Ylikerroin.com
Suomen suurin vedonlyöntisivusto
Tänään on 17.12.2017, 14:14

Kaikki ajat ovat UTC + 2 tuntia



Aloita uusi ketju Vastaa viestiin  [ 144 viestiä ]  Mene sivulle 1, 2, 3, 4, 5, 6
Kirjoittaja Viesti
 Viestin otsikko:
ViestiLähetetty: 24.05.2008, 10:20 
Avatar
Status: JäsenLiittynyt: 24.01.2004, 19:33Viestit: 2060Paikkakunta: Stadi
Pisteitä: 584
Hieman ihmetyttää tuo Suomen "hypetys".
Mihin tuo valtata nousu ihan jopa suosiksi asti oikein mahtaa perustua?
Suomenkielellä laulettu heavy-metal biisi,jonka sanoituksensa puolesta luulisi karsivan ainakin ne kuuluisat homoseksuaalit.Tuskin myöskään kolahtaa varttuneempaan väestöön ( Suomen ulkopuolella) ja ylipäätään naispuolisiin kuulijoihin ( jollei nyt satu olemaan naisheavyrokkari).
Eli keskimääräinen ylikerroin.comin jäsen varmasti tykkää ja ehkä myös nuoret miehet ympäri Eurooppaa.Niillä äänilläkö sitten noustaan ihan kärkeen? Onhan se mahdollista ,mutta onko se todennäköistä?
Nuorten miesten äänistä kilpailevat sitten myös ehkä lähinnä Turkki ja Azerbaizan,joten mahdollinen se ääniryöppy Teräsbetonille tietenkin on.
Silti kiusaus pelata Suomea vastaan olisi suuri,huikeita kertoimia ainakin on tarjolla hedareissa.Kuinkas muut näkevät tämän asian?
0
Ylös
  Profiili
 
 Viestin otsikko:
ViestiLähetetty: 24.05.2008, 10:33 
Avatar
Status: JäsenLiittynyt: 16.03.2004, 18:33Viestit: 4655
Pisteitä: 2278
Kassa: +28.59 yks. Palautus%: 105.82% Panosten ka: 1.38 yks. Vetoja: 355
No ainakin mä tunnen naispuolisia heavy-rokkareita ihan h-tisti. Jos kävi esim. Metallican keikalla kesällä, olihan niitä siellä äijiensä seurassa. Tässä voi tulla samanlainen ilmiö kuin Lordin kanssa, kun ympäri Eurooppaa rokkarit ja anti-euroviisuilijat innostui.

Itseä toi biisi kyllä naurattaa ihan mielettömästi, eikä se liene tarkoitus. Kappaleena ihan hirveä.
0
Ylös
  Profiili Seuranta
 
 Viestin otsikko:
ViestiLähetetty: 24.05.2008, 11:16 
Status: JäsenLiittynyt: 25.01.2003, 10:58Viestit: 237Paikkakunta: Jyväskylä
Pisteitä: 0
Lorimer kirjoitti:
Hieman ihmetyttää tuo Suomen "hypetys".
Mihin tuo valtata nousu ihan jopa suosiksi asti oikein mahtaa perustua?
Samaa mieltä, mukava että juuri Lorimer on myös epäileväinen (arvostan tekemiäsi arvioita). Eli jos kaikki muut ovat hypänneet Teräsbetonin bandwagoniin (hyvä termi musiikin osalta :) ), niin mielestäni hype on mennyt jo reilusti yli. Toki ei se haittaa, nostaahan se muiden vaihtoehtojen kertoimia.

