Ylikerroin.com
Suomen suurin vedonlyöntisivusto
Tänään on 24.02.2018, 04:36

Kaikki ajat ovat UTC + 2 tuntia



Aloita uusi ketju Vastaa viestiin  [ 8 viestiä ] 
Kirjoittaja Viesti
 Viestin otsikko: NHL kauden avaus.
ViestiLähetetty: 09.01.2013, 22:20 
Status: JäsenLiittynyt: 18.08.2012, 15:29Viestit: 36
Pisteitä: 9
Olisi kiva lukea muiden palstalaisten Power Rankingejä? Muuta kauden avaukseen liittyvää.

Tynkäkausi tuo mukanaan paljon sellaisia nyansejä mitä pitää ottaa huomioon.

Sillä tulevissa 48:ssa pelissä jo muutaman pelin tappioputki tulee vaikuttamaan suuresti pelaako kyseinen joukkue playoff-kiekkoa ensi keväänä. Kausi tulee siis olemaan siis yhtä playoff kiekkoa.
Matka rasitteet ovat pienemmät, sillä konferenssien välisiä pitkiä vieraspeli matkoja ei ole.
Otteluohjelma tulee jakautumaan siten, että konferenssi pelejä tulee olemaan 3kpl perjoukkue ja divisioonan välisiä pelejä 4-5.

Tälläinen pieni avaus.
0
Ylös
  Profiili
 
 Viestin otsikko: Re: NHL kauden avaus.
ViestiLähetetty: 14.01.2013, 12:03 
Avatar
Status: JäsenLiittynyt: 26.01.2006, 22:51Viestit: 1271
Pisteitä: 52
Kassa: -13.18 yks. Palautus%: 83.52% Panosten ka: 4.44 yks. Vetoja: 18
Oma alustava ranking lännestä, joka on paljon valmiimpi kuin itä. Joukkueista on kohtuu hyvä kuva, en usko että tulee paljokaan enään tuosta muuttumaan. Tuolle keskikastille joutuu vielä tekemään ajatus työtä paremmuudesta. Jokaisella joukkuueella on omat kysymysmerkkinsä joihin ollaan sitten muutaman pelin jälkeen paljon viisaampia.

Vancouver A- Gaylordin loukkaantuminen, ja Luongo treidi?
Los Angeles A- Krapula, maalinteon vaikeus
St.louis A- Kestääkö paineet menestyksestä, ja ei voi saada niin hyvää maalivahti peliä kuin viime vuonna
San Jose B½ Onko jo liian vanha runko.
Chicago B Maalivahti peli ja ylivoima
Detroit B-- lidas, stuart poistuminen ja vanha runko.
Nashville C Suterin poistuminen ja maalinteko.
Phoenix C Wizardin poistuminen ja smithin maalivahti peli
Calgary C- 1 sentteri, ja kuka pelaa vastustajan parhaita vastaan
Edmonton C- Koska nuoret ottavat oman roolinsa ja nousevat johtaviksi pelaajiksi. Dybnuk ja puolustus.
Colorado C- Onko nuorista vastuun kantajiksi?
Minnesota C- Suter ja parise.
Dallas C- Ylivoima ja kärpän nivuset.
Anaheim D++ Siiderin ja getzlafin motivaatio, selänne.
Columbus D Maalivahtipeli.
4
Ylös
  Profiili Seuranta
 
 Viestin otsikko: Re: NHL kauden avaus.
ViestiLähetetty: 14.01.2013, 14:25 
Status: JäsenLiittynyt: 25.09.2012, 13:45Viestit: 24Paikkakunta: Kotka
Pisteitä: 16
Kassa: +3.62 yks. Palautus%: 107.39% Panosten ka: 2.13 yks. Vetoja: 23
Pontus kirjoitti:
Los Angeles A- Krapula, maalinteon vaikeus


Krapulaan helpottanee tuo lockoutin mahdollistama mestarijoukkueen normaalia pitempi kesä, en usko että on tällä poikkeuskaudella mitään vaikutusta. Mutta pahaan saumaan iskee tuo Anze Kopitarin loukkaantuminen (2-6 viikkoa) Willie Mitchellin loukkaantuminen (paras puolustava pakki, silti syvyyttä löytyy Scuderin ja Greenen muodossa tähän) ja Jonathan Quickin täysin kyseenalainen vire kesän selkäleikkauksen jäljiltä. Kun harjoitusotteluita ei ole, niin vaikea päätellä ens alkuun Quickin vireestä yhtään mitään.
0

