Arvaa oikein sijoitukset ja osallistu Olympiakilpailuun!
- Lorimer
- Jäsen
- Viestit: 2105
- Liittynyt: 24.01.2004, 19:33
- Pisteitä: 659
- Paikkakunta: Tietäjä 2017
Arvaa oikein sijoitukset ja osallistu Olympiakilpailuun!
Osallistu ja tule kruunatuksi talvilajien tietäjäneroksi.
Painotus pohjoismaisissa lajeissa, ei valitusoikeutta!
Osallistu,osoita vihdoinkin nerokkuuteesi!
Veikkaa oikein seuraavien Olympialajien mitalikolmikko, voittajan oikein veikanneesta saa 2 pistettä,hopeasijan ja pronssisijan oikein veikanneesta kummastakin 1 pisteen.
Viimeisessä lajissa (nro 28) vain oikein veikannut saa 2 pistettä.
Eniten pisteitä saanut voittaa mestaruuden , eli tuulettaa voi koko olympiadin!
Veikkaa ensin vaikka niitä jotka ovat tuttuja ja täydennä veikkaustasi myöhemmin!
Jos pisteet menevät tasan , niin eniten kultasijoituksia veikannut voittaa jos nämäkin tasan niin eniten hopeasijoituksia veikannut voittaa.
Jos päädytään kaikkien mitalisijojen vertailujenkin jälkeen tasapeliin saavutetuissa pisteissä, niin eniten suomalaissijoituksia oikein veikannut voittaa.
Palkintoluettelo ( seuraa tätä , tämä päivittyy vielä).Kaikenlainen sponsorointi sallittua!
I Palkinto : Talvilajien Olympiaguru titteli,50 euroa bonusrahaa Nordicbetille,Total-Control 1 kuukauden arviot ilmaiseksi,anopin käsinkutomat villasukat ( lasten,naisten tai miesten koko , 2 väriä valittavissa)
II Palkinto : 20 euroa bonusrahaa Nordicbetille,Total-Control 1 kuukauden arviot ilmaiseksi,anopin käsinkutomat villasukat
III Palkinto :10 euroa bonusrahaa Nordicbetille, Total-Control 1 kuukauden arviot ilmaiseksi
Kilpailuun tulee osallistua ennen lauantaita 13.2 klo 20.00 , jolloin myös omien vastauksien täydentäminen loppuu.
Vastaukset muotoa lajin numero ja sijoitus
Esim:
1.
1.Ahonen
2.Kofler
3.Nykänen
2.
1.Kanada
2.Ruotsi
3.Usa
Kilpailulajit :
1.Mäkihyppy : HS 106
1.
2.
3.
2.Jääkiekko : Naiset
1.
2.
3.
3.Ampumahiihto : Naiset 7,5 km
1.
2.
3.
4.Yhdistetty : Mäki HS 106+ hiihto 10 km
1.
2.
3.
5.Ampumahiihto : Miehet 10 km
1.
2.
3.
6.Pikaluistelu : Naiset 3000 m
1.
2.
3.
7.Freestyle : Miehet Kumparefinaali
1.
2.
3.
8.Hiihto : Naiset 10 km (v)
1.
2.
3.
9.Hiihto: Miehet 15 km (v)
1.
2.
3.
10.Pikaluistelu : Miehet 500 m
1.
2.
3.
11. Jääkiekko : Miehet
1.
2.
3.
12.Hiihto : Naiset sprintti (p)
1.
2.
3.
13.Hiihto : Miehet sprintti (p)
1.
2.
3.
14.Lumilautailu : Miehet Halfpipe
1.
2.
3.
15.Taitoluistelu : Miehet
1.
2.
3.
16.Mäkihyppy : HS 140
1.
2.
3.
17.Mäkihyppy : Joukkuemäki HS 140
1.
2.
3.
18.Hiihto : Naiset parisprintti (v)
1.
2.
3.
19.Hiihto : Miehet parisprintti (v)
1.
2.
3.
20. Yhdistetty : Joukkuekilpailu HS 140 + 4x 5 km
1.
2.
3.
