Ylikerroin.com
Suomen suurin vedonlyöntisivusto
Tänään on 18.12.2017, 23:05

Kaikki ajat ovat UTC + 2 tuntia



Aloita uusi ketju Vastaa viestiin  [ 144 viestiä ]  Mene sivulle 1, 2, 3, 4, 5, 6
Kirjoittaja Viesti
 Viestin otsikko:
ViestiLähetetty: 20.05.2008, 09:22 
Avatar
Status: JäsenLiittynyt: 22.02.2005, 11:08Viestit: 749Paikkakunta: Tampere
Pisteitä: 87
Kassa: -97.36 yks. Palautus%: 92.89% Panosten ka: 4.24 yks. Vetoja: 323
Vielä yksi tipsi Unibetin H2H-vetoihin.

Iceland to beat Denmark @ 1.85

Maat selkeästi gallupien eri päissä. Tanskalla varsin arkinen tusinapoppikappale, Islannilla vahvat laulajat ja ihan mukiinmenevä eurohumppa. Veto mitätöityy mikäli kumpikaan ei mene finaaliin, mutta jos jompi kumpi menee, se on Islanti.

Tuplaan voi ottaa kohteen Sweden to beat Finland @ 1.62, mikäli ei luottoa Suomeen löydy. Gallupien suhteen samat sävelet kuin edellisessä. Enpä usko että Suomi kolmatta kertaa peräkkäin lyö Ruotsin, varsinkaan näistä asetelmista.

Viisuhumppa ftw!
0
Ylös
  Profiili Seuranta
 
 Viestin otsikko:
ViestiLähetetty: 20.05.2008, 12:10 
Avatar
Status: JäsenLiittynyt: 14.01.2003, 12:22Viestit: 1314
Pisteitä: 203
Eka semi:

MaaVoitto-tnPisteOATop10-tn
Russia31,5%13097,6%
Armenia22,2%12197,9%
Greece11,5%10392,4%
Romania8,2%9588,3%
Azerbaijan6,9%9186,8%
Bosnia3,4%7166,5%
Poland3,2%7269,2%
Norway3,1%6964,7%
Belgium2,8%7066,1%
Israel2,6%6966,1%
Ireland1,1%4228,6%
Netherlands1,1%3922,5%
Finland0,9%4836,3%
Andorra0,8%3924,5%
Moldova0,7%4428,2%
San Marino0,7%3420%
Slovenia0,7%4024,4%
Montenegro0,4%228,4%
Estonia0,2%175,3%


Jotain ajatuksia:

Kreikka ei alunperin ollut mulla ihan noin korkealla, koska biisi on todella muovinen, mutta ilmeisesti jengi lämpeää tuohon ihan hyvin, kun harjoituksista on tullut niin paljon kehuja.

Norja on hilattu sietokyvyn ylärajalle. Biisiä ja artistia on kehuttu vähän siellä sun täällä, joten uskotaan sitten hyvällä, vaikka omat korvat onkin eri mieltä.

Irlannin kertoimet semin voitosta ovat arvoitus. En tiedä, miksi ne ovat 7-8 luokkaa. Biisi on n kertaa huonompi ja m kertaa ärsyttävämpi kuin keskimääräiset läppäbiisit aikaisemmilta vuosilta. Harjoituksissa yleisö on jopa innostunut buuaamaan.
0

_________________
Seuranta
Vedonlyöntityökaluja
Ylös
  Profiili
 
 Viestin otsikko:
ViestiLähetetty: 20.05.2008, 14:03 
Avatar
Status: JäsenLiittynyt: 14.01.2003, 12:22Viestit: 1314
Pisteitä: 203
Seurantaan kombinaatio:

Israel finaaliin KYLLÄ PAF (2.450), 0.75%
Irlanti finaaliin EI PAF (2.600), 0.50%
Azerbaidzhan finaaliin KYLLÄ PAF (1.700), 2.00%
Viro finaaliin EI PAF (1.350), 1.50%
Montenegro finaaliin EI Expekt (1.220), 1.00%
Belgia finaaliin KYLLÄ Expekt (2.950), 1.00%
Slovenia finaaliin EI PAF (1.950), 0.50%
Puola finaaliin KYLLÄ Expekt (2.100), 0.50%
Andorra finaaliin EI PAF (1.550), 0.50%
Romania finaaliin KYLLÄ PAF (1.200), 0.50%
0

