Ylikerroin.com
Suomen suurin vedonlyöntisivusto
Tänään on 11.12.2017, 21:47

Kaikki ajat ovat UTC + 2 tuntia



Aloita uusi ketju Vastaa viestiin  [ 67 viestiä ]  Mene sivulle 1, 2, 3>
Kirjoittaja Viesti
 Viestin otsikko: Re: Euroviisut 2015
ViestiLähetetty: 22.05.2015, 01:48 
Avatar
Status: JäsenLiittynyt: 07.02.2014, 15:50Viestit: 286
Pisteitä: 496
Kassa: +97.71 yks. Palautus%: 117.62% Panosten ka: 0.83 yks. Vetoja: 669
Finaalin esiintymisjärjestys:

Slovenia
Ranska
Israel
Viro
Iso-Britannia
Armenia
Liettua
Serbia
Norja
Ruotsi
Kypros
Australia
Belgia
Itävalta
Kreikka
Montenegro
Saksa
Puola
Latvia
Romania
Espanja
Unkari
Georgia
Azerbaidzan
Venäjä
Albania
Italia
0
Ylös
  Profiili Seuranta
 
 Viestin otsikko: Re: Euroviisut 2015
ViestiLähetetty: 22.05.2015, 01:57 
Avatar
Status: JäsenLiittynyt: 25.02.2003, 18:55Viestit: 11557Paikkakunta: Eura
Pisteitä: 6210
Kassa: +29.24 yks. Palautus%: 103.49% Panosten ka: 0.34 yks. Vetoja: 2474
23.5.2015 22:00 - Euroviisut 2015
PELIAIKA PÄÄTTYNYT
VoittajaVenäjäkerroin 4.5 (Bet365)panos 0.5 yks.
Huti: -0.50 yks.

23.5.2015 22:00 - Euroviisut 2015
PELIAIKA PÄÄTTYNYT
Finaalin E/W 1/4 top4Venäjäkerroin 1.875 (Bet365)panos 0.5 yks.
Osuma! +0.44 yks.

Itse tuli 10.00 tätä aiemmin pelattua ja 8,00 kohdalla vielä suositeltua tuolla kommenteissa. Mutta pistetään nyt seurantaan, kun nuo esityspaikat tuli julki. Tämä lähellä jopa freebettiä tuosta voitosta, koska vaikea nähdä, että tuolta esityspaikalta jää top4:n ulkopuolelle. Suorasta voitosta parempaa saa muualtakin (mm. Fairilta), mutta tässä tosiaan tuo top4 edelleen maukas. Fairilla tuo top4 pyörinyt 1,5:n paikkeilla. Tuo voittokerroin tosiaan vain rajatapaus.

Tämä veto siis pelattava Venäjän voitto + ruksattava E/W laatikko. Sama panos tulee molempiin.
2

_________________
Suurimmat vedonlyöntibonukset 2017
Suomen parhaat Vedonlyöntivihjeet
Suomen suurin Vedonlyöntisivusto
Ylös
  Profiili Seuranta
 
22.05.2015 02:08 <JussiQ> Betfairin SB-puolella sama kerroin.
22.05.2015 05:32 <Jantsa_> 365:llä laskenut mut whillillä 4,50 ja samat ew:n ehdot
22.05.2015 10:42 <JussiQ> Toi on taas 4,33 Bet365, jos ei aiemmin saanut.
22.05.2015 10:43 <JussiQ> 1,83 tuo top4 tuolla voittokertoimella. Riittää siis hyvin.
 Viestin otsikko: Re: Euroviisut 2015
ViestiLähetetty: 22.05.2015, 04:53 
Status: JäsenLiittynyt: 11.02.2007, 05:14Viestit: 1147
Pisteitä: 6581
Kassa: +750.87 yks. Palautus%: 103.94% Panosten ka: 5.90 yks. Vetoja: 3234
23.5.2015 22:00 - Euroviisut
PELIAIKA PÄÄTTYNYT
Top Baltic Country (Viro, Latvia, Liettua)Virokerroin 1.65 (Nordicbet)panos 5 yks.
Huti: -5.00 yks.
Latvia

En tiedä koko höntsästä mitään, mutta Viron biisiä oon kuunnellut useamman kerran tässä eli sen täytyy olla kova. Noi pari muuta ei oikein iskeny. Vedettiin silti moukarit koko betsafe/betsson/nordicbet -osastolle 8--)
1
Ylös
  Profiili Seuranta
 