21. Taitoluistelu : Naiset
1.
2.
3.
22. Hiihto: Miehet 4 x 10km
1.
2.
3.
23.Hiihto: Naiset 4 x 5 Km
1.
2.
3.
24.Alppihiinto : Naiset pujottelu
1.
2.
3.
25.Alppihiihto : Miehet pujottelu
1.
2.
3.
26.Hiihto : Naiset 30 km (p)
1.
2.
3.
27.Hiihto : Miehet 50 km (p)
1.
2.
3.
28.Jääkiekko : Miehet loppuottelu , Kanada to win gold? ( valitse jompikumpi)
1.Yes
2.No
- Lorimer
- Jäsen
- Viestit: 2105
- Liittynyt: 24.01.2004, 19:33
- Pisteitä: 659
- Paikkakunta: Tietäjä 2017
Re: Arvaa oikein sijoitukset ja osaliistu Olympiakilpailuun!
1.Morgi
2.Amman
3.Rane
2.Jääkiekko : Naiset
1.Kanada
2.Usa
3.Ruotsi
3.Ampumahiihto : Naiset 7,5 km
1.Neuner
2.Johnsson
3.Wilhelm
4.Yhdistetty : Mäki HS 106+ hiihto 10 km
1.Manninen
2.Moan
3.Demong
5.Ampumahiihto : Miehet 10 km
1.Svendsen
2.Sumann
3.Björndalen
6.Pikaluistelu : Naiset 3000 m
1.Sablikova
2.Klassen
3.Groves
7.Freestyle : Miehet Kumparefinaali
1.Alexandre Bilodeau
2.Patrick Deneen
3.Jesper Björnlund
8.Hiihto : Naiset 10 km (v)
1.Kalla
2.Björgen
3.Kowaltzyk
9.Hiihto: Miehet 15 km (v)
1.Bauer
2.Hellner
3.Northug
10.Pikaluistelu : Miehet 500 m
1.Kang Seok Lee
2.Poutala
3.Jeremy Wotherspoon
11. Jääkiekko : Miehet
1.Venäjä
2.Ruotsi
3.Suomi
12.Hiihto : Naiset sprintti (p)
1.Björgen
2.Kowalczyk
3.Saarinen
13.Hiihto : Miehet sprintti (p)
1.Jönsson
2.Northug
3.Hattestad
14.Lumilautailu : Miehet Halfpipe
1.Shaun White
2.Bretz
3.Podladtchikov
15.Taitoluistelu : Miehet
1.Eugeni Plushenko
2.Evan Lysacek
3.Brian Joubert
16.Mäkihyppy : HS 140
1.S13
2.Jacobssen
3.Amman
17.Mäkihyppy : Joukkuemäki HS 140
1.Itävalta
2.Suomi
3.Norja
18.Hiihto : Naiset parisprintti (v)
1.Italia
2.Ruotsi
3.Slovenia
19.Hiihto : Miehet parisprintti (v)
1.Norja
2.Ruotsi
3.Venäjä
20. Yhdistetty : Joukkuekilpailu HS 140 + 4x 5 km
1.Saksa
2.Suomi
3.Norja
21. Taitoluistelu : Naiset
1.Yu-Na Kim
2.Miki Ando
3.Laura Lepistö
22. Hiihto: Miehet 4 x 10km
1.Norja
2.Italia
3.Ruotsi
23.Hiihto: Naiset 4 x 5 Km
1.Suomi
2.Ruotsi
3.Norja
24.Alppihiinto : Naiset pujottelu
1.Kathrin Zettel
2.Sandrine Aubert
3.Marlies Schild
25.Alppihiihto : Miehet pujottelu
1.Manfred Pranger
2.Benjamin Raich
3.Reinfried Herbst
26.Hiihto : Naiset 30 km (p)
1.Saarinen
2.Kowa
3.Kuitunen
27.Hiihto : Miehet 50 km (p)
1.Bauer
2.Northug
3.Jauhojärvi
28.Jääkiekko : Miehet loppuottelu , Kanada to win gold? ( valitse jompikumpi)
2.No
Minikommentit
-
grenberg
- Jäsen
- Viestit: 550
- Liittynyt: 02.05.2004, 22:19
-
Tuotto: -60.80 yks.