_________________
Seuranta
Vedonlyöntityökaluja
Ylös
  Profiili
 
 Viestin otsikko:
ViestiLähetetty: 20.05.2008, 17:19 
Avatar
Status: JäsenLiittynyt: 31.01.2003, 18:58Viestit: 3840Paikkakunta: Tampere
Pisteitä: 14637
Kassa: +58.65 yks. Palautus%: 101.26% Panosten ka: 2.95 yks. Vetoja: 1585
1. Montenegro
Keskinkertainen kappale, keskinkertainen esitys. Harjoituksissa ei ole juuri saanut haukkuja tai kehuja osakseen. Huono esityspaikka jolta kukaan ei juuri muista esitystä enää äänestyksen alkaessa. Varmat pisteet Bosnialta ja Slovenialta, mutta siihen varmaan jääkin.

2. Israel
Ihan ok kappale joka toimii hyvin lavallakin. Saanut harjoituksista paljon hyvää palautetta ja hallin yleisökin kovasti pitänyt. Saa varmasti myös hyvät jury-pisteet. Mahdollinen finalisti.

3. Viro
Huumoria tämä kai pitäisi olla. Hallissa harjoitusten jälkeen hiljaisuus ja palaute on ollut heikkoa. Ei uppoa yleisöön joka mikään ihme sillä, jos tehdään huumorilla viisu pitäisi sen olla edes hauska tai menevä, tämä ei ole kumpaakaan. Ei jatkoon.

4. Moldova
Tylsä kappale, tylsä esitys. Harjoituksetkaan ole tuoneet mitään uutta. Kaveripisteitä saa kohtuullisen hyvin, mutta vaikea uskoa, että ne pelkästään jatkopaikkaan riittäisivät.

5. San Marino
Tylsä kappale jonka voi ainoastaan jury-pisteet pelastaa jatkoon, mutta tuskimpa.

6. Belgia
Itse en ymmärrä tälläistä mikkihiiri musiikkia, mutta jotkut näyttää tykänneenkin harjoitusten perusteella. Hollannilta ääniä, mutta mistä muut jatkoon vaadittavat pisteet. En usko jatkopaikkaan.

7. Azerbaidžan
Paljon riskejä sisältävä kappale. Lavalla paljon tapahtumaa joten miltä näyttää telkkariyleisölle, haastava kappale myös esittäjille, mutta onnistuessaan näyttävä paketti. Vähän vaikea sanoa, että mistä maa kerää tarpeelliset pisteet, kun uusi maa viisuissa. Harjoitusten mahtavien yleisöreaktioiden pohjalta kuitenkin sanoisin, että tämä varmaan jatkossa ja todella hyvin onnistuessaan jopa sijoilla 5-7.

8. Slovenia
Pidin videon nähtyäni varmana finalistina, mutta harjoituksissa ollut niin heikko, että vaikka Montenegrolta ja Bosnialta tuleekin hyvät pisteet niin luulen, että ei riitä jollei esitys parane.

9. Norja
Kaunis kappale, hyvä ääni ja tyylikäs yksinkertainen esitys. Finaalipaikka viimeistään jury-pisteillä.

10. Puola
Samat sanan kuin Norjasta, mutta Norjan viisu parempi. Puolalla paremmat mahdollisuudet saada kaveripisteitä, mutta kun kilpailee samoista äänistä kuin Norja, että riittääkö myös Puolalle tarpeeksi ääniä. Mahdollinen finalisti.

11. Irlanti
Mahdollinen kisojen suurin floppi. Harjoituksissa esitykset olleet yhtä sotkua ja jotkut jopa buuannu, mutta toisaalta se on ihan sama kuinka moni inhoaa, jos tarpeeksi moni pitää. Joka tapauksessa ei ole aiheuttanut samanlaista innostusta kuin esim. Ukraina viime vuonna. Kaveripisteet ovat myöskin kiven alla ja tällä hetkellä näyttäisikin että jää finaalin ulkopuolelle.

12. Andorra
Huono kappale ja surkeat arviot harjoitusten perusteella. Kaveripisteitäkään ei juuri tiedossa joten, jos viimevuotinen teinirocksetti Andorralta päässyt jatkoon saatuaan paljon positiivisia reaktioita niin miksi sitten tämäkään. Ei finaaliin.

