut Tepsukka ja vastaavasti alakanttiin pelannut Kettulauma.
24.6.2013 18:30
PELIAIKA PÄÄTTYNYT
JJK-TPSJJK +0,25kerroin 1.78 (Sbobet)panos 5.5 yks.
Puoliksi osuma! +2.15 yks.
1-1

Jykyläisten puolustus.
24.6.2013 18:30
PELIAIKA PÄÄTTYNYT
JJK-TPSo2,5kerroin 2.02 (Sbobet)panos 5 yks.
Huti: -5.00 yks.
1-1

RoPS loi viime matsissa paaljon paikkoja Tepsiä vastaan, muttei uponnut kuin kerran. Huomenna uppoo, nimittäin Vepsu.
24.6.2013 18:30
PELIAIKA PÄÄTTYNYT
RoPS-VPSRoPS -0,25kerroin 2.04 (Sbobet)panos 6.5 yks.
Puoliksi huti: -3.25 yks.
0-0

Jaro painii muutamien loukkien kanssa.
24.6.2013 18:30
PELIAIKA PÄÄTTYNYT
HJK-JaroHJK -1,5kerroin 1.962 (Pinnacle)panos 2 yks.
Huti: -2.00 yks.
0-0

Molempien toteutuneissa maalimäärissä liikaa.
24.6.2013 18:30
PELIAIKA PÄÄTTYNYT
HJK-Jarou3kerroin 1.847 (Pinnacle)panos 10 yks.
Osuma! +8.47 yks.
0-0

Savolaisilla alkaa löytyä hyökkäysvoimaa aika kivasti.
24.6.2013 18:30
PELIAIKA PÄÄTTYNYT
KuPS-Lahtio2,5kerroin 2.17 (Sbobet)panos 4.5 yks.
Huti: -4.50 yks.
0-1

Honka on kova, hyvin kova. Olis Vepsu-pelistäkin ansainnut täyden potin.
24.6.2013 18:30
PELIAIKA PÄÄTTYNYT
Honka-MypaHonka -0,25kerroin 1.86 (Sbobet)panos 6 yks.
Osuma! +5.16 yks.
2-0

Yksinkertaisesti hitusen liian alhaalla.
24.6.2013 18:30
PELIAIKA PÄÄTTYNYT
Honka-Mypao2kerroin 1.76 (Sbobet)panos 2 yks.
Push: +0.00 yks.
2-0
8

_________________
Twitter
Ylös
  Profiili Seuranta
 
24.06.2013 07:57 <TuplaJallu> Ilman rossia kaffen puolelle, eikös? ;)
24.06.2013 08:14 <Gini> Onhan tossa sanalliset perustelut, joskin lyhyet.
24.06.2013 08:19 <TuplaJallu> Niinpäs onkin. Ja olihan ne näköjää twitterissä.
24.06.2013 08:32 <mutanen_aapo> Rossat näkee panoksesta ku 1/10 skaalalla mennään:)
24.06.2013 11:43 <Betsaari> Vepsultahan vietiin kaks pilkkua ;)
 Viestin otsikko: Re: Veikkausliiga 24.6
ViestiLähetetty: 24.06.2013, 09:43 
Avatar
Status: JäsenLiittynyt: 13.04.2013, 08:51Viestit: 99
Pisteitä: 123
Kassa: -40.88 yks. Palautus%: 94.04% Panosten ka: 2.40 yks. Vetoja: 286
24.6.2013 18:30 - Veikkausliiga
PELIAIKA PÄÄTTYNYT
HJK-JaroHJKkerroin 1.34 (Pinnacle)panos 0.3 yks.raja 1.33arvio 75%
Huti: -0.30 yks.
0-0

24.6.2013 18:30 - Veikkausliiga
PELIAIKA PÄÄTTYNYT
Honka-MYPAMYPA +0kerroin 2.77 (Pinnacle)panos 2.5 yks.raja 2.27arvio 44%
Huti: -2.50 yks.
2-0

24.6.2013 18:30 - Veikkausliiga
PELIAIKA PÄÄTTYNYT
Inter-IFK MariehamnDrawkerroin 3.49 (Pinnacle)panos 1.5 yks.raja 2.94arvio 34%
Huti: -1.50 yks.
0-2

24.6.2013 18:30 - Veikkausliiga
PELIAIKA PÄÄTTYNYT
JJK-TPSTPS +0kerroin 1.83 (Pinnacle)panos 3.7 yks.raja 1.59arvio 63%
Push: +0.00 yks.
1-1