Palautus%: 94.18%
Panosten ka: 5.00 yks.
Vetoja: 209
- Pisteitä: 90
Re: Arvaa oikein sijoitukset ja osaliistu Olympiakilpailuun!
1. Ammann
2. Morgenstern
3. Jacobsen
2.Jääkiekko : Naiset
1. Kanada
2. USA
3. Suomi
3.Ampumahiihto : Naiset 7,5 km
1. Henkel
2. Neuner
3. Jonsson
4.Yhdistetty : Mäki HS 106+ hiihto 10 km
1. Gottwald
2. Moan
3. Lamy Chappuis
5.Ampumahiihto : Miehet 10 km
1. Björndalen
2. Sumann
3. Greiss
6.Pikaluistelu : Naiset 3000 m
1. Sablikova
2. Groves
3. Hozumi
7.Freestyle : Miehet Kumparefinaali
1. Begg-Smith
2. Bilodeun
3. Colas
8.Hiihto : Naiset 10 km (v)
1. Kowalczyk
2. Kalla
3. Saarinen
9.Hiihto: Miehet 15 km (v)
1. Hellner
2. Northug
3. Bauer
10.Pikaluistelu : Miehet 500 m
1. Lee,K-H
2. Gregg
3. Oikawa
11. Jääkiekko : Miehet
1. USA
2. Venäjä
3. Kanada
12.Hiihto : Naiset sprintti (p)
1. Majdic
2. Kowalzcyk
3. Steira
13.Hiihto : Miehet sprintti (p)
1. Northug
2. Hattestad
3. Bauer
14.Lumilautailu : Miehet Halfpipe
1. Lamoureux
2. White
3. Kokubo
15.Taitoluistelu : Miehet
1. Plushenko
2. Rippon
3. Joubert
16.Mäkihyppy : HS 140
1. Ammann
2. Loitzl
3. Schlierenzuer
17.Mäkihyppy : Joukkuemäki HS 140
1. Itävalta
2. Saksa
3. Norja
18.Hiihto : Naiset parisprintti (v)
1. Norja
2. Italia
3. Suomi
19.Hiihto : Miehet parisprintti (v)
1. Saksa
2. Norja
3. Venäjä
20. Yhdistetty : Joukkuekilpailu HS 140 + 4x 5 km
1. Saksa
2. Suomi
3. Itävalta
21. Taitoluistelu : Naiset
1. Kim,Y-N
2. Kostner
3. Lepistö
22. Hiihto: Miehet 4 x 10km
1. Norja
2. Venäjä
3. Saksa
23.Hiihto: Naiset 4 x 5 Km
1. Norja
2. Suomi
3. Venäjä
24.Alppihiinto : Naiset pujottelu
1. Zettel
2. Schield
3. Riesch,M
25.Alppihiihto : Miehet pujottelu
1. Kostelic
2. Raich
3. Janyk
26.Hiihto : Naiset 30 km (p)
1. Majdic
2. Kuitunen
3. Longa
27.Hiihto : Miehet 50 km (p)
1. Vittoz
2. Bauer
3. Teichmann
28.Jääkiekko : Miehet loppuottelu , Kanada to win gold? ( valitse jompikumpi)
2.No
Minikommentit
-
Reimat
- Jäsen
- Viestit: 269
- Liittynyt: 11.03.2008, 11:18
-
Tuotto: +155.06 yks.
Palautus%: 112.87%
Panosten ka: 5.82 yks.
Vetoja: 207
- Pisteitä: 83
Re: Arvaa oikein sijoitukset ja osaliistu Olympiakilpailuun!