13. Bosnia-Hertsegovina
Hyvällä tavalla erikoinen esitys. Saanut harjoituksista hyviä kommentteja. Täydet pisteet Slovenialta ja Montenegrolta ja tasaisesti ääniä myös muualta. Varma finalisti.

14. Armenia
Ollut heikohko harjoituksissa, mutta menevä biisi ja isot kaveriäänet takaavat jatkopaikan, mutta ellei paranna en lukisi enää finaalissa voittajaehdokkaisiin. Varma finalisti.

15. Hollanti
Ihan asiallinen biisi joka esiintynyt harjoituksissa edukseen. Kaveriäänet kuitenkin vähissä joten luulen ettei riitä finaaliin vaikkei ihan ulkona olekaan.

16. Suomi
Viikko sitten olisin sanonut ettei toivoa, mutta harjoitusten perusteella ei finaalipaikka olekaan ihan mahdoton. Saanut harjoituksissa paljon positiivista palautetta ja hallin yleisökin tykännyt. Hyvä meininki lavalla, puhtaasti laulettu ja päälle käsittääkseni viisujen isoimmat pyrosetit niin ei pahalta kuulosta vaikka väkisinkin rupeaa epäilyttää, että voiko suomeksi lauletulla hevillä päästä finaaliin. Vaikea veikkaus, mutta finaaliin mahdollisuudet.

17. Romania
Kaunis kappale ja hyvät kaveripisteet. Varma finalisti.

18. Venäjä
Väkinäisistä esiintymistä harjoituksissa huolimatta jo pelkästään Bilan takaa finaalipaikan. Potentiaalia kappaleella paljon kunhan vaan saavat lavashown kuntoon niin suosikki finaalissakin. Varma finalisti.

19. Kreikka
Kohtalainen kappale joka saanut harjoituksissa suuret suosionosoitukset. Hyvin kaveripisteitä. Varma finalisti.

-Lisään vedot myöhemmin…
0

_________________
http://www.ylikerroin.com/fi/sukkelan_blogi
https://twitter.com/#!/SSukkela
Ylös
  Profiili Seuranta
 
 Viestin otsikko:
ViestiLähetetty: 20.05.2008, 18:24 
Avatar
Status: JäsenLiittynyt: 31.01.2003, 18:58Viestit: 3840Paikkakunta: Tampere
Pisteitä: 14637
Kassa: +58.65 yks. Palautus%: 101.26% Panosten ka: 2.95 yks. Vetoja: 1585
Vedot:

Montenegro "NO" 1.22 (Nordicbet) 3/5
Israel "YES" 2.30 (Ladbrokes) 1/5
Viro "NO" 1.35 (Nordicbet) 2/5
Andorra "NO" 1.50 (PAF) 3/5
Azerbaidzan "YES" 1.65 (PAF) 3/5
Slovenia "NO" 1.95 (PAF) 1/5
Norja "YES" 1.53 (Ladbrokes) 2/5
Irlanti "NO" 2.37 (Ladbrokes) 1.5/5
Bosnia "YES" 1.25 (Nordicbet) 3/5
Romania "YES" 1.27 (Nordicbet) 4/5
0

_________________
http://www.ylikerroin.com/fi/sukkelan_blogi
https://twitter.com/#!/SSukkela
Ylös
  Profiili Seuranta
 
 Viestin otsikko:
ViestiLähetetty: 20.05.2008, 20:10 
Avatar
Status: JäsenLiittynyt: 25.02.2003, 18:55Viestit: 11557Paikkakunta: Eura
Pisteitä: 6210
Kassa: +29.24 yks. Palautus%: 103.49% Panosten ka: 0.34 yks. Vetoja: 2474
Täällä onkin mukavasti jo käsitelty sanallisesti semien maita, joten tässä nyt vertailuksi omat piste-ennuste. Vetoja on jätetty jonkin verran, mutta ei nykyään oikein pääse kunnolla niitä enää vetämään, ja tippuvatkin vielä samaan syssyyn. Mutta laitoin vihreällä ne, joista saanee jatkoonpääsystä vetoa, ja punaisella ne joista taas EI jatkoonpääsystä vetoa. Valinnat Fairin kertoimien mukaan, bookkereilta saa paljonkin parempia osaan, joten niitä voi yrittää metsästää myös.

Fairilla voinee vetää näitä ihan livenäkin, jolloin pystyy hieman riskiä vähentämään katsomalla esityksen ja miettimällä tilanteen uudelleen ja tarvittaessa sitten jättämään vedon, toki markkinat yleensä myös hollilla tilanteista, mutta ei toki aina.