24.6.2013 18:30 - Veikkausliiga
PELIAIKA PÄÄTTYNYT
KuPS-LahtiLahtikerroin 3.71 (Pinnacle)panos 2.9 yks.raja 2.08arvio 48%
Osuma! +7.86 yks.
0-1

24.6.2013 18:30 - Veikkausliiga
PELIAIKA PÄÄTTYNYT
RoPS-VPSVPS +0kerroin 2.19 (Pinnacle)panos 3.4 yks.raja 1.81arvio 55%
Push: +0.00 yks.
0-0
2

_________________
Veikkausliigaa, Ykköstä ja Suomen Cupia. Alasarjoja tarjonnan perusteella.
Seurannassa 1 yksikkö vastaa yhtä prosenttia pelikassasta.
Ylös
  Profiili Seuranta
 
 Viestin otsikko: Re: Veikkausliiga 24.6
ViestiLähetetty: 24.06.2013, 16:30 
Avatar
Status: JäsenLiittynyt: 25.11.2011, 13:07Viestit: 379Paikkakunta: Lahti
Pisteitä: 61
Kassa: +11.12 yks. Palautus%: 100.94% Panosten ka: 3.27 yks. Vetoja: 361
Honka-Mypa 52-29-19
24.6.2013 18:25
PELIAIKA PÄÄTTYNYT
FC Honka - MYPA1kerroin 2.15 (Veikkaus)panos 4 yks.
Osuma! +4.60 yks.
0

_________________
Let´s go Tangerines! Back to Premier League!
Ylös
  Profiili Seuranta
 
 Viestin otsikko: Re: Veikkausliiga 24.6
ViestiLähetetty: 24.06.2013, 16:46 
Status: JäsenLiittynyt: 19.11.2009, 10:45Viestit: 2303Paikkakunta: Kupittaa, Tku
Pisteitä: 1112
Kassa: +76.24 yks. Palautus%: 111.02% Panosten ka: 2.58 yks. Vetoja: 268
JJK-TPS 30,7-27,6-41,7 --- U/O2,5 52,5-47,5

KuPS-FC Lahti 48,4-28,8-22,8 --- U/O2,5 56,8-43,2

FC Honka-MYPA 47,4-28,0-24,6 --- U/O2,5 53,4-46,4

HJK-FF Jaro 69,7-20,1-10,2 --- U/O2,5 41,6-58,4

FC Inter-IFK Mariehamn 38,3-28,8-32,9 -- U/O2,5 55,5-44,5

RoPS-VPS 40,3-28,9-30,8 --- U/O2,5 57,7-42,3

Siinäpä taas ne "auringon tarkat". Lähes 3h menee siitä, kun kokoonpanotiedot julkaistaan, että saan prosentit valmiiksi. Mulla kun on sen verran tarkka analysointimenetelmä, että pitää jopa vaihdotkin laskeskella etukäteen jne. Helppohan sitä on yhtä joukkuetta valmentaa.. Meikä painaa jokaisen joukkueen jokaisen pelaajan pienimätkin askelmerkit ylös :lol:
7
Ylös
  Profiili Seuranta
 
 Viestin otsikko: Re: Veikkausliiga 24.6
ViestiLähetetty: 24.06.2013, 17:01 
Status: JäsenLiittynyt: 14.01.2004, 15:48Viestit: 3551Paikkakunta: Fin/Ita
Pisteitä: 4438
Kassa: +117.97 yks. Palautus%: 101.05% Panosten ka: 6.85 yks. Vetoja: 1642
Interillä vähe vajaa kp, kun taas MIFK:lla epävarmat takas avauksessa.
24.6.2013 18:30
PELIAIKA PÄÄTTYNYT
Inter-MIFKMIFK +0kerroin 1.971 (Pinnacle)panos 6.5 yks.
Osuma! +6.31 yks.
0-2
2

_________________
Twitter
Ylös
  Profiili Seuranta
 
Näytä viestit ajalta:  Järjestä  
Aloita uusi ketju Vastaa viestiin  [ 12 viestiä ] 

Kaikki ajat ovat UTC + 2 tuntia


Paikallaolijat

Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Ei rekisteröityneitä käyttäjiä ja 4 vierailijaa


Et voi kirjoittaa uusia viestejä
Et voi vastata viestiketjuihin
Et voi muokata omia viestejäsi
Et voi poistaa omia viestejäsi
Et voi lähettää liitetiedostoja.

Hyppää:  


Powered by phpBB © 2008 phpBB Group | Käännös, Lurttinen, www.phpbbsuomi.com
subSilver+ theme by Canver Software, sponsor Sanal Modifiye