1. Schlieri
2. Jakobsen
3. Amman
2.Jääkiekko : Naiset
1. Kanada
2. USA
3. Ruotsi
3.Ampumahiihto : Naiset 7,5 km
1. Neuner
2. Olofson-Z
3. Henkel
4.Yhdistetty : Mäki HS 106+ hiihto 10 km
1. Spillane
2. Demong
3. Lamy Chapuis
5.Ampumahiihto : Miehet 10 km
1. Björndalen
2. Greis
3. Sumann
6.Pikaluistelu : Naiset 3000 m
1. Sablikova
2. Hozumi
3. Anschutz Thoms
7.Freestyle : Miehet Kumparefinaali
1. Bilodeau
2. Begg-Smith
3. Morse
8.Hiihto : Naiset 10 km (v)
1. Kalla
2. Kowalczyk
3. Saarinen
9.Hiihto: Miehet 15 km (v)
1. Northug
2. Di Centa
3. Bauer
10.Pikaluistelu : Miehet 500 m
1. Lee K-H
2. Tucker
3. Poutala
11. Jääkiekko : Miehet
1. USA
2. Venäjä
3. Kanada
12.Hiihto : Naiset sprintti (p)
1. Majdic
2. Falk
3. Follis
13.Hiihto : Miehet sprintti (p)
1. Jönsson
2. Hattestad
3. Newell
14.Lumilautailu : Miehet Halfpipe
1. White
2. Piiroinen
3. Korpi
15.Taitoluistelu : Miehet
1. Plushenko
2. Joubert
3. Rippon
16.Mäkihyppy : HS 140
1. Schlieri
2. Kranjec
3. Olli
17.Mäkihyppy : Joukkuemäki HS 140
1. Itävalta
2. Suomi
3. Norja
18.Hiihto : Naiset parisprintti (v)
1. Norja
2. Suomi
3. Italia
19.Hiihto : Miehet parisprintti (v)
1. Ruotsi
2. Norja
3. Saksa
20. Yhdistetty : Joukkuekilpailu HS 140 + 4x 5 km
1. USA
2. Itävalta
3. Suomi
21. Taitoluistelu : Naiset
1. Kim
2. Asada
3. Kostner
22. Hiihto: Miehet 4 x 10km
1. Venäjä
2. Suomi
3. Norja
23.Hiihto: Naiset 4 x 5 Km
1. Suomi
2. Norja
3. Ruotsi
24.Alppihiinto : Naiset pujottelu
1. Schild
2. Zettel
3. Riesch M
25.Alppihiihto : Miehet pujottelu
1. Lizeroux
2. Raich
3. Herbst
26.Hiihto : Naiset 30 km (p)
1. Kowaltczyk
2. Björgen
3. Steira
27.Hiihto : Miehet 50 km (p)
1. Bauer
2. Veerpalu
3. Sommerfeld
28.Jääkiekko : Miehet loppuottelu , Kanada to win gold? ( valitse jompikumpi)
No
Aikamoista arvontaa tiettyjen lajien osalta.. Luisteluiden, kumpareiden ja puoliputken seuraaminen ollut aivan nollassa tänä talvena. No toivottavasti nuo arvaukset ovat kuitenkin mukana itse kisoissa
Minikommentit
- Lorimer
- Jäsen
- Viestit: 2105
- Liittynyt: 24.01.2004, 19:33
- Pisteitä: 659
- Paikkakunta: Tietäjä 2017
Re: Arvaa oikein sijoitukset ja osaliistu Olympiakilpailuun!
Palkintoluettelossa on varsin muhkeita päivityksiä ja kolme parasta saa palkinnon. !!!
Minikommentit
-
mpr
- Jäsen
- Viestit: 1486
- Liittynyt: 09.01.2006, 22:28
-
Tuotto: +83.35 yks.
Palautus%: 104.11%
Panosten ka: 2.28 yks.
Vetoja: 889
- Pisteitä: 536
- Paikkakunta: Oulu
Re: Arvaa oikein sijoitukset ja osallistu Olympiakilpailuun!