Väärässä voin olla hyvinkin, mutta oman näkemyksen mukaan mennään. Siitä huolimatta peukkuja TB:lle, tuleepa win-win, jos ei omat vedot osukaan.
0
Ylös
  Profiili
 
 Viestin otsikko:
ViestiLähetetty: 24.05.2008, 11:47 
Status: JäsenLiittynyt: 05.10.2007, 23:11Viestit: 73
Pisteitä: 0
TB ohittanut betfairilla ruotsin, kerroin 14 ja 5:ksi eniten pelattu.
0
Ylös
  Profiili
 
 Viestin otsikko:
ViestiLähetetty: 24.05.2008, 12:07 
Avatar
Status: JäsenLiittynyt: 09.05.2008, 09:44Viestit: 1547Paikkakunta: Suomi
Pisteitä: 2
Ruotsi-Suomi 1.55-2.3 Expekt ja 2.05-1.7 PAF....olkaa hyvä.
0

_________________
Minun mielestäni otan HARKITTUJA riskejä, se on vallan muuta kuin hätiköintiä (NHL,SM-liiga&Premier League,Championship ja VEIKKAUSLIIGA)
Ylös
  Profiili
 
 Viestin otsikko:
ViestiLähetetty: 24.05.2008, 12:10 
Status: JäsenLiittynyt: 25.07.2004, 11:46Viestit: 2040
Pisteitä: 0
Suomi-Norja 1, 1,72 Bet365

EDIT,putosi 1,66.
0
Ylös
  Profiili
 
 Viestin otsikko:
ViestiLähetetty: 24.05.2008, 12:12 
Status: JäsenLiittynyt: 25.07.2004, 11:46Viestit: 2040
Pisteitä: 0
Sweden-Armenia 1, 2,5 Bet365

Vähintään 50 % vaikka semi-esitys surkea.
0
Ylös
  Profiili
 
 Viestin otsikko:
ViestiLähetetty: 24.05.2008, 12:13 
Status: JäsenLiittynyt: 13.05.2008, 15:29Viestit: 48Paikkakunta: Rauma
Pisteitä: 18
En ole tänne ennen kirjotellu.. Eli terve vaan kaikki vedonlyöjät.. taidan liittyä seuraanne ja ehkä jatkossa kommentoida enemmänkin ja kertoa omista ajatuksistani.

Löysin tälläisia vetoja jotka mielestäni ihan kokeilemisen arvoisia.

Sijat 1.-10. - Norja KYLLÄ: 2,45
Russia top 10: YES: 1,05
Ukraine top 10: YES: 1,06

Norjalla varsin vetävä biisi ja mielestäni 2,45 varsin hyvä kerroin top10 sijoituksee. Siinä ja siinä mutte itse vedin tolle.

Ja mielestäni Venäjän ja Ukrainan sijoitukset top10:een aika given. Jos haluaa vetää top4 sijoitusta niin molemmille saa kertoimen 1,35 ainakin betwaylta. oma rolli sen verran pieni että taidan hakea jotain isompaa, mutta jos kassaa löytyy niin löisin kyllä noille isohkosti
0
Ylös
  Profiili
 
 Viestin otsikko:
ViestiLähetetty: 24.05.2008, 12:57 
Avatar
Status: JäsenLiittynyt: 24.01.2004, 19:33Viestit: 2060Paikkakunta: Stadi
Pisteitä: 584
Archi kirjoitti:
Sijat 1.-10. - Norja KYLLÄ: 2,45


Itsekin vetelin tuota vetoa,hyvä löytö Archiltä (Unibetiltä).

Norja esiintyy koko porukan viimeisenä ja se toisaalta herättää pientä levottomuuden tunnetta.Hyvä puoli asiassa on se,että ne jotka ovat vielä epätietoisia saattavat valita sitten viimeisenä esiintyvän ja kappale on varmasti hyvin muistissa kun äänestykseen ryhdytään.
Huono puoli mahdollisesti on se,että viimeiseen esiintyjään edetessä osa saattaa olla jo "lukinnut" mielipiteensä ja harkitsee siirtymistä jääkaapille.

Tietenkin myös useilla jo mielipide valmiina entuudestaan ja Norjahan oli rankattu varsin korkealle ennen semejä,mutta jostakin syystä bookkereiden usko sen menestymiseen on ollut laskussuunnassa.