22.05.2015 22:51 <JussiQ> Latvia voi kyllä napata Juryilta enemmän kuin Viro.
22.05.2015 22:52 <JussiQ> Liettua toki ulkona näistä, että kahden kauppa.
22.05.2015 22:53 <JussiQ> Yleisö lienee sitten taas Viron puolelle enemmän.
 Viestin otsikko: Re: Euroviisut 2015
ViestiLähetetty: 22.05.2015, 10:48 
Avatar
Status: JäsenLiittynyt: 07.02.2014, 15:50Viestit: 286
Pisteitä: 496
Kassa: +97.71 yks. Palautus%: 117.62% Panosten ka: 0.83 yks. Vetoja: 669
22.5.2015 00:00 - euroviisut
PELIAIKA PÄÄTTYNYT
VoittajaBelgiakerroin 19.5 (Nordicbet ja muut)panos 0.5 yks.raja 15
Huti: -0.50 yks.

Fairilla käydään kauppaa jo 12-14 paikkeilla. Joutu ekalle puoliskolle, mutta sai siihen nähden hyvän paikan. Latauslistoilla Ruotsin jälkeen toisena. Tuomarit luultavasti arvostavat korkealle.
0
Ylös
  Profiili Seuranta
 
 Viestin otsikko: Re: Euroviisut 2015
ViestiLähetetty: 22.05.2015, 10:56 
Status: JäsenLiittynyt: 20.06.2014, 09:35Viestit: 174
Pisteitä: 154
Kassa: -50.02 yks. Palautus%: 79.83% Panosten ka: 6.20 yks. Vetoja: 40
Jantsa_ kirjoitti:
En tiedä koko höntsästä mitään, mutta Viron biisiä oon kuunnellut useamman kerran tässä eli sen täytyy olla kova. Noi pari muuta ei oikein iskeny. Vedettiin silti moukarit koko betsafe/betsson/nordicbet -osastolle 8--)

Jumaleissön. Täällähän on yksi muukin ammatti-euroviisubetsari kuin minä. Itse vetäsin all-in PKN:lle joten ei kykene enää lisäbetsaamaan viisuja :D. Kuuntelin ensimmäisen kerran muita biisejä tiistaina ja ainoa joka jäi mieleen oli tosiaankin Viro. Muita en enää edes muista. Eilen ajattelin katsoa mut kyllästyin noihin itkuvirsiin ja muutenkin alkoi korvia särkemään joten jäi puolitiehen. Joten kyl sen Viron täytyy olla kova :D.
0
Ylös
  Profiili Seuranta
 
 Viestin otsikko: Re: Euroviisut 2015
ViestiLähetetty: 22.05.2015, 12:35 
Status: JäsenLiittynyt: 01.01.2005, 22:46Viestit: 136
Pisteitä: 5
Mistä toi Belgia lähti putoamaan elisen semifinaalin jälkeen? Nyt jo seiskan tasossa, ilmeisesti top2 eilisessä semissä. Ilmiselvästi pientä tietovuotoa tapahtunut.
0
Ylös
  Profiili
 
22.05.2015 13:54 <Kongin kumaus> Tai siis tiistain semissä. Järkyttävä pudotus kyllä tosiaan.
22.05.2015 15:04 <S.Sukkela> Olisiko joku huhu ja yleinen kiima, näita ollut ennenkin
22.05.2015 15:05 <S.Sukkela> kuten mm. Teräsbetoni kun huhuttiin, että voitti seminsä
22.05.2015 15:05 <S.Sukkela> niin tais romahtaa Betfairilla myös alle 10 tasolle.
22.05.2015 15:06 <S.Sukkela> Näitä "vuotoja" on ollut, mutta ainakaan mikään ei ole
22.05.2015 15:06 <S.Sukkela> vielä pitänyt paikaansa.
 Viestin otsikko: Re: Euroviisut 2015
ViestiLähetetty: 22.05.2015, 14:21 
Avatar
Status: JäsenLiittynyt: 07.02.2014, 15:50Viestit: 286
Pisteitä: 496
Kassa: +97.71 yks. Palautus%: 117.62% Panosten ka: 0.83 yks. Vetoja: 669
Jaa-a, paniikki taitaa selittää osan. Tuon kappaleen potentiaali ollut kaikilla vähänkään seuranneilla tiedossa kuukausia samoin kuin sen mahdollisuus pärjätä myyntilistoilla. Juuri mitään yllättävää ei ole tapahtunut kertoimien näin suuren romahduksen lisäksi. Esityskin paljastettiin osin jo alkukuusta(ylimääräisillä tanssijoilla): http://www.rtbf.be/video/detail_loic-no ... id=2013558

Moni olettaa sen menestyneen erityisen hyvin semissä, koska sille annetiin viimeinen esiintymispaikka mikä arvonnan jälkeen oli mahdollista eli 13..