1. Gregor Schlirenzauer
2. Gregor Schlirenzauer
3. Gregor Schlirenzauer
2.Jääkiekko : Naiset
1.Kanada
2.USA
3.Ruotsi
3.Ampumahiihto : Naiset 7,5 km
1. Magdalena Neuner
2. Helena Jonsson
3. Helena Jonsson
4.Yhdistetty : Mäki HS 106+ hiihto 10 km
1. Bill Demong
2. Magnus-H Moan
3. Hannu Mannien
5.Ampumahiihto : Miehet 10 km
1.Ole Einar Bjørndalen
2.Emil Hegle Svendsen
3.Emil Hegle Svendsen
6.Pikaluistelu : Naiset 3000 m
1.Martina Sablikova
2.Kristina Groves
3.Kristina Groves
7.Freestyle : Miehet Kumparefinaali
1.Dale Begg - Smith
2.Guilbaut Colas
3.Jesper Bjoernlund
8.Hiihto : Naiset 10 km (v)
1.Charlotte Kalla
2.Justyna Kowalczyk
3.Riitta Liisa Roponen
9.Hiihto: Miehet 15 km (v)
1.Petter Northug
2.Lukas Bauer
3.Marcus Hellner
10.Pikaluistelu : Miehet 500 m
1.Kang Seok Lee
2.Jeremy Wotherspoon
3.Mika Poutala
11. Jääkiekko : Miehet
1.Kanada
2.Venäjä
3.USA
12.Hiihto : Naiset sprintti (p)
1.Petra Majdic
2.Hanna Falk
3.Alena Prochazkova
13.Hiihto : Miehet sprintti (p)
1.Emil Jönsson
2.Petter Northug
3.Petter Northug
14.Lumilautailu : Miehet Halfpipe
1.Shaun White
2. Peetu Piirainen
3. Peetu Piirainen
15.Taitoluistelu : Miehet
1.Evgeni Plushenko
2.Evan Lysacek
3.Evan Lysacek
16.Mäkihyppy : HS 140
1.Gregor Schlirenzauer
2.Thomas Morgenstern
3.Thomas Morgenstern
17.Mäkihyppy : Joukkuemäki HS 140
1.Itävalta
2.Norja
3.Saksa
18.Hiihto : Naiset parisprintti (v)
1.Slovenia
2.Venäjä
3.Italia
19.Hiihto : Miehet parisprintti (v)
1.Norja
2.Ruotsi
3.Italia
20. Yhdistetty : Joukkuekilpailu HS 140 + 4x 5 km
1.Itävalta
2.Saksa
3.Suomi
21. Taitoluistelu : Naiset
1. Yu-Na Kim
2. Joannie Rochette
3. Joannie Rochette
22. Hiihto: Miehet 4 x 10km
1.Norja
2.Ruotsi
3.Suomi
23.Hiihto: Naiset 4 x 5 Km
1.Ruotsi
2.Suomi
3.Norja
24.Alppihiinto : Naiset pujottelu
1.Marlies Schild
2.Kathrin Zettel
3.Kathrin Zettel
25.Alppihiihto : Miehet pujottelu
1.Benjamin Raich
2.Ivica Kostelic
3.Ivica Kostelic
26.Hiihto : Naiset 30 km (p)
1.Justyna Kowalczyk
2.Marit Bjørgen
3.Aino Kaisa Saarinen
27.Hiihto : Miehet 50 km (p)
1.Lukas Bauer
2.Dario Cologna
3.Dario Cologna
28.Jääkiekko : Miehet loppuottelu , Kanada to win gold? ( valitse jompikumpi)
1.Yes
Minikommentit
-
Jaude
- Jäsen
- Viestit: 667
- Liittynyt: 23.01.2004, 17:21
-
Tuotto: +4.21 yks.
Palautus%: 103.60%
Panosten ka: 1.31 yks.
Vetoja: 89
- Pisteitä: 57
Re: Arvaa oikein sijoitukset ja osallistu Olympiakilpailuun!