_________________
Kuoppa on paras motivaatio.
Ylös
  Profiili Seuranta
 
 Viestin otsikko: Re: NHL kauden avaus.
ViestiLähetetty: 15.01.2013, 00:53 
Status: JäsenLiittynyt: 18.08.2012, 15:29Viestit: 36
Pisteitä: 9
Tässä omat Ranking arviot itäiseen konferenssiin:

1. New York Rangers A- Nykyisessä joukkueen rungossa en näe heikkouksia.
2. Pittsburgh Penguins A-Ainut kysymysmerkki on, että pelaako Crosby ehjän kauden.
3. Boston Bruins A-Runko pysynyt samana. Rask? Pelitapa tosin helpottaa maalivahdin toimintaa.
4. Philadelphia Flyers B Kestääkö Bryzgalov 1 maalinvahdin paineet läpikauden.
5. Washington Capitals B-- Nuoret maalivahdit? Kuka tekee maalit?
6. Tampa Bay Lightning C++ Hyökkäyksen kärkiterävä, bottom-6 tehot arvoitus. Lindbäckin onnistuminen?
7. Carolina Hurricanes C+ Hyvä hyökkäys, vuotaako omapää?
8. Buffalo Sabres C Millerin tasonnosto? Tasapainoinen paketti.
9. New Jersey Devils C Kuka tekee maalit? Jaksaako Brodeur vielä?
10. Ottawa Senators C- Runko nyt jo liian vanha.
11 Winnipeg Jets D+ Nuorten pelaajien tasonnosto? Kane jne...
12. Montreal Canadiens D+ Kuka tekee maalit?
13. Florida Panthers D Ei enää yllätys valmis. Hyökkäyksen terävinkärki puuttuu.
14. Toronto Maple Leafs D- Ei 1 sentteriä, ei 1 pakkia, ei 1. molkea.
15. New York Islanders D- Nuoret pelaajat tulossa parhaaseen ikään. Omapää vuotaa.
3
Ylös
  Profiili
 
15.01.2013 00:59 <thorn> Eiköhän se Khudobin nouse 1. maalivahdiksi Raskin ohi...
15.01.2013 01:51 <Disciple> Tervehenkinen kilpailuasetelma bostonissa...
 Viestin otsikko: Re: NHL kauden avaus.
ViestiLähetetty: 16.01.2013, 16:37 
Avatar
Status: JäsenLiittynyt: 30.01.2005, 17:27Viestit: 2456
Pisteitä: 1369
Kassa: -206.24 yks. Palautus%: 98.03% Panosten ka: 4.33 yks. Vetoja: 2424
Olenpas sitten ensimmäinen rohkea ja heitän vielä karvalakkiprosentit tänne. Ehkä saadaan vähän vertailua aikaiseksi.

1X2O5.5U5.5
Los Angeles KingsChicago Blackhawks40%26%34%44%56%
Philadelphia FlyersPittsburgh Penguins38%25%37%52%48%
Winnipeg JetsOttawa Senators41%25%34%54%46%
Boston BruinsNew York Rangers42%26%33%45%55%
Montreal CanadiensToronto Maple Leafs37%25%38%50%50%
New York IslandersNew Jersey Devils39%26%35%44%56%
Tampa Bay LightningWashington Capitals42%25%33%50%50%
Florida PanthersCarolina Hurricanes38%26%36%46%54%
Dallas StarsPhoenix Coyotes46%26%29%44%56%
Nashville PredatorsColumbus Blue Jackets51%24%25%49%51%
St. Louis BluesDetroit Red Wings37%26%37%39%61%
Minnesota WildColorado Avalanche39%26%36%45%55%
Vancouver CanucksAnaheim Ducks49%25%26%44%56%


Hajotkaa jos excel ei osannut pyöristää.

Jotenkin ovat linjassa. Suurin kallistus Coloradolle, Torontolle, Detroitille ja Dallasille.