Ite odotin/toivoin Slovenian tai Norjan kohdalla vastaavaa tapahtuvan.
0
Ylös
  Profiili Seuranta
 
 Viestin otsikko: Re: Euroviisut 2015
ViestiLähetetty: 23.05.2015, 00:28 
Avatar
Status: JäsenLiittynyt: 25.02.2003, 18:55Viestit: 11557Paikkakunta: Eura
Pisteitä: 6210
Kassa: +29.24 yks. Palautus%: 103.49% Panosten ka: 0.34 yks. Vetoja: 2474
23.5.2015 22:00 - Euroviisut 2015
PELIAIKA PÄÄTTYNYT
Latvia Top10 finaalissaKylläkerroin 1.684 (Pinnacle)panos 0.8 yks.Betfair 1,77 (-komissio). Bet365:n 1,57:kin vielä mielestäni voisi kelvata.
Osuma! +0.55 yks.

Jury-veto onnistunut, ja tuon johdosta näkisin, että melkoisen todennäköisesti löytyy sijoilta tyyliin 6-11. Eli ei suurta epäonnistumisen pelkoa tämän kohdalla. Hidastempoisessa toisessa puoliskossa saa esiintyä edes hieman nopeamman Puolan jälkeen.
5

_________________
Suurimmat vedonlyöntibonukset 2017
Suomen parhaat Vedonlyöntivihjeet
Suomen suurin Vedonlyöntisivusto
Ylös
  Profiili Seuranta
 
 Viestin otsikko: Re: Euroviisut 2015
ViestiLähetetty: 23.05.2015, 18:24 
Avatar
Status: JäsenLiittynyt: 24.01.2004, 19:33Viestit: 2060Paikkakunta: Stadi
Pisteitä: 584
Veikka, paremmin sijoittuu : Italia-Australia 2 2.90

En ole ehtinyt euroviisuja tänä vuonna seurata , mutta tämä pistää silmään
Italialla toki on mahtava paikka finaalin viimeisenä esityksenä , mutta toisaalta ei ausseillakaan mikään ihan huono ole.
Kerroinvertailu tukee sitä mitä mitä musiikkimaku sanoo...
1
Ylös
  Profiili
 
 Viestin otsikko: Re: Euroviisut 2015
ViestiLähetetty: 23.05.2015, 18:49 
Avatar
Status: JäsenLiittynyt: 25.02.2003, 18:55Viestit: 11557Paikkakunta: Eura
Pisteitä: 6210
Kassa: +29.24 yks. Palautus%: 103.49% Panosten ka: 0.34 yks. Vetoja: 2474
Ranking:

1-2 Sweden
1-3 Italy
1-3 Russia

4-7 Belgium
4-7 Estonia
4-7 Norway
4-7 Australia

7-11 Latvia

9-12 Azerbaijan
9-12 Romania
9-13 Israel
9-13 Serbia

10-15 Georgia
10-15 Spain
10-15 Slovenia

16-19 Cyprus
16-19 Greece
16-19 Montenegro
16-19 Armenia

20-23 Austria
20-23 Hungary
20-23 Lithuania
20-23 Albania

23-25 Poland
23-25 France

25-27 Germany
25-27 United Kingdom

Noissa voi olla pieniä eroja silti, vaikka samoissa rankuissa.

23.5.2015 22:00 - Euroviisut 2015
PELIAIKA PÄÄTTYNYT
Kreikka - Kypros2kerroin 2.49 (Pinnacle)panos 0.5 yks.Veikkaus 2,40.
Huti: -0.50 yks.

23.5.2015 22:00 - Euroviisut 2015
PELIAIKA PÄÄTTYNYT
Norja Top10Kylläkerroin 1.505 (Pinnacle)panos 0.8 yks.Fairilta voi kinua enemmänkin.
Osuma! +0.40 yks.

23.5.2015 22:00 - Euroviisut 2015
PELIAIKA PÄÄTTYNYT
Romania Top10Kylläkerroin 3.17 (Pinnacle)panos 0.4 yks.Fairi nyt samoissa, mutta voi saada enemmänkin.
Huti: -0.40 yks.