Huerzo kirjoitti:
Samaa mieltä, mukava että juuri Lorimer on myös epäileväinen (arvostan tekemiäsi arvioita).


Kiitos vaan arvostuksesta :D
Varoituksen sanana kuitenkin se,että olen ihan noviisi eurovisio-vedonlyönnissä,joten täältä löytyy selkeästi kokeneempaa ja analyyttisempää kaartia jotka eivät vain ole näin suulaita kuin meikäläinen
0
Ylös
  Profiili
 
 Viestin otsikko:
ViestiLähetetty: 24.05.2008, 13:15 
Status: JäsenLiittynyt: 12.04.2007, 16:30Viestit: 675
Pisteitä: 0
Norjan TOP10 -kertoimet betfairilla 2.60-2.70, mikäli oikein tulkitsin noita valikoita
0
Ylös
  Profiili
 
 Viestin otsikko:
ViestiLähetetty: 24.05.2008, 13:31 
Status: JäsenLiittynyt: 13.05.2008, 15:29Viestit: 48Paikkakunta: Rauma
Pisteitä: 18
Bet365:lla on aika mielenkiintoinen Handicap betting voittajasta. Viimeiset 3 vuotta on voittomarginaali ollut vähintään 33. Jos on kova usko ennakkosuosikeihin, venäjään ja ukrainaan, niin kannattaa lyödä siellä mielestäni. Toki on riski että maat jotka saa yli 100 pistettä eteen tulee ohi, mutta esimerkiski viimevuonna jo 4. sija oli yli 100 pistettä voittajaa perässä. Samoin 2006 kun suomi voitti.

Russia +0 21.00 Bet
Ukraine +8.0 13.00 Bet
Greece +20.0 19.00 Bet
Sweden +22.0 23.00 Bet
Serbia +25.0 19.00 Bet
Finland +28.0 19.00 Bet
Armenia +32.0 19.00 Bet
Bosnia +40.0 19.00 Bet
Spain +45.0 19.00 Bet
Portugal +50.0 17.00 Bet
Turkey +50.0 21.00 Bet
Norway +60.0 17.00 Bet
Georgia +80.0 19.00 Bet
France +80.0 21.00 Bet
Azerbaijan +90.0 19.00 Bet
Latvia +100.0 19.00 Bet
Denmark +100.0 19.00 Bet
Israel +110.0 13.00 Bet
Romania +125.0 19.00 Bet
Iceland +125.0 11.00 Bet
Poland +135.0 23.00 Bet
Croatia +135.0 13.00 Bet
Albania +135.0 19.00 Bet
United Kingdom +175.0 23.00 Bet
Germany +175.0 26.00 Bet

Tosta listasta mielestäni juuri ennakkosuosikit venäjä ja ukraina on varsin lyötäviä kohteita. Jos venäjä vie homman niinkuin alunperin sen piti (nyt tainnut ukraina nousta ennakkosuosikiksi) niin tuo 8 pistettä minkä ukraina saa eteen on aika mitätön. Myöskään muut maat, Kreikka, Serbia, Suomi, Armenia jne. ei saa mitenkään tarpeeksi etua että pesevät voittajan. 21 kerroin venäjälle varsin messevä. Tosin hiukan mietityttää se että näyttäisi ukraina olevan tällä hetkellä ennakkosuosikki. Ota näistä nyt sitte selvää :)

Mielestäni Israel voi hyvinkin olla kilpailun musta hevonen. Siksi löin itse unibetillä:

Sijat 1.-10. - Israel KYLLÄ: 4,8

En tiedä viitsinkö tota vetoa suositella, mutta tolla kertoimella itseäni houkutteli.

EDIT: kerroin laski, nyt 4,00
0


Viimeksi muokannut Archi päivämäärä 24.05.2008, 13:40, muokattu yhteensä 1 kerran
Ylös
  Profiili
 
 Viestin otsikko:
ViestiLähetetty: 24.05.2008, 13:35 
Status: JäsenLiittynyt: 25.07.2004, 11:46Viestit: 2040
Pisteitä: 0
Kysehän ei pelkästään voittajasta, vaan sijoittumisesta.
Esim.
Russia+0, 3 places, 1/4 odds.