1Minnesota WildColorado AvalancheLINE 21.142.813.2036%
2Montreal CanadiensToronto Maple LeafsLINE 21.082.652.8538%
3St. Louis BluesDetroit Red WingsLINE 21.072.702.9037%
4Dallas StarsPhoenix CoyotesLINE 11.072.202.3545%
5New York IslandersNew Jersey DevilsLINE 11.052.562.7039%
6Tampa Bay LightningWashington CapitalsLINE 11.042.402.5042%
7St. Louis BluesDetroit Red WingsU 51.041.831.9155%
8Winnipeg JetsOttawa SenatorsO 5.51.031.851.9154%
9Florida PanthersCarolina HurricanesO 51.011.841.8754%
10New York IslandersNew Jersey DevilsU 51.002.052.0549%
11Vancouver CanucksAnaheim DucksLINE X1.004.004.0025%
12Tampa Bay LightningWashington CapitalsU 5.51.002.002.0050%
13Florida PanthersCarolina HurricanesLINE 21.002.762.7536%
14Minnesota WildColorado AvalancheU 5.51.001.811.8055%
15Boston BruinsNew York RangersO 51.001.921.9152%
16Winnipeg JetsOttawa SenatorsLINE 10.992.422.4041%
17Montreal CanadiensToronto Maple LeafsO 5.50.992.022.0050%
18Vancouver CanucksAnaheim DucksO 50.991.931.9152%
19Los Angeles KingsChicago BlackhawksLINE X0.983.873.8026%
20Boston BruinsNew York RangersLINE 10.982.402.3542%
21Philadelphia FlyersPittsburgh PenguinsLINE 10.972.622.5538%
22Nashville PredatorsColumbus Blue JacketsO 5.50.972.062.0049%
23Nashville PredatorsColumbus Blue JacketsLINE X0.974.124.0024%
24Los Angeles KingsChicago BlackhawksO 50.961.951.8751%
25Philadelphia FlyersPittsburgh PenguinsO 5.50.961.911.8352%
26Dallas StarsPhoenix CoyotesU 50.962.041.9549%


Änärikauden tavoitteena 98% palautus.
9
Ylös
  Profiili Seuranta
 
16.01.2013 23:24 <NM> kova tavoite
 Viestin otsikko: Re: NHL kauden avaus.
ViestiLähetetty: 17.01.2013, 09:48 
Avatar
Status: JäsenLiittynyt: 26.01.2006, 22:51Viestit: 1271
Pisteitä: 52
Kassa: -13.18 yks. Palautus%: 83.52% Panosten ka: 4.44 yks. Vetoja: 18
Omat alustavat arviot, itä varsinkin muutamien joukkueiden osalta aika hakusessa vielä.

Bruins Rangers 39 % 24 % 37 %
U/O 5,5 62 % 38 %
Stars Coyotes 41 % 23 % 36 %
U/O 5,5 52 % 48 %
Panthers Hurricanes 42 % 24 % 34 %
U/O 5,5 60 % 40 %
Kings Blackhawks 48 % 23 % 29 %
U/O 5,5 56 % 44 %
Wild Avalanche 45 % 23 % 32 %
U/O 5,5 58 % 42 %
Canadiens Maple Leafs 46 % 23 % 31 %
U/O 5,5 57 % 43 %
Predators Blue Jackets 49 % 22 % 29 %
U/O 5,5 55 % 45 %
Islanders Devils 39 % 23 % 38 %
U/O 5,5 58 % 42 %
Flyers Penguins 41 % 22 % 37 %
U/O 5,5 48 % 52 %
Blues Red Wings 47 % 24 % 29 %
U/O 5,5 65 % 35 %
Lightning Capitals 42 % 22 % 36 %
U/O 5,5 45 % 55 %
Canucks Ducks 53 % 22 % 25 %
U/O 5,5 55 % 45 %
Jets Senators 38,5 % 23 % 38,5 %
U/O 5,5 57 % 43 %

Oma tavoite NHL kaudelta on 105% palautus.
4
Ylös
  Profiili Seuranta
 
 Viestin otsikko: Re: NHL kauden avaus.
ViestiLähetetty: 17.01.2013, 15:20 
Status: JäsenLiittynyt: 28.08.2012, 09:27Viestit: 43
Pisteitä: 8
Kassa: -4.20 yks. Palautus%: 99.04% Panosten ka: 3.76 yks. Vetoja: 116
Lähetääs kanssa mukaan arpomaan änäri arvioita.

Omasta taustasta sen verran että NHL:ää on monta vuotta tullu seurattua, mutta vedonlyönti
alkoi kiinnostamaan vasta viime vuonna.

