Ylikerroin.com
Suomen suurin vedonlyöntisivusto
Tänään on 17.12.2017, 11:11

Kaikki ajat ovat UTC + 2 tuntia



Aloita uusi ketju Vastaa viestiin  [ 2 viestiä ] 
Kirjoittaja Viesti
 Viestin otsikko: Jalkapallon MM-Kisat Brasilia 2014 - Otteluohjelma
ViestiLähetetty: 09.06.2014, 14:37 
Status: JäsenLiittynyt: 19.01.2011, 20:35Viestit: 252
Pisteitä: 640
Kassa: +32.14 yks. Palautus%: 103.64% Panosten ka: 3.49 yks. Vetoja: 253
Kuva

Kikkailin tossa itselleni kisaohjelmaa helppolukuiseksi, ja miksipä sitä ei jakaisi myös tänne. Ajattelin että ylläpito voisi laittaa stickyksi kisojen ajaksi, niin löytyy peliajat kaikille helposti(?)

Kaikki ajat ovat Suomen aikavyöhykkeen mukaan, lähetysajat ovat YLE:n omilta sivuilta, joten voinee luottaa. Lisäksihän YLE näyttää koosteita päivisin, niiden ajat löytyy helpoiten täältä.

Ei ole juurikaan oikoluettu, joten huomauttakaahan jos näkyy virheitä.

Helppolukuisemassa .htm -muodossa vielä: tässä. (testattu firefox 29.0.1 & Chrome 35.0.1916.114)

ALKULOHKOT

AIKAJÄRJESTYKSESSÄ
Koodi:
TO  12.6. 23:00   BRASILIA        -   KROATIA               LOHKO A  // TV2 klo 21.10, Yle Puhe klo 22.30

PE  13.6. 19:00   MEKSIKO         -   KAMERUN               LOHKO A  // TV2 klo 18.00, Yle Puhe klo 18.50
PE  13.6. 22:00   ESPANJA         -   HOLLANTI              LOHKO B  // TV2 klo 21.00, Yle Puhe klo 21.50

LA  14.6. 01:00   CHILE           -   AUSTRALIA             LOHKO B  // TV2 klo 00.50

LA  14.6. 19:00   KOLUMBIA        -   KREIKKA               LOHKO C  // TV2 klo 18.00, Yle Puhe klo 18.50
LA  14.6. 22:00   URUGUAY         -   COSTA RICA            LOHKO D  // TV2 klo 21.35

SU  15.6. 01:00   ENGLANTI        -   ITALIA                LOHKO D  // TV2 klo 00.50, Yle Puhe klo 00.50
SU  15.6. 04:00   NORSUNLUURANNI. -   JAPANI                LOHKO C  // TV2 klo 03.50

SU  15.6. 19:00   SVEITSI         -   ECUADOR               LOHKO E  // TV2 klo 18.00, Yle Puhe klo 18.30
SU  15.6. 22:00   RANSKA          -   HONDURAS              LOHKO E  // TV2 klo 21.35, Yle Puhe klo 21.50

MA  16.6. 01:00   ARGENTIINA      -   BOSNIA JA HERT.       LOHKO F  // TV2 klo 00.50
MA  16.6. 19:00   SAKSA           -   PORTUGALI             LOHKO G  // TV2 klo 18.00, Yle Puhe klo 18.50
MA  16.6. 22:00   IRAN            -   NIGERIA               LOHKO F  // TV2 klo 21.35

TI  17.6. 01:00   GHANA           -   USA                   LOHKO G  // TV2 klo 00.50
TI  17.6. 19:00   BELGIA          -   ALGERIA               LOHKO H  // TV2 klo 18.00, Yle Puhe klo 18.30
TI  17.6. 22:00   BRASILIA        -   MEKSIKO               LOHKO A  // TV2 klo 21.35, Yle Puhe klo 21.50