1. Morgerstern
2. S13
3. Malysz
2.Jääkiekko : Naiset
1. Kanada
2. USA
3. Ruotsi
3.Ampumahiihto : Naiset 7,5 km
1. Jonsson
2. Henkel
3. Olofsson
4.Yhdistetty : Mäki HS 106+ hiihto 10 km
1. Manninen
2. Demong
3. Spillane
5.Ampumahiihto : Miehet 10 km
1. Björndalen
2. Ustuygov
3. Svendsen
6.Pikaluistelu : Naiset 3000 m
1. Sablikova
2. Groves
3. Beckert
7.Freestyle : Miehet Kumparefinaali
1. Begg-Smith
2. Björnlund
3. Colas
8.Hiihto : Naiset 10 km (v)
1. Kalla
2. Kowalchuck
3. Björgen
9.Hiihto: Miehet 15 km (v)
1. Bauer
2. Hellner
3. Northug
10.Pikaluistelu : Miehet 500 m
1. Wotherspoon
2. Lee K-S
3. Lee K-H
11. Jääkiekko : Miehet
1. Kanada
2. Usa
3. Venäjä
12.Hiihto : Naiset sprintti (p)
1. Kowalchuck
2. Majdic
3. Björgen
13.Hiihto : Miehet sprintti (p)
1. Hattestad
2. Jönsson
3. Pettersen
14.Lumilautailu : Miehet Halfpipe
1. White
2. Podladtchikov
3. Vito
15.Taitoluistelu : Miehet
1. Plushenko
2. Lysacek
3. Takahashi
16.Mäkihyppy : HS 140
1. S13
2. Jacobssen
3. Morgerstern
17.Mäkihyppy : Joukkuemäki HS 140
1. Itävalta
2. Norja
3. Saksa
18.Hiihto : Naiset parisprintti (v)
1. Suomi
2. Ruotsi
3. Norja
19.Hiihto : Miehet parisprintti (v)
1. Norja
2. Ruotsi
3. Venäjä
20. Yhdistetty : Joukkuekilpailu HS 140 + 4x 5 km
1. Usa
2. Norja
3. Saksa
21. Taitoluistelu : Naiset
1. Kim
2. Asada
3. Ando
22. Hiihto: Miehet 4 x 10km
1. Norja
2. Ruotsi
3. Saksa
23.Hiihto: Naiset 4 x 5 Km
1. Norja
2. Ruotsi
3. Suomi
24.Alppihiinto : Naiset pujottelu
1. Schildt
2. Riesch M
3. Zettel
25.Alppihiihto : Miehet pujottelu
1. Kostelic
2. Pranger
3. Reich
26.Hiihto : Naiset 30 km (p)
1. Kowalchuck
2. Saarinen
3. Longa
27.Hiihto : Miehet 50 km (p)
1. Bauer
2. Northug
3. Angerer
28.Jääkiekko : Miehet loppuottelu , Kanada to win gold? ( valitse jompikumpi)
1.Yes
Minikommentit
-
Xavi
- Jäsen
- Viestit: 3359
- Liittynyt: 14.01.2003, 19:34
-
Tuotto: +9.21 yks.
Palautus%: 101.49%
Panosten ka: 2.18 yks.
Vetoja: 285
- Pisteitä: 218
- Paikkakunta: Telakalla
Re: Arvaa oikein sijoitukset ja osallistu Olympiakilpailuun!