1. Russia 142
2. Greece 125
3. Armenia 124

4. Romania 106
5. Bosnia-Herz. 85
6. Norway 79
7. Israel 71
8. Azerbaijan 70
9. Poland 61

10. Ireland 58
11. Finland 51
12. Netherlands 41
13. Slovenia 39
14. Belgia 37
15. Moldova 33
16. Andorra 30
17. San Marino 24
18. Estonia 22
19. Montenegro 20
0
Ylös
  Profiili Seuranta
 
 Viestin otsikko:
ViestiLähetetty: 20.05.2008, 20:45 
Avatar
Status: JäsenLiittynyt: 25.02.2003, 18:55Viestit: 11557Paikkakunta: Eura
Pisteitä: 6210
Kassa: +29.24 yks. Palautus%: 103.49% Panosten ka: 0.34 yks. Vetoja: 2474
Lisätään tähän vielä erikseen nuo neljä vetoa mitkä ehkä mielenkiintoisimmat.

Norja jatkoon ~1,69 Betfair
Israel jatkoon ~2,06 Betfair (Tähän saa parempia normifirmoista, mm. VCbet 2,25)
Slovenia ei jatkoon ~1,80 Betfair (Tähän myös parempia miltei joka paikkaa)
Irlanti ei jatkoon ~2,25 Betfair (Tähänkin voi metsästää muualta...Ehkä hieman riskiveto, koska voi olla korkeallakin, mutta melkein 50-50 vois ennustaa flopin mahdollisuuden)

Puolaa voi myös ehkä koittaa hieman jatkoon nousseilla kertoimilla, ei tosin niin maistuva kohde. Kreikka, Armenia ja Romania kaikki liki varmoja jatkopaikasta, joten jos ns. pienemmät kertoimet kelpaa, niin kannattaa koittaa. Vähän sama juttu Moldovan, Viron ja Montenegron kanssa, lienevät saletisti ulkona kisasta, joten pienelläkin voi koittaa.
0
Ylös
  Profiili Seuranta
 
 Viestin otsikko:
ViestiLähetetty: 20.05.2008, 21:10 
Status: JäsenLiittynyt: 23.01.2004, 14:33Viestit: 27
Pisteitä: 0
Kerrotaanko nuo semifinaalien voittajat vasta finaalien jälkeen, vai miten semin voittaja ratkaistaan, koska tuloksia ei julkaista, vain jatkoon päässeet?
0
Ylös
  Profiili
 
 Viestin otsikko:
ViestiLähetetty: 20.05.2008, 21:55 
Status: JäsenLiittynyt: 01.01.2005, 22:46Viestit: 136
Pisteitä: 5
Yllättäjä kirjoitti:
Kerrotaanko nuo semifinaalien voittajat vasta finaalien jälkeen, vai miten semin voittaja ratkaistaan, koska tuloksia ei julkaista, vain jatkoon päässeet?

Jep
0
Ylös
  Profiili
 
 Viestin otsikko:
ViestiLähetetty: 20.05.2008, 23:17 
Status: JäsenLiittynyt: 25.01.2003, 10:58Viestit: 237Paikkakunta: Jyväskylä
Pisteitä: 0
Eipä muuta kuin onnittelut ylle kirjoittaneille, hyvin natsasivat ennakkoveikkauksenne kohdalleen! Vielä Belgian suhteen pitää allekirjoittaneen jännätä, osuuko "pääveto" kohdalleen. Toivottavasti jo aamulla on tulos selvillä jury-valinnan suhteen...

Toinen semifinaali vaikuttaa näin ennakkoon kinkkisemmältä kuin ensimmäinen...
0
Ylös
  Profiili
 
 Viestin otsikko:
ViestiLähetetty: 20.05.2008, 23:20 
Status: JäsenLiittynyt: 14.06.2003, 10:39Viestit: 10398Paikkakunta: Vantaa
Pisteitä: 2783
Kassa: +356.49 yks. Palautus%: 122.31% Panosten ka: 1.62 yks. Vetoja: 984
Hyvin vetivät jätkät kaikki kaappiin. Tosin enää Huerzonkaan ei tarvitse jännittää koska kaikki finalistit (10) selvisi ja tossa lähetyksessä.
0