KE  18.6. 01:00   VENÄJÄ          -   ETELÄ-KOREA           LOHKO H  // TV2 klo 00.50

KE  18.6. 19:00   AUSTRALIA       -   HOLLANTI              LOHKO B  // TV2 klo 18.00
KE  18.6. 22:00   ESPANJA         -   CHILE                 LOHKO B  // TV2 klo 21.35, Yle Puhe klo 21.50

TO  19.6. 01:00   KAMERUN         -   KROATIA               LOHKO A  // TV2 klo 00.50
TO  19.6. 19:00   KOLUMBIA        -   NORSUNLUURANNIKKO     LOHKO C  // TV2 klo 18.00, Yle Puhe klo 18.50
TO  19.6. 22:00   URUGUAY         -   ENGLANTI              LOHKO D  // TV2 klo 21.35, Yle Puhe klo 21.50

PE  20.6. 01:00   JAPANI          -   KREIKKA               LOHKO C  // TV2 klo 00.50
PE  20.6. 19:00   ITALIA          -   COSTA RICA            LOHKO D  // TV2 klo 18.00, Yle Puhe klo 18.50
PE  20.6. 22:00   SVEITSI         -   RANSKA                LOHKO E  // TV2 klo 21.35

LA  21.6. 01:00   HONDURAS        -   ECUADOR               LOHKO E  // TV2 klo 00.50
LA  21.6. 19:00   ARGENTIINA      -   IRAN                  LOHKO F  // TV2 klo 18.00, Yle Puhe klo 18.50
LA  21.6. 22:00   SAKSA           -   GHANA                 LOHKO G  // TV2 klo 21.35

SU  22.6. 01:00   NIGERIA         -   BOSNIA JA HERT.       LOHKO F  // TV2 klo 00.50
SU  22.6. 19:00   BELGIA          -   VENÄJÄ                LOHKO H  // TV2 klo 18.00, Yle Puhe klo 18.50
SU  22.6. 22:00   ETELÄ-KOREA     -   ALGERIA               LOHKO H  // TV2 klo 21.35

MA  23.6. 01:00   USA             -   PORTUGALI             LOHKO G  // TV2 klo 00.50
MA  23.6. 19:00   AUSTRALIA       -   ESPANJA               LOHKO B  // Yle Fem klo 18.50
MA  23.6. 19:00   HOLLANTI        -   CHILE                 LOHKO B  // TV2 klo 18.30, Yle Puhe klo 18.50
MA  23.6. 23:00   KAMERUN         -   BRASILIA              LOHKO A  // TV2 klo 22.30, Yle Puhe klo 22.50
MA  23.6. 23:00   KROATIA         -   MEKSIKO               LOHKO A  // Yle Fem klo 22.50

TI  24.6. 19:00   ITALIA          -   URUGUAY              LOHKO D  // TV2 klo 18.30
TI  24.6. 19:00   COSTA RICA      -   ENGLANTI             LOHKO D  // Yle Fem & Yle Puhe klo 18.50
TI  24.6. 23:00   JAPANI          -   KOLUMBIA             LOHKO C  // TV2 klo 22.30
TI  24.6. 23:00   KREIKKA         -   NORSUNLUURANNIKKO    LOHKO C  // Yle Fem klo 22.50

KE  25.6. 19:00   NIGERIA         -   ARGENTIINA            LOHKO F  // Yle Fem klo 18.30, Yle Puhe klo 18.50
KE  25.6. 19:00   BOSNIA JA HERT. -   IRAN                  LOHKO F  // Yle Areena klo 18.50
KE  25.6. 23:00   HONDURAS        -   SVEITSI               LOHKO E  // TV2 klo 22.30
KE  25.6. 23:00   ECUADOR         -   RANSKA                LOHKO E  // Yle Fem klo 22.50

TO  26.6. 19:00   USA             -   SAKSA                 LOHKO G  // Yle Fem & Yle Puhe klo 18.50
TO  26.6. 19:00   PORTUGALI       -   GHANA                 LOHKO G  // TV2 klo 18.30
TO  26.6. 23:00   ETELÄ-KOREA     -   BELGIA                LOHKO H  // TV2 klo 22.30
TO  26.6. 23:00   ALGERIA         -   VENÄJÄ                LOHKO H  // TV2 klo 01.05