1. Morgenstern
2. Malysz
3. Ahonen
2.Jääkiekko : Naiset
1. Kanada
2. USA
3. Suomi
3.Ampumahiihto : Naiset 7,5 km
1. Jonsson
2. Olofsson
3. Neuner
4.Yhdistetty : Mäki HS 106+ hiihto 10 km
1. Manninen
2. Spillane
3. Lamy Chappuis
5.Ampumahiihto : Miehet 10 km
1. Björndalen
2. Svendsen
3. Ustyugov
6.Pikaluistelu : Naiset 3000 m
1. Sablikova
2. Beckert
3. Groves
7.Freestyle : Miehet Kumparefinaali
1. Colas
2. Begg-Smith
3. Björnlund
8.Hiihto : Naiset 10 km (v)
1. Kalla
2. Steira
3. Kowalczyk
9.Hiihto: Miehet 15 km (v)
1. Piller-Cottrer
2. Hafsås
3. Bauer
10.Pikaluistelu : Miehet 500 m
1. K-S Lee
2. K-H Lee
3. Poutala
11. Jääkiekko : Miehet
1. Kanada
2. Venäjä
3. USA
12.Hiihto : Naiset sprintti (p)
1. Majdic
2. Saarinen
3. Prochazkova
13.Hiihto : Miehet sprintti (p)
1. Jönsson
2. Hattestad
3. Northug
14.Lumilautailu : Miehet Halfpipe
1. White
2. Lago
3. Korpi
15.Taitoluistelu : Miehet
1. Plushenko
2. Abbott
3. Lycacek
16.Mäkihyppy : HS 140
1. Schlierenzauer
2. Ammann
3. Jacobsen
17.Mäkihyppy : Joukkuemäki HS 140
1. Itävalta
2. Norja
3. Suomi
18.Hiihto : Naiset parisprintti (v)
1. Italia
2. Ruotsi
3. Suomi
19.Hiihto : Miehet parisprintti (v)
1. Norja
2. Venäjä
3. Ruotsi
20. Yhdistetty : Joukkuekilpailu HS 140 + 4x 5 km
1. Saksa
2. Norja
3. Suomi
21. Taitoluistelu : Naiset
1. Kim
2. Ando
3. Asada
22. Hiihto: Miehet 4 x 10km
1. Norja
2. Ruotsi
3. Venäjä
23.Hiihto: Naiset 4 x 5 Km
1. Suomi
2. Norja
3. Venäjä
24.Alppihiinto : Naiset pujottelu
1. Schild
2. M. Riesch
3. Aubert
25.Alppihiihto : Miehet pujottelu
1. Herbst
2. Lizeroux
3. Hircsher
26.Hiihto : Naiset 30 km (p)
1. Kowalczyk
2. Kuitunen
3. Björgen
27.Hiihto : Miehet 50 km (p)
1. Bauer
2. Cologna
3. Teichmann
28.Jääkiekko : Miehet loppuottelu , Kanada to win gold? ( valitse jompikumpi)
1.Yes
Minikommentit
- Spurs77
- Jäsen
- Viestit: 1504
- Liittynyt: 20.08.2008, 16:45
-
Tuotto: +97.18 yks.
Palautus%: 104.61%
Panosten ka: 2.90 yks.
Vetoja: 725
- Pisteitä: 758
- Paikkakunta: Tre
Re: Arvaa oikein sijoitukset ja osallistu Olympiakilpailuun!
1. Morgi
2. Ammann
3. Loitzl
2.Jääkiekko : Naiset
1. Kanada
2. USA
3. Ruotsi
3.Ampumahiihto : Naiset 7,5 km
1. Olofsson
2. Jonsson H.
3. Neuner
4.Yhdistetty : Mäki HS 106+ hiihto 10 km
1. Lamy
2. Gottwald
3. Manninen
5.Ampumahiihto : Miehet 10 km
1. Björndalen
2. Ustyugov
3. Greis
6.Pikaluistelu : Naiset 3000 m
1. Sablikova
2. Beckert
3. Groves
7.Freestyle : Miehet Kumparefinaali
1. Begg
2. Colas
3. Bilodeau
8.Hiihto : Naiset 10 km (v)
1. Kalla
2. Kowalczyk
3. Bjorgen
9.Hiihto: Miehet 15 km (v)
1. Northug
2. Piller Cottrer
3. Bauer
10.Pikaluistelu : Miehet 500 m
1. Kyou-Hyuk Lee
2. Kang Seok Lee
3. Fredricks
11. Jääkiekko : Miehet
1. Venäjä
2. Kanada
3. Ruotsi
12.Hiihto : Naiset sprintti (p)
1. Majdic
2. Prochazkova
3. Saarinen
13.Hiihto : Miehet sprintti (p)
1. Jönsson
2. Hattestad
3. Northug
14.Lumilautailu : Miehet Halfpipe
1. White
2. Podlatchikov
3. Kokubo
15.Taitoluistelu : Miehet
1. Plushenko
2. Lysacek
3. Abbott
16.Mäkihyppy : HS 140
1. Rane (= Kingi)
2. Morgi
3. Sliiri
17.Mäkihyppy : Joukkuemäki HS 140
1. Itävalta
2. Norja
3. Saksa
18.Hiihto : Naiset parisprintti (v)
1. Suomi
2. Italia
3. Venäjä
19.Hiihto : Miehet parisprintti (v)