23.5.2015 22:00 - Euroviisut 2015
PELIAIKA PÄÄTTYNYT
Kisan voittoItaliakerroin 6.48 (Betfair)panos 0.2 yks.Komissio vähennetty 6,8-kertoimesta. Pinnacle 5,50. Tuntuu olevan nousussa.
Huti: -0.20 yks.

Voittajavetoon kommenttia sen verran, että Venäjä ei onnistunut Juryvedossa eilen aivan täydellisesti. Lisäksi tulostenjulkaisujärjestys viittaa siihen, että Venäjälle on tulossa alkuun paljon suotuisia maita. Tämä viittaisi siihen, että ehkä Ruotsin mahdollista voittoa koitetaan pitää vielä jännityksessa aivan alussa (tuo järjestys on tehty osittain semeistä saatujen tulosten pohjalta). Italiasta tietty kukaan ei osaa sen pohjalta vielä sanoa mitää. Eli otetaan Italiaa vähän suojaksi Venäjälle.

Liveen suunnitelma:
- Ruotsia BACK siinä vaiheessa, kun sen kerroin ehkä nousee livessä, kun Venäjä on ehkä kärjessä.
- Venäjää myös voi siinä vaiheessa myydä, jos kerroin laskee selvästi.

Tavoitteena olisi saada varmaa tuottoa noilla kolmella maalla. Tietty mahdollinen yllättäjä taustalta veisi rahoja.

Seurantaan voi vielä jotain vetoja tulla, pitää vielä muutamaa harkita.
10

_________________
Suurimmat vedonlyöntibonukset 2017
Suomen parhaat Vedonlyöntivihjeet
Suomen suurin Vedonlyöntisivusto
Ylös
  Profiili Seuranta
 
23.05.2015 18:51 <JussiQ> Jos ehdin, niin jotain kommentteja voi tulla eri maihin.
23.05.2015 18:56 <JussiQ> Livesuunnitelma siis tuloksienantovaiheeseen.
23.05.2015 18:57 <Taika> onko linkkiä tulostenjulkaisujärjestykseen?
23.05.2015 19:08 <Taika> itse itselleni vastaten:
23.05.2015 19:08 <Taika> http://www.eurovision.tv/page/news?id=good_evening_vienna_-_
23.05.2015 19:09 <Taika> voting_order_revealed
23.05.2015 20:40 <JussiQ> Otetaas Venäjää vielä pohjille lisää, kun Sukkela vihjaa.
23.05.2015 20:40 <JussiQ> Tuota voi tarvittaessa tosiaan myydä jos siltä tuntuu.
23.05.2015 20:40 <JussiQ> Kun tuloksia tulee.
23.05.2015 21:32 <juiko> Norja 1-10 1,55 veke live.
24.05.2015 00:40 <JussiQ> Toi Live-suunnitelma päti kohtuu hyvin teoriassa.
24.05.2015 00:40 <JussiQ> Tosin kun tuli etukäteen otettua vielä noita, niin kiire
24.05.2015 00:41 <JussiQ> pääsi tulemaan. Ois pitänyt vaan livessä tehdä noin.
24.05.2015 00:42 <120301> Ihan hyvä livesuunnitelma. Toimi täydellisesti!
24.05.2015 00:53 <JussiQ> Hyvä jos onnistuit! Ite vähä mokailin etukäteisvedoilla, nii
24.05.2015 00:53 <JussiQ> piti nopeasti tehdä päätös ja nollata ylipanokset pois.
24.05.2015 00:54 <JussiQ> Se jäi vähän harmittamaan, ettei Latviaa ja Norjaa tullut
24.05.2015 00:54 <JussiQ> muissa vedoissa hyödynnettyä enemmän.
24.05.2015 00:59 <S.Sukkela> Omatkin tipsit voitolle, oma ainoa petsi jännärivenäjä Gosh
24.05.2015 01:00 <S.Sukkela> mut hupipetsi on hupipetsejä, pitkään sai jännätä.
24.05.2015 01:02 <120301> Melko hyvin onnistui live, pää ei ihan kestäny pitää koko
24.05.2015 01:03 <120301> riskiä sisällä, kun Venäjä tipahti jo pahimmillaan johonkin
24.05.2015 01:03 <120301> 1,7 tasoon....
24.05.2015 01:05 <JussiQ> Joo, toi välipudotus yllätti minutkin. Mutta tuokin oli
24.05.2015 01:05 <JussiQ> noilla järjestyksen tekijöillä tiedossa, kunhan kiusasivat
24.05.2015 01:05 <JussiQ> meitä.
24.05.2015 01:11 <120301> Vähän turhan jännäks meni, kun alotin myymään Venäjää jo 3x
24.05.2015 01:12 <120301> ja siitä alaspäin
 Viestin otsikko: Re: Euroviisut 2015
ViestiLähetetty: 23.05.2015, 20:45 
Status: JäsenLiittynyt: 03.06.2012, 01:44Viestit: 98
Pisteitä: 54
Kassa: +16.00 yks. Palautus%: 113.01% Panosten ka: 3.62 yks. Vetoja: 34
Sukkelan vihjaama venäjä liven puolella vielä 4,50
0
Ylös
  Profiili Seuranta
 