LOHKOITTAIN
Koodi:
LOHKO A:
TO   12.6.   23:00   BRASILIA          -   KROATIA             //   TV2      21:00, Yle Puhe  22:30
PE   13.6.   19:00   MEKSIKO           -   KAMERUN             //   TV2      18:00, Yle Puhe  18:50
TI   17.6.   22:00   BRASILIA          -   MEKSIKO             //   TV2      21:35, Yle Puhe  21:50
TO   19.6.   01:00   KAMERUN           -   KROATIA             //   TV2      00:50      
MA   23.6.   23:00   KAMERUN           -   BRASILIA            //   TV2      22:30, Yle Puhe  22:50
MA   23.6.   23:00   KROATIA           -   MEKSIKO             //   Yle Fem  22:50      

LOHKO B:
PE   13.6.   22:00   ESPANJA           -   HOLLANTI            //  TV2        21:00, Yle Puhe  21:50
LA   14.6.   01:00   CHILE             -   AUSTRALIA           //  TV2        00:50      
KE   18.6.   19:00   AUSTRALIA         -   HOLLANTI            //  TV2        18:00      
KE   18.6.   22:00   ESPANJA           -   CHILE               //  TV2        21:35, Yle Puhe  21:50
MA   23.6.   19:00   AUSTRALIA         -   ESPANJA             //  Yle Fem    18:50      
MA   23.6.   19:00   HOLLANTI          -   CHILE               //  TV2        18:30, Yle Puhe  18:50

LOHKO C:
LA   14.6.   19:00   KOLUMBIA          -   KREIKKA             //  TV2        18:00, Yle Puhe  18:50
SU   15.6.   04:00   NORSUNLUURANNI.   -   JAPANI              //  TV2        03:50      
TO   19.6.   19:00   KOLUMBIA          -   NORSUNLUURANNIKKO   //  TV2        18:00, Yle Puhe  18:50
PE   20.6.   01:00   JAPANI            -   KREIKKA             //  TV2        00:50      
TI   24.6.   23:00   JAPANI            -   KOLUMBIA            //  TV2        22:30      
TI   24.6.   23:00   KREIKKA           -   NORSUNLUURANNIKKO   //  Yle Fem    22:50      

LOHKO D:
LA   14.6.   22:00   URUGUAY           -   COSTA RICA          //  TV2        21:35      
SU   15.6.   01:00   ENGLANTI          -   ITALIA              //  TV2        00:50, Yle Puhe  0:50
TO   19.6.   22:00   URUGUAY           -   ENGLANTI            //  TV2        21:35, Yle Puhe  21:50
PE   20.6.   19:00   ITALIA            -   COSTA RICA          //  TV2        18:00, Yle Puhe  18:50
TI   24.6.   19:00   ITALIA            -   URUGUAY             //  TV2        18:30      
TI   24.6.   19:00   COSTA RICA        -   ENGLANTI            //  Yle Fem    18:50, Yle Puhe  18:50

LOHKO E:
SU   15.6.   19:00   SVEITSI           -   ECUADOR             //  TV2        18:00, Yle Puhe  18:30
SU   15.6.   22:00   RANSKA            -   HONDURAS            //  TV2        21:35, Yle Puhe  21:50
PE   20.6.   22:00   SVEITSI           -   RANSKA              //  TV2        21:35      
LA   21.6.   01:00   HONDURAS          -   ECUADOR             //  TV2        00:50      
KE   25.6.   23:00   HONDURAS          -   SVEITSI             //  TV2        22:30      
KE   25.6.   23:00   ECUADOR           -   RANSKA              //  Yle Fem    22:50      

LOHKO F:
MA   16.6.   01:00   ARGENTIINA        -   BOSNIA JA HERT.     //  TV2        00:50      
MA   16.6.   22:00   IRAN              -   NIGERIA             //  TV2        21:35      
LA   21.6.   19:00   ARGENTIINA        -   IRAN                //  TV2        18:00, Yle Puhe  18:50
SU   22.6.   01:00   NIGERIA           -   BOSNIA JA HERT.     //  TV2        00:50      
KE   25.6.   19:00   NIGERIA           -   ARGENTIINA          //  Yle Fem    18:30, Yle Puhe  18:50
KE   25.6.   19:00   BOSNIA JA HERT.   -   IRAN                //  Yle Are.   18:50      