_________________
Twitter: https://twitter.com/herovedonlyonti/
Ylös
  Profiili Seuranta
 
 Viestin otsikko:
ViestiLähetetty: 20.05.2008, 23:21 
Avatar
Status: JäsenLiittynyt: 25.02.2003, 18:55Viestit: 11557Paikkakunta: Eura
Pisteitä: 6210
Kassa: +29.24 yks. Palautus%: 103.49% Panosten ka: 0.34 yks. Vetoja: 2474
Huerzo kirjoitti:
Eipä muuta kuin onnittelut ylle kirjoittaneille, hyvin natsasivat ennakkoveikkauksenne kohdalleen! Vielä Belgian suhteen pitää allekirjoittaneen jännätä, osuuko "pääveto" kohdalleen. Toivottavasti jo aamulla on tulos selvillä jury-valinnan suhteen...

Valitettavasti jury-valinta ilmoitettiin jo niiden 10 valitun joukossa, ja Belgia ei siihen joukkoon mahtunut. Itsekin kyllä ounastelin, että Belgia voisi olla vahvoilla siihen, nyt taisi Puola viedä sen.

Tuota jury-valintaa ei siis kerrota ennen kuin kisan jälkeen tasapuolisuuden vuoksi, koska siitä saisi tietää, ettei sen äänet riittäneet 9 joukkoon.

Edit. Hidas.
0
Ylös
  Profiili Seuranta
 
 Viestin otsikko:
ViestiLähetetty: 20.05.2008, 23:25 
Avatar
Status: JäsenLiittynyt: 24.01.2004, 19:33Viestit: 2060Paikkakunta: Stadi
Pisteitä: 584
Huerzo kirjoitti:
Eipä muuta kuin onnittelut ylle kirjoittaneille, hyvin natsasivat ennakkoveikkauksenne kohdalleen! Vielä Belgian suhteen pitää allekirjoittaneen jännätä, osuuko "pääveto" kohdalleen. Toivottavasti jo aamulla on tulos selvillä jury-valinnan suhteen...

Toinen semifinaali vaikuttaa näin ennakkoon kinkkisemmältä kuin ensimmäinen...


Hienosti meni itsellänikin,kiitokset kaikilla kirjoittajille.Tarkistin omia mielipiteitä kunkin kirjoittajan mukaan ja hyvä linja sieltä löytyi.

Huerzolle pieni negatiivinen uutinen:Kyllä se jury valinta oli tuossa mukana,10 kappaletta tuli valituksi.Olisihan se aika epäreilua,että jury valinnan varaan jäänyt ilmoitettaisiin,kun muidenkaan äänimääriä ei ilmoitettu.
0
Ylös
  Profiili
 
 Viestin otsikko:
ViestiLähetetty: 21.05.2008, 06:41 
Status: JäsenLiittynyt: 25.01.2003, 10:58Viestit: 237Paikkakunta: Jyväskylä
Pisteitä: 0
Lorimer kirjoitti:
Huerzolle pieni negatiivinen uutinen:Kyllä se jury valinta oli tuossa mukana,10 kappaletta tuli valituksi.Olisihan se aika epäreilua,että jury valinnan varaan jäänyt ilmoitettaisiin,kun muidenkaan äänimääriä ei ilmoitettu.
Jep, luonnollistahan tuo on. Kun jury ei tosiaan saa enää finaalissa voi suosikkiaan tukea, niin olisi tosiaan epäreilua näyttää se ulospäin. Noh, kaikki vedot eivät voi osua :) Kymmeneen laskeminen on vaikeaa joskus!
0
Ylös
  Profiili
 
 Viestin otsikko:
ViestiLähetetty: 21.05.2008, 10:00 
Status: JäsenLiittynyt: 01.01.2005, 13:59Viestit: 40
Pisteitä: 0
Milloinkahan esim nordicbet maksaa voitot noista vedoista?
0
Ylös
  Profiili
 
 Viestin otsikko:
ViestiLähetetty: 21.05.2008, 10:15 
Status: JäsenLiittynyt: 25.04.2003, 16:20Viestit: 160Paikkakunta: Jyväskylä
Pisteitä: 50
Kyllä tänne tuli jo rahat Nordicilta. Kiitoksia edellä kehutuilta minultakin hyvistä vinkeistä.