Jos ymmärsin oikein...Oudoin hc-peli, never seen.
0
Ylös
  Profiili
 
 Viestin otsikko:
ViestiLähetetty: 24.05.2008, 13:47 
Status: JäsenLiittynyt: 13.05.2008, 15:29Viestit: 48Paikkakunta: Rauma
Pisteitä: 18
Hmm, no eikös sitä suuremmalla syyllä kannata vetää noita ennakkosuosikkeja...? Saa siihen silti kohtalaisen kertoimen, kiva varmistus
0
Ylös
  Profiili
 
 Viestin otsikko:
ViestiLähetetty: 24.05.2008, 13:52 
Avatar
Status: JäsenLiittynyt: 25.02.2003, 18:55Viestit: 11557Paikkakunta: Eura
Pisteitä: 6210
Kassa: +29.24 yks. Palautus%: 103.49% Panosten ka: 0.34 yks. Vetoja: 2474
Siis kyllä tuossa ihan vaan tuon Handicapin voittajasta puhutaan. Jos haluaa veikata 3. joukkoon sijoittumisesta niin kertoimet 1/4.

Edit. Eli katsoin sivuiltakin, niin Each/Way odds on 1/4, eli vetämällä sitä vetää voittajaa sekä sijoitusta 3. joukkoon jossa 1/4-kertoimet, jos nyt oikein muistan miten nuo säännöt siinä meni.
0
Ylös
  Profiili Seuranta
 
 Viestin otsikko:
ViestiLähetetty: 24.05.2008, 15:08 
Status: JäsenLiittynyt: 25.07.2004, 11:46Viestit: 2040
Pisteitä: 0
Romania TOP 10, Betfair 4,4(-komissio)

Laulu on kaunis, mutta niin oli Sveitsinkin. Romanian "naapuri-tilanne" huomattavasti parempi kun Sveitsin, joskaan ei täydellinen.
0
Ylös
  Profiili
 
 Viestin otsikko:
ViestiLähetetty: 24.05.2008, 18:49 
Status: JäsenLiittynyt: 25.07.2004, 11:46Viestit: 2040
Pisteitä: 0
Arvojärjestys, kommentteja otetaan mielellään vastaan eteenkin konkareilta:)

1.UKR(hiton kaunis, laulaa hiton hyvä, liian hyvä kilpailuun?)
2.RUS
3.GRE(Kreikalla on kavereita idässä ja lännessä, kestomenestyjä)
4.SRB
5.BOS(pure art)
6.SWE
7.TUR
8. FIN(hyvä yllätysmahdollisuus)
9.ARM
10.ICE

11.DEN
12.ROM
13.SPA
14.NOR
15.ALB
16.GER
17.POR(uskomatonta paskaa mutta jos kansa tykkää?)
18.GEO
19.AZE
20.CRO

21.POL
22.ISR(monet nostaa varmaan huom. korkeammalle)
23.LAT
24.UK
25.FRA

Edit korjattu:)
Monet maat todella hankalia veikata, esim. FIN ja SPA, sijoitus saattaa olla ihan kärkipäässä tai pohjassa.
0


Viimeksi muokannut erik päivämäärä 24.05.2008, 19:26, muokattu yhteensä 1 kerran
Ylös
  Profiili
 
 Viestin otsikko:
ViestiLähetetty: 24.05.2008, 19:18 
Avatar
Status: JäsenLiittynyt: 22.02.2005, 11:08Viestit: 749Paikkakunta: Tampere
Pisteitä: 87
Kassa: -97.36 yks. Palautus%: 92.89% Panosten ka: 4.24 yks. Vetoja: 323
Pienen pelin kohteita Ladbrokesilta:

To win Group

Greece 1.5
Spain 6.0
Portugal 7.0
Turkey 7.0
France 17.0
Croatia 34.0

Kreikkaa voi olla vaikea voittaa, mutta muut on selkeästi lyötävissä ja tuo kerroin kelpaa. Kreikalla kuitenkin näihin viisuihin aika tusinakappale ja toivotaan että paremmat saman tyylilajin edustajat syövät tarpeeksi Kreikan ääniä.