Nyt vasta läntisen arviot valmiina ja idän arviot yritetään saada valmiiksi ennen avauskierrosta. Toivottavasti alkuun ei kaiveta mega kuoppaa, mitä täytetään sitten lusikalla seuraavat puoli vuotta. Perusteluja kohteille kirjoitan, jos vain aika antaa periksi.

Los Angeles A- Ei käytännössä muutoksia pelaaja runkoon laisinkaan
Vancouver A- Luongon tilanne varsin epäselvä, mutta schneider pystyy ottamaan ykkösveskan pestin haltuun.
St.Louis B+ Ei merkittäviä muutoksia viime vuoteen. Lähtijöinä Arnott ja Colacavaio
Detroit B- Varsin paljon lähtijöitä Lindström, Hudler, Holmström ja Stuart. Uusina Samuelsson, Colacavaio ja Tootoo.
Chicago B- Runko pysynyt lähes samana. Maalivahtipeli edellen iso kysymysmerkki.
San Jose B-- Saa nähä miten papat jaksaa. Taso ei ainakaan ole noususuuntaan. Rungossa ei isoja muutoksia.
Nashville B-- Suurimpana menetyksenä Suter ja lähtijöitä muutenkin jonkun verran. Ainoana tulijana Hannan.
Minnesota C Suter ja Parise uusina eikä ole varsinaisia menetyksiä. Puolustuksen materiaali todella ohut.
Phoenix C Whitney lähti.
Anaheim C-- Pelaajistossa ei suuria muutoksia. Visnovsky lähetettiin "ilostuttamaan" islandersin faneja ja Souray ja Allen puolustukseen. Motivaatio suurin kysymysmerkki.
Colorado C-- Ei juurikaan muutoksia pelaajistoon. Nuoret pelaajat taas vuoden vanhempia. Yllättäjä?
Dallas C-- Joukkueessa muutoksia varsin paljon. Lähtijöinä, Ribeiro ja Ott. Tulija puolella Jagr, Whitney ja Roy.
Edmonton D+ Nuoria huippuja kasvamassa ja hyökkäys potentiaalia hurjasti. Puolustus ja maalivahtipeli heikkoa.
Calgary D Jokinen suurin lähtijä ja Hudler taas tulopuolella.
Columbus D-- Jumbo.

Alustavat prossat arpakoneesta tulee avauskierroksen lännen matseihin vertailuun tänään illalla.
1
Ylös
  Profiili Seuranta
 
17.01.2013 15:38 <skasi> Tuskinpa lähtee Benn Dallasista.
17.01.2013 16:44 <Kiteme> Hyvä huomio. Ei luultavimminkaan ole lähdössä.
17.01.2013 16:46 <Kiteme> Poistettu Benn viestistä ja annettu kenkää scouttaajalle...
 Viestin otsikko: Re: NHL kauden avaus.
ViestiLähetetty: 18.01.2013, 00:15 
Status: JäsenLiittynyt: 28.08.2012, 09:27Viestit: 43
Pisteitä: 8
Kassa: -4.20 yks. Palautus%: 99.04% Panosten ka: 3.76 yks. Vetoja: 116
Alustavat lännestä lauantaille.....

Losi Angeles- Chicago 49 24 27 O/U5,5 45/55
St.louis-Detroit 45 24 31 O/U5,5 43/57
Nashville-Columbus 53 22 25 O/U5,5 49/51
Dallas-Phoenix 40 25 35 O/U5,5 47/53
Minnesota-Colorado 49 23 28 O/U5,5 48/52
Vancouver-Anaheim 53 23 25 O/U5,5 44/56
0
Ylös
  Profiili Seuranta
 
Näytä viestit ajalta:  Järjestä  
Aloita uusi ketju Vastaa viestiin  [ 8 viestiä ] 

Kaikki ajat ovat UTC + 2 tuntia


Paikallaolijat

Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Ei rekisteröityneitä käyttäjiä ja 2 vierailijaa


Et voi kirjoittaa uusia viestejä
Et voi vastata viestiketjuihin
Et voi muokata omia viestejäsi
Et voi poistaa omia viestejäsi
Et voi lähettää liitetiedostoja.

Hyppää:  


Powered by phpBB © 2008 phpBB Group | Käännös, Lurttinen, www.phpbbsuomi.com
subSilver+ theme by Canver Software, sponsor Sanal Modifiye