 Viestin otsikko: Re: Euroviisut 2015
ViestiLähetetty: 23.05.2015, 20:49 
Avatar
Status: JäsenLiittynyt: 23.03.2014, 13:54Viestit: 1848
Pisteitä: 427
23.5.2015 22:00 - Muut
PELIAIKA PÄÄTTYNYT
Top 10 Finish - NorwayYeskerroin 1.448 (Pinnacle)panos 5 yks.Kiva kappale vaikka en näistä mitään ymmärrä..
Osuma! +2.24 yks.

23.5.2015 22:00 - Muut
PELIAIKA PÄÄTTYNYT
Australia vs. RussiaAustraliakerroin 3.56 (Pinnacle)panos 1 yks.puhtaasti poliittinen kannanotto - en ole lauluja kuunnellut
Huti: -1.00 yks.
0
Ylös
  Profiili
 
 Viestin otsikko: Re: Euroviisut 2015
ViestiLähetetty: 23.05.2015, 22:52 
Status: JäsenLiittynyt: 01.08.2003, 23:47Viestit: 5076
Pisteitä: 3781
Kassa: +209.55 yks. Palautus%: 104.55% Panosten ka: 1.57 yks. Vetoja: 2936
Bwinin livessä voittajamaan pisteet: 255-299 points, kerroin 2,60. Todella tasaiselta vaikuttaa, joten kyllä tuolle voi 50 % antaa.

Bet365:lla 250-300 pistettä kertoimella 2,25 on myös hyvä. Sen sijaan Unibetilla sekä 251-270 pistettä että 271-300 pistettä @3,00 eli käytännössä vain 1,50 sille, että voittajamaa nappaa 251-300 pistettä.

Pisteitä tulee 38 maalta, joten keskiarvon pitäisi olla melkein 8 pistettä per maa, jotta mentäisiin yli 300:n.
0
Ylös
  Profiili Seuranta
 
23.05.2015 22:55 <credit> Hmmm... ja saman tien Bet365:llä kerroin nousi 2,625:een.
23.05.2015 22:56 <credit> Sen sijaan over 300 rommasi...
23.05.2015 22:56 <credit> Parasta varmistella Bwinin 300 or overilla @3,50.
23.05.2015 23:02 <Setämies> 3.50 lahja mutta vain namurahoilla
 Viestin otsikko: Re: Euroviisut 2015
ViestiLähetetty: 23.05.2015, 23:02 
Status: JäsenLiittynyt: 01.08.2003, 23:47Viestit: 5076
Pisteitä: 3781
Kassa: +209.55 yks. Palautus%: 104.55% Panosten ka: 1.57 yks. Vetoja: 2936
Suretusmahdollisuus:

alle 250 pistettä @7,00 (Bet365)
250-300 pistettä @2,50 (Bet365)
300 pistettä tai enemmän @3,50 (Bwin)

Periaatteessa 20 prosentin varma tuotto ja tasan 300 pisteellä kaksi vetoa oikein.
0
Ylös
  Profiili Seuranta
 
23.05.2015 23:03 <credit> bwin tosin iski vedonlyönnin juuri kiinni...
23.05.2015 23:08 <credit> Aukaisivat taas samalla kertsillä.
23.05.2015 23:08 <credit> Nyt vetoja sisään!
 Viestin otsikko: Re: Euroviisut 2015
ViestiLähetetty: 23.05.2015, 23:22 
Avatar
Status: JäsenLiittynyt: 31.01.2003, 18:58Viestit: 3840Paikkakunta: Tampere
Pisteitä: 14637
Kassa: +58.65 yks. Palautus%: 101.26% Panosten ka: 2.95 yks. Vetoja: 1585
Aika odotetusti hypeksi osottautui se Belgia 7 => 60
0