nimim. liian hetero itse seuraamaan
0

_________________
Panos 0.30€ -> Your stake exceeds our stake limits
Panos 0.29€ -> Your stake is lower than our limits
- Betway palvelee voittavaa pelaajaa.
Ylös
  Profiili
 
 Viestin otsikko:
ViestiLähetetty: 21.05.2008, 10:18 
Status: JäsenLiittynyt: 14.06.2003, 10:39Viestit: 10398Paikkakunta: Vantaa
Pisteitä: 2783
Kassa: +356.49 yks. Palautus%: 122.31% Panosten ka: 1.62 yks. Vetoja: 984
Mulla taas Pinny puhaltanut rahat muutamasta semihedarista, joissa molemmat meni finaaliin. Mistä wittua ne tietää semin pisteet :?: Mäkin haluan tietää :roll:
0

_________________
Twitter: https://twitter.com/herovedonlyonti/
Ylös
  Profiili Seuranta
 
 Viestin otsikko:
ViestiLähetetty: 21.05.2008, 11:03 
Status: JäsenLiittynyt: 14.05.2007, 21:41Viestit: 10
Pisteitä: 0
Vaikka semi 1 meni erinomaisesti, niin täysin tyytyväinen en voi olla, johtuen oman pankkini, Venäjän, huonosta esiintymisestä. Kappalehan on Diman itsensä väsäämä, mutta ilmeisesti lavakoreografiakin menee samaan osoitteeseen. Naurettavampaa vääntelehtimistä ja kulmakarvojen hissiliikettä en ole eläissäni nähnyt! Jos tällainen vetoaa ihmisiin, niin olen pettynyt ihmiskuntaan.

Aiemmasta homokeskustelusta todettakoon, että Dima on mennyt naimisiin pitkäaikaisen miesystävänsä kanssa. Mielestäni tällainen seikka tulisi tuoda esille, eikä vatkata kulmakarvoja. Kysyin homoparturiltani Diman vedosta ja hän tuomitsi sen ihan lyttyyn. Kun Diman veto ei siis tehonnut edes bottom -poikaan, niin kehenkä sitten??!! Taidanpa keventää sijoitustani merkittävästi.
0
Ylös
  Profiili
 
 Viestin otsikko:
ViestiLähetetty: 21.05.2008, 11:19 
Avatar
Status: JäsenLiittynyt: 25.02.2003, 18:55Viestit: 11557Paikkakunta: Eura
Pisteitä: 6210
Kassa: +29.24 yks. Palautus%: 103.49% Panosten ka: 0.34 yks. Vetoja: 2474
Mun mielestä Diman esitys oli ihan ok, toivottavasti vääntelyä hieman vähennetään finaaliin. Ei syytä vähentää panostusta. Dima myös kerää vankkaa kannatusta sekä mies- että naiskatsojissa, jotenpa veikkaan että sun parturisi ei vaan sattunut kyseisestä miehestä pitämään, ei kai heterotkaan jokaisesta naisesta pidä :)

Ja mitä tulee Diman yksityiselämään, niin miksi sitä pitäisi tuoda julkisuuteen mitenkin tarkasti? Saattaa hyvinkin pitää miehistä tai sitten ei, tuskin sen pitäisi mihinkään vaikuttaa.

Wiki kertoo tällaista kaiken lisäksi:
Lainaa:
Internet-lehti sensator.ru julkaisi helmikuussa 2007 uutisen, jonka mukaan Dima Bilan olisi avioitunut helmikuun alussa Saksassa latvialaisen miesystävänsä Rovens Pritulan kanssa. Pritula on Dimaa kaksi vuotta vanhempi. Tämä ei kuitenkaan pidä paikkaansa, sillä Bilanilla on naisystävä, joka esiintyy monissa haastatteluissa Diman seurassa.
0
Ylös
  Profiili Seuranta
 
 Viestin otsikko:
ViestiLähetetty: 21.05.2008, 11:29 
Avatar
Status: JäsenLiittynyt: 22.02.2005, 11:08Viestit: 749Paikkakunta: Tampere
Pisteitä: 87
Kassa: -97.36 yks. Palautus%: 92.89% Panosten ka: 4.24 yks. Vetoja: 323
Jotenkin sellainen tunne, että Norjan kurssi on kovassa nousussa. Betway tarjoaa Norjan top10-sijoituksesta peräti 4.0x kertoimen. Rohkeimmat voivat koittaa jopa top4-sijoitusta kertoimella 11.0x. Ei tuonne tosin hirveitä taida saada sisään.