Romania to beat Georgia 2.75

Romanialla aika klassinen viisuduetto, mutta saattaapi vedota joihinkin ja apuja on "kavereilta" kaiketi luvassa. Georgialla on aika tylsä kappale ja esitys, joskin sympatiaääniä sokealle laulajalle saattaa tulla.


Betsafelta on pakko ottaa lisää Iceland to beat Denmark -kohdetta 2.05 kertoimella. Perustelut aiemmassa postauksessa.


Btw, mihin erik rankkaa Norjan?
0
Ylös
  Profiili Seuranta
 
 Viestin otsikko:
ViestiLähetetty: 24.05.2008, 19:25 
Status: JäsenLiittynyt: 15.09.2003, 15:46Viestit: 495Paikkakunta: Lahti///Malesia...Jne ?
Pisteitä: 8
Voisiko joku euroviisu guruista kertoa miksi Serbian kerroin on ollut koko viikon ajan niin kovassa nousussa ?. Esityspaikkakin näköjään hyvä eli kolmanneksi viimeinen. Kai lavashow aika surkea ?. Mutta voiko sekään selittää kertoimen nousua 7.0:stä 14:sta.
Itsellä vaan liikaa rahaa kiinni Serbiassa ja ei oikein tunnu hyvältä olla rahavirtoja vastaan. Arvoin juuri Serbia ja Venäjän väliltä.

PS: Ollut poikkeuksellisen kiinnostavaa ja asiantuntevaa keskustelua näistä euroviisuista monen kirjoittajan osalta, kiitos siitä !
0

_________________
Rahan tuloa ei voi estää, se täytyy vain kestää !

Seuranta , kaikki vihjatut kohteet

Seuranta
Ylös
  Profiili
 
 Viestin otsikko:
ViestiLähetetty: 24.05.2008, 19:46 
Status: JäsenLiittynyt: 25.07.2004, 11:46Viestit: 2040
Pisteitä: 0
Herkullisia vetoja.

1. AZE "NO" TOP 10 Betfair 1,74
2. DEN "YES" TOP 10 Betfair 4,5
3. SWE "YES" TOP 10 Betfair 1,6
0
Ylös
  Profiili
 
 Viestin otsikko:
ViestiLähetetty: 24.05.2008, 19:53 
Status: JäsenLiittynyt: 01.01.2005, 13:59Viestit: 40
Pisteitä: 0
Norja - Tanska 1 PAF 1,70

Unibet esim. antaa Norjalle Tanskaa vastaan 1,38

Harmi vaan että PAF ei ota kuin 50e sisään.
0


Viimeksi muokannut Golde päivämäärä 24.05.2008, 20:02, muokattu yhteensä 1 kerran
Ylös
  Profiili
 
 Viestin otsikko:
ViestiLähetetty: 24.05.2008, 19:53 
Status: JäsenLiittynyt: 25.01.2003, 10:58Viestit: 237Paikkakunta: Jyväskylä
Pisteitä: 0
Laitetaan omat vedot finaalin osalta ylös:
(aiempi veto: Eng vs. Ger (Eng) -> 3,45, Unibet)

Saksan biisi ei toiminut ainakaan live-esityksen perusteella. Kauniita kissoja, biisikin "ok", mutta laulutaidoltaan eivät vakuuttaneet. Englanninkaan biisi ei parhaita vetoja, mutta kerroin vain liian suuri, en voinut vastustaa houkutusta -> kokeiltiin pienellä.