_________________
http://www.ylikerroin.com/fi/sukkelan_blogi
https://twitter.com/#!/SSukkela
Ylös
  Profiili Seuranta
 
 Viestin otsikko: Re: Euroviisut 2015
ViestiLähetetty: 24.05.2015, 02:13 
Avatar
Status: JäsenLiittynyt: 31.01.2003, 18:58Viestit: 3840Paikkakunta: Tampere
Pisteitä: 14637
Kassa: +58.65 yks. Palautus%: 101.26% Panosten ka: 2.95 yks. Vetoja: 1585
Pelasko moni tuota mun vihjaamaa tuplaa Veikkaukselle, kun ite en vaan ainoastaan Venäjän ja se tippu jo kilon lyönnistä, tosin taisi olla markkinatoppikin. Mietin vaan mitkä pistän seurantaan, kun noita Bet365 ei tietenkää, eikä livejä kun niihin sai varmaan aika pienellä ja tippu eli kaikki muut mikkejä. Venäjän pistän Seurantaa 4.6 kertsillä kun siihen tippu Veikolla, mutta olis kiva tietää kestikö toi tupla yhtään panostusta?

Lisäksi vetiko joku ton Bet365 Saksa viimenen? Ovatko maksaneet kertoimella 3? Ihan vaan kiinnostaa, kun Itävaltakin jäi kumma kyllä nollille vaikka paskaa oli, mutta ois luullut että joku isäntämaan säälipiste edes
0

_________________
http://www.ylikerroin.com/fi/sukkelan_blogi
https://twitter.com/#!/SSukkela
Ylös
  Profiili Seuranta
 
24.05.2015 02:27 <Henkka> ei
24.05.2015 13:43 <SheSMySin> Unibetillä oli livessä sama saksa 6 ja maksoivat 3 kertoimel
25.05.2015 00:06 <Juujuu> Bet365 maksoi kertoimella 3
25.05.2015 04:38 <S.Sukkela> No hienoa!
05.06.2015 19:44 <JussiQ> Betfair maksanut kertoimella 6. Viimeks kun katoin
05.06.2015 19:44 <JussiQ> niin oli merkattu (sinällään oikein) hävityksi.
05.06.2015 19:44 <JussiQ> Mutta kyllä tuo nyt toki kelpasi :)
05.06.2015 19:49 <JussiQ> Tai siis täydellä kertoimella,vaihtelivat kuuden paikkeilla.
 Viestin otsikko: Re: Euroviisut 2015
ViestiLähetetty: 24.05.2015, 12:59 
Avatar
Status: JäsenLiittynyt: 25.02.2003, 18:55Viestit: 11557Paikkakunta: Eura
Pisteitä: 6210
Kassa: +29.24 yks. Palautus%: 103.49% Panosten ka: 0.34 yks. Vetoja: 2474
Laskeskelin näitä jury- ja televote- ääniä erikseen. Pisteissä kannatta huomata, että Montenegrosta ja Makedoniasta ei tullut jury-ääniä ja San Marinosta vain jury-ääniä. Pistetään jotain pohdintaa myöhemmin.

LopputulosLopullinen sij.Jury-pisteetJury-sijoitusYleisö-pisteetYleisö-sijoitus
Sweden365135312723
Russia303223432862
Italy292317163561
Belgium217418651904
Australia196522441246
Latvia18662492889
Estonia106753111445
Norway102816373717
Israel9797781027
Serbia531012238610
Georgia511162105113
Azerbaijan491240134814
Montenegro441344123418
Slovenia391436152719
Romania351521216912
Armenia341615227711
Albania3416426938
Lithuania301831164416
Greece231929172421
Hungary192029171722
Spain15216252620
Cyprus1122639823
Poland10232274715
United Kingdom5241223425
France4252419326
Austria0264013027
Germany0262419524
5
Ylös
  Profiili Seuranta
 
Näytä viestit ajalta:  Järjestä  
Aloita uusi ketju Vastaa viestiin  [ 67 viestiä ]  Mene sivulle 1, 2, 3>

Kaikki ajat ovat UTC + 2 tuntia


Paikallaolijat

Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Ei rekisteröityneitä käyttäjiä ja 4 vierailijaa


Et voi kirjoittaa uusia viestejä
Et voi vastata viestiketjuihin
Et voi muokata omia viestejäsi
Et voi poistaa omia viestejäsi
Et voi lähettää liitetiedostoja.

Hyppää:  


Powered by phpBB © 2008 phpBB Group | Käännös, Lurttinen, www.phpbbsuomi.com
subSilver+ theme by Canver Software, sponsor Sanal Modifiye