Betway: Norway to place top 10 @ 4.0x

EDIT. Taisivat poistaa tuon top10-vedon.
0
Ylös
  Profiili Seuranta
 
 Viestin otsikko:
ViestiLähetetty: 21.05.2008, 12:12 
Status: JäsenLiittynyt: 10.12.2007, 14:19Viestit: 14
Pisteitä: 0
Lainaa:
Mulla taas Pinny puhaltanut rahat muutamasta semihedarista, joissa molemmat meni finaaliin. Mistä wittua ne tietää semin pisteet Mäkin haluan tietää


Sama vika täällä, onko kukaan saanut vielä tietoa miksi näin?? Laitoin viestiä mut vastausta ei oo vielä tullu.
0
Ylös
  Profiili
 
 Viestin otsikko: Ihan spekuloinnin lisäämiseksi
ViestiLähetetty: 21.05.2008, 12:46 
Status: JäsenLiittynyt: 17.01.2003, 14:00Viestit: 341
Pisteitä: 13
Olisi hauska kuulla mitkä Pinnacle on tuominnut ratkenneiksi ja mitenpäin.
0

_________________
Para ver o arco-íris, é preciso não temer a chuva.
Ylös
  Profiili
 
 Viestin otsikko: Re: Ihan spekuloinnin lisäämiseksi
ViestiLähetetty: 21.05.2008, 12:48 
Avatar
Status: JäsenLiittynyt: 25.02.2003, 18:55Viestit: 11557Paikkakunta: Eura
Pisteitä: 6210
Kassa: +29.24 yks. Palautus%: 103.49% Panosten ka: 0.34 yks. Vetoja: 2474
happypunter kirjoitti:
Olisi hauska kuulla mitkä Pinnacle on tuominnut ratkenneiksi ja mitenpäin.

Eiköhän tämän aiheen voi lopettaa nyt tähän. Taisi vaan pasmat Pinnaclella seota ja olivat väärin maksaneet vedot. Kyllä ne varmasti korjataan viimeistään lauantaina... ja ei Pinnaclella mitään tietoa niistä tuloksista voi vielä olla.
0
Ylös
  Profiili Seuranta
 
 Viestin otsikko:
ViestiLähetetty: 21.05.2008, 14:29 
Status: JäsenLiittynyt: 25.07.2004, 11:46Viestit: 2040
Pisteitä: 0
SEMIFINAALI OSA 2!

Uskon erittäin voimakkaasti että nämä eivät mene jatkoon:

Liettua 1,15 PAF 10/10
Tsekki 1,24 Betfair 10/10 (1,2 Unibet)

Sveitsin olen nostanut korkealle ja pelasin Nordicbetin "to qualify" 2,20. Kyseessä ei lienee alkuperäiskappale ja tällä saattaa olla kielteinen vaikutus menestymis mahdollisuuksille?

Uskon että Sveitsin lisäksi jatkoon menee: Ukraina, Ruotsi, Islanti, Turkki, Bulgaria ja Makedonia. Ukrainan jatkopaikka ehkä jotain 98-99% varma, mielestäni pelattava yli 1,05 kertoimella. Kolmen jatkonmenijän kohtaloa en ole osannut päättää :wink:
0
Ylös
  Profiili
 
 Viestin otsikko:
ViestiLähetetty: 21.05.2008, 15:54 
Status: JäsenLiittynyt: 18.04.2008, 12:47Viestit: 432Paikkakunta: Helsinki
Pisteitä: 90
Kiitoksia vaan vinkeistä täältäkin. Hyvin osui arvioinnit. :)
0
Ylös
  Profiili
 
Näytä viestit ajalta:  Järjestä  
Aloita uusi ketju Vastaa viestiin  [ 144 viestiä ]  Mene sivulle 1, 2, 3, 4, 5, 6

Kaikki ajat ovat UTC + 2 tuntia


Paikallaolijat

Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Jage, Narttu ja 1 vierailijaa


Et voi kirjoittaa uusia viestejä
Et voi vastata viestiketjuihin
Et voi muokata omia viestejäsi
Et voi poistaa omia viestejäsi
Et voi lähettää liitetiedostoja.

Hyppää:  


Powered by phpBB © 2008 phpBB Group | Käännös, Lurttinen, www.phpbbsuomi.com
subSilver+ theme by Canver Software, sponsor Sanal Modifiye