LOHKO G:
MA   16.6.   19:00   SAKSA             -   PORTUGALI           //  TV2        18:00, Yle Puhe  18:50
TI   17.6.   01:00   GHANA             -   USA                 //  TV2        00:50      
LA   21.6.   22:00   SAKSA             -   GHANA               //  TV2        21:35      
MA   23.6.   01:00   USA               -   PORTUGALI           //  TV2        00:50      
TO   26.6.   19:00   USA               -   SAKSA               //  Yle Fem    18:50, Yle Puhe  18:50
TO   26.6.   19:00   PORTUGALI         -   GHANA               //  TV2        18:30      

LOHKO H:
TI   17.6.   19:00   BELGIA            -   ALGERIA             //  TV2        18:00, Yle Puhe  18:30
KE   18.6.   01:00   VENÄJÄ            -   ETELÄ-KOREA         //  TV2        00:50      
SU   22.6.   19:00   BELGIA            -   VENÄJÄ              //  TV2        18:00, Yle Puhe  18:50
SU   22.6.   22:00   ETELÄ-KOREA       -   ALGERIA             //  TV2        21:35      
TO   26.6.   23:00   ETELÄ-KOREA       -   BELGIA              //  TV2        22:30      
TO   26.6.   23:00   ALGERIA           -   VENÄJÄ              //  TV2        00:00   



JATKOPELIT
Koodi:
NELJÄNNESVÄLIERÄT:
LA  28.6. 19:00   A-LOHKO 1 - B-LOHKO 2   // NVE1 // TV2 klo 18.30, Yle Puhe klo 18.5
LA  28.6. 23:00   C-LOHKO 1 - D-LOHKO 2   // NVE2 // TV2 klo 22.30, Yle Puhe klo 22.50

SU  29.6. 19:00   B-LOHKO 1 - A-LOHKO 2   // NVE3 // TV2 klo 18.30, Yle Puhe klo 18.50
SU  29.6. 23:00   D-LOHKO 1 - C-LOHKO 2   // NVE4 // TV2 klo 22.30, Yle Puhe klo 22.50

MA  30.6. 19:00   E-LOHKO 1 - F-LOHKO 2   // NVE5 // TV2 klo 18.30, Yle Puhe klo 18.50
MA  30.6. 23:00   G-LOHKO 1 - H-LOHKO 2   // NVE6 // TV2 klo 22.30, Yle Puhe klo 22.50

TI   1.7. 19:00   F-LOHKO 1 - E-LOHKO 2   // NVE7 // TV2 klo 18.30, Yle Puhe klo 18.50
TI   1.7. 23:00   H-LOHKO 1 - G-LOHKO 2   // NVE8 // TV2 klo 22.30, Yle Puhe klo 22.50

PUOLIVÄLIERÄT:
PE   4.7. 19:00   W NVE5 - W NVE6         // PVE1 // TV2 klo 18.30, Yle Puhe klo 18.30
PE   4.7. 23:00   W NVE1 - W NVE2         // PVE2 // TV2 klo 22.30, Yle Puhe klo 22.30
LA   5.7. 19:00   W NVE7 - W NVE8         // PVE3 // TV2 klo 18.30, Yle Puhe klo 18.30
LA   5.7. 23:00   W NVE3 - W NVE4         // PVE4 // TV2 klo 22.30, Yle Puhe klo 22.30

VÄLIERÄT:
TI   8.7. 23:00   W PVE2 - W PVE1         // VE1 // TV2 klo 22.15, Yle Puhe klo 22.30
KE   9.7. 23:00   W PVE4 - W PVE3         // VE2 // TV2 klo 22.15, Yle Puhe klo 22.30