Tur vs. Gre (Tur) -> 3.30, unibet

Tätä kerrointa en tajua ollenkaan. Kreikalla on nätti ja söpö laulaja, mutta finaaleissa tuota kaavaa tarjoaa moni muukin maa - eivätkä vähiten mm. Ruotsi (ok, ei niin nätti), Ukraina ja Armenia, jotka vievät ääniä tehokkaasti. Turkin kappale erilaisessa genressään ja joukko siirtolaisääniä takaa mielestäni kisaan paljon tasaisemmat asemat kuin kerroin antaa olettaa.

Hollannin paras ystävä - Turkki, 1.42, Unibet

Luotan perinteiden voimaan - turkkilaiset siirtolaiset antavat 12 pistettä entisen kotimaansa rokkisbiisille.

Tällaisen taulukon ravistin hihasta:
Mestariehdokkaat: Ukr, Rus, Ser
Mitalista kamppailevat: Tur, Bos, Gre
Pistesijoilla: Swe, Arm, Fin, Nor
Keskikasti: Rom, Ice, Aze, Por, Alb,
Hajapisteet: Cro, Geo, Spa, Lat, Isr, Den
Häntäpää: Pol, Uk, Ger

Näkisin, että Ukraina hoitaa kisan kotiin ja vakava kilpailu käydään kakkossijasta Venäjän, Serbian ja Turkin kesken. Katsotaan, miten pahasti ollaan arvauksien kanssa pielessä ;) Näistä saa jonkinlaista peliä aikaan Veikkauksen Voittajavetoon (kaksariin).
0
Ylös
  Profiili
 
 Viestin otsikko:
ViestiLähetetty: 24.05.2008, 20:11 
Avatar
Status: JäsenLiittynyt: 25.02.2003, 18:55Viestit: 11557Paikkakunta: Eura
Pisteitä: 6210
Kassa: +29.24 yks. Palautus%: 103.49% Panosten ka: 0.34 yks. Vetoja: 2474
mikko82 kirjoitti:
Esityspaikkakin näköjään hyvä eli kolmanneksi viimeinen.

Tuon esityspaikan osalta kertoimet ovat reagoineet siihen jo aikaisemmin kun se arvottiin (useampi viikko siitä), eli enää tässä vaiheessa sillä ei tuohon merkitystä. Serbia ei ole täysin vakuuttanut harjoituksissa, ja moni pitää kappaletta liian vaisuna aivan voittoon asti. Lisäksi ehkä tärkeimpänä syynä Serbian osakkeiden laskuun, on mm. Bosnian ja Portugalin vahvat esitykset. Bosnia taistelee samoista naapuriäänistä ja Portugali supersuositulla balkanilaisella kappaleella aivan samoista äänistä mitä Serbia.

Itsekin tuota vähän pelasin aluksi kun se oli 7,5-paikkeilla, myöhemminhän se laski reilusti, mutta nyt tosiaan mm. yllämainituista syistä on lähtenyt nousuun. En siltikään sitä täysin vielä sulje pois mahdollisten voittajien joukosta, koska Serbialla taitaa olla kaikkein isoin hyöty kavereiden äänestyksistä.
0
Ylös
  Profiili Seuranta
 
 Viestin otsikko:
ViestiLähetetty: 24.05.2008, 20:17 
Avatar
Status: JäsenLiittynyt: 14.01.2003, 12:22Viestit: 1314
Pisteitä: 203
Finaali:

MaaVoitto-tnPisteOATop10-tnTop3-tn
Russia17,4%19391,5%48,5%
Ukraine13,6%18187,1%39,9%
Greece11,3%17585%36,2%
Serbia10,3%17084,4%31,9%
Sweden6,3%14369,8%18,3%
Armenia5,6%14872,7%20,6%
Iceland5%12757,7%14%
Bosnia4,8%13262%15%
Turkey3,7%12355,5%12%
Azerbaijan3,4%11247,7%9,7%
Israel3,1%10745,1%8,8%
Portugal2,5%10038,1%7%
Spain1,9%8728,9%5,2%
Georgia1,6%7823,1%4,6%
Romania1,6%8928,3%5%
Croatia1,5%6614,7%3,2%
Finland1,4%7822,7%4,1%
Denmark1,2%5913,7%2,6%
Albania0,8%6414,4%2,6%
Latvia0,8%5613,4%2,5%
Norway0,7%438,3%1,9%
United Kingdom0,6%397,4%1,4%
Germany0,6%428,2%1,6%
France0,6%376,7%1,2%
Poland0,6%458,8%1,9%


Huikean tasaista. En ole kyllä täysin tyytyväinen lukemiin, mutta deadline alkoi lähestymään, joten näillä mennään. Serbia tuntuisi mutulla hieman epätodennäköisemmältä kuten myös Ukraina.
0

_________________
Seuranta
Vedonlyöntityökaluja
Ylös
  Profiili
 
 Viestin otsikko:
ViestiLähetetty: 24.05.2008, 20:32 
Avatar
Status: JäsenLiittynyt: 14.01.2003, 12:22Viestit: 1314
Pisteitä: 203
VEDOT:

Winner: Azerbaijan, PAF (75.000), 0.10%
Winner: Israel, Expekt (81.000), 0.10%
Winner: Iceland, Expekt (101.000), 0.10%
0

_________________
Seuranta
Vedonlyöntityökaluja
Ylös
  Profiili
 
 Viestin otsikko:
ViestiLähetetty: 24.05.2008, 20:39 
Avatar
Status: JäsenLiittynyt: 25.02.2003, 18:55Viestit: 11557Paikkakunta: Eura
Pisteitä: 6210
Kassa: +29.24 yks. Palautus%: 103.49% Panosten ka: 0.34 yks. Vetoja: 2474
Vertailuun oma piste-ennuste. Todella tasainen kisa, ja sijat voivat hyvinkin heittää vaikka 10:llä tuossa keskikastissa, Suomesta paha tarkkaan kyllä sanoa mihin mahtaa sijoittua. Lisäksi Latvia tuolla hännillä varmaan aliarvostettu, mutta en koske vetoihin siihen liittyen...

Lähinnä nyt vertailuksi tämä, vetoja olen tehnyt varsin maltillisesti hedareihin ym. Pääpanos on voittajavedoissa, joita on vedelty pitkin vuotta. Eniten tällä hetkellä kassaa kasvattaisi suosikkikaksikosta jommankumman voitto.

1. Ukraine 194
2. Russia 190

3. Greece 160

4. Serbia 145
5.-8. Portugal 135
5.-8. Turkey 135
5.-8. Bosnia and Herzegovina 135
5.-8. Armenia 135

9. Israel 110
10.-12. Sweden 105
10.-12. Georgia 105
10.-12. Finland 105
13.-15. Iceland 100
13.-15. Azerbaijan 100
13.-15. Norway 100
16.-18. Romania 90
16.-18. Spain 90
16.-18. Denmark 90

19.-20. Croatia 60
19.-20. Albania 60

21.-25. United Kingdom 30
21.-25. France 30
21.-25. Poland 30
21.-25. Latvia 30
21.-25. Germany 30
0
Ylös
  Profiili Seuranta
 
Näytä viestit ajalta:  Järjestä  
Aloita uusi ketju Vastaa viestiin  [ 144 viestiä ]  Mene sivulle 1, 2, 3, 4, 5, 6

Kaikki ajat ovat UTC + 2 tuntia


Paikallaolijat

Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Cetupod, Cutio, Doth, jeejorma, kovaleka, LFM, PikkuJii, Tidizh ja 8 vierailijaa


Et voi kirjoittaa uusia viestejä
Et voi vastata viestiketjuihin
Et voi muokata omia viestejäsi
Et voi poistaa omia viestejäsi
Et voi lähettää liitetiedostoja.

Hyppää:  


Powered by phpBB © 2008 phpBB Group | Käännös, Lurttinen, www.phpbbsuomi.com
subSilver+ theme by Canver Software, sponsor Sanal Modifiye