PRONSSIOTTELU LA  12.7. 23:00             // PRO // TV2 klo 22.30, Yle Puhe klo 22.30
VE1 HÄVIÄJÄ - VE2 HÄVIÄJÄ

FINAALI SU  13.7. 22:00                   // FIN // TV2 klo 21.00, Yle Puhe klo 21.30
VE1 VOITTAJA - VE2 VOITTAJA


** MUOKATTU 9.6 22:00
- Aikajärjestyksessä olevan taulun värit niin, että saman illan ottelut samalla pohjalla.
- Jatkopelit eri väreillä kun lohkopelit.
15
Ylös
  Profiili Seuranta
 
09.06.2014 15:43 <HasHasHas> Lisätty linkki .htm -muot. helppolukuisempaan dokumenttiin.
09.06.2014 16:48 <OskarBetting> Kiitos! Menee tulostettuna jääkaapin oveen :)
09.06.2014 19:19 <JussiQ> Kiitos! Olisiko paha vaiva tehdä vielä vaihtoehtoinen htm,
09.06.2014 19:20 <JussiQ> jossa samalla värillä olisi "saman katselupäivän" ottelut
09.06.2014 19:21 <JussiQ> samalla värillä. Eli esim. La 01 ottelu olisi samalla
09.06.2014 19:21 <JussiQ> värillä kuin pe 19.00/22.00 ottelut. Tuon tyyppistä oli
09.06.2014 19:21 <JussiQ> itse tarkoitus väsäillä.
09.06.2014 20:26 <HasHasHas> Hoidetaan. Tosiaan näköjään jako meni "automaatilla"..
09.06.2014 20:26 <HasHasHas> päivämäärän mukaan.
09.06.2014 21:01 <HasHasHas> Muokattu tiedostoa ylläolevan mukaan + jatkopelien värit.
09.06.2014 21:01 <HasHasHas> Muokkasin siis myös linkkiä, joten vanha osoite ei toimi.
09.06.2014 21:55 <S.Mäenala> Siistii 3H!
09.06.2014 22:45 <HasHasHas> ty, toivottavasti on jollekkin käyttöä. :)
09.06.2014 23:21 <JussiQ> Kiitos, tää on mainio nyt!
10.06.2014 23:28 <Hese> Loistava!
 Viestin otsikko: Re: Jalkapallon MM-Kisat Brasilia 2014 - Otteluohjelma
ViestiLähetetty: 09.06.2014, 22:28 
Status: JäsenLiittynyt: 19.01.2011, 20:35Viestit: 252
Pisteitä: 640
Kassa: +32.14 yks. Palautus%: 103.64% Panosten ka: 3.49 yks. Vetoja: 253
Nyt kun vauhtiin päästiin, niin tässä on vielä jatkopelikaavio excelinä, jolla voi sitten leikkiä ja katsella miten kaavio muodostuu. Välilehdellä "master" siis valmis pohja, esimerkissä sijottelin joukkueet malliksi.

Lisäksi tollanen "tyhmä" versio pdf:nä, tuskin pystyy printtaamaan oikein fiksusti, kun paperilla ei varmaan tila riitä + värit. Mutta excelistä varmasti saa muokattua itselleen myös printattavan version jos siltä tuntuu.
1
Ylös
  Profiili Seuranta
 
10.06.2014 23:30 <Hese> Kätevää!
Näytä viestit ajalta:  Järjestä  
Aloita uusi ketju Vastaa viestiin  [ 2 viestiä ] 

Kaikki ajat ovat UTC + 2 tuntia


Paikallaolijat

Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Ei rekisteröityneitä käyttäjiä ja 1 vierailijaa


Et voi kirjoittaa uusia viestejä
Et voi vastata viestiketjuihin
Et voi muokata omia viestejäsi
Et voi poistaa omia viestejäsi
Et voi lähettää liitetiedostoja.

Hyppää:  


Powered by phpBB © 2008 phpBB Group | Käännös, Lurttinen, www.phpbbsuomi.com
subSilver+ theme by Canver Software, sponsor Sanal Modifiye