1. Norja
2. Venäjä
3. Ruotsi
20. Yhdistetty : Joukkuekilpailu HS 140 + 4x 5 km
1. Saksa
2. Norja
3. USA
21. Taitoluistelu : Naiset
1. Kim
2. Rochette
3. Ando
22. Hiihto: Miehet 4 x 10km
1. Norja
2. Saksa
3. Ruotsi
23.Hiihto: Naiset 4 x 5 Km
1. Norja
2. Suomi
3. Ruotsi
24.Alppihiinto : Naiset pujottelu
1. Schild
2. Riesch M.
3. Tanja
25.Alppihiihto : Miehet pujottelu
1. Kostelic
2. Lizeroux
3. Raich
26.Hiihto : Naiset 30 km (p)
1. Kowalczyk
2. Bjorgen
3. Saarinen
27.Hiihto : Miehet 50 km (p)
1. Bauer
2. Cologna
3. Jauhojärvi
28.Jääkiekko : Miehet loppuottelu , Kanada to win gold? ( valitse jompikumpi)
2.No
Minikommentit
- Pine Chip
- Jäsen
- Viestit: 1547
- Liittynyt: 09.05.2008, 10:44
- Pisteitä: 2
- Paikkakunta: Suomi
Re: Arvaa oikein sijoitukset ja osallistu Olympiakilpailuun!
1. S.Ammann
2. T.Morgenstern
3. W.Loitzl
2. Jääkiekko: Naiset
1. Kanada
2. USA
3. Ruotsi
3. Ampumahiihto: Naiset 7.5 km
1. S.Sleptsova
2. M.Neuner
3. H.Jonsson
4. Yhdistetty: Mäki HS 106 + hiihto 10 km
1. T.Lodwick
2. F.Gottwald
3. B.Demong
5. Ampumahiihto: Miehet 10 km
1. O-E.Bjorndalen
2. D.Landertinger
3. M.Greiss
6. Pikaluistelu: Naiset 3000 m
1. M.Sablikova
2. K.Groves
3. C.Klassen
7. Freestyle: Miehet Kumparefinaali
1. G.Colas
2. D.Begg-Smith
3. B.Wilson
8. Hiihto: Naiset 10 km (v)
1. C.Kalla
2. J.Kowalczyk
3. KS. Steira
9. Hiihto: Miehet 15 km (v)
1. L.Bauer
2. A.Legkow
3. D.Cologna
10. Pikaluistelu: Miehet 500 m
1. J.Wotherspoon
2. K-S.Lee
3. K-H.Lee
11. Jääkiekko: Miehet
1. Kanada
2. USA
3. Venäjä
12. Hiihto: Naiset sprintti (p)
1. J.Kowalczyk
2. P.Majdic
3. AK.Saarinen
13. Hiihto: Miehet sprintti (p)
1. OV.Hattestad
2. E.Jönsson
3. N.Kriukov
14. Lumilautailu: Miehet halfpipe
1. S.White
2. S.Lago
3. I.Podladtchikov
15. Taitoluistelu: Miehet
1. E.Plushenko
2. E.Lysacek
3. B.Joubert
16. Mäkihyppy: HS 140
1. S.Ammann
2. G.Schlirenzauer
3. T.Morgenstern
17. Mäkihyppy: Joukkuemäki HS 140
1. Itävalta
2. Norja
3. Saksa
18. Hiihto: Naiset parisprintti (v)
1. Ruotsi
2. Italia
3. Venäjä
19. Hiihto: Miehet parisprintti (v)
1. Norja
2. Venäjä
3. Ruotsi
20. Yhdistetty: Joukkuekilpailu HS 140 + 4x5 km
1. USA
2. Norja
3. Itävalta
21.Taitoluistelu: Naiset
1. Y-N.Kim
2. M.Ando
3. M.Asada
22. Hiihto: Miehet 4x10 km
1. Norja
2. Venäjä
3. Ruotsi
23. Hiihto: Naiset 4x5 km
1. Norja
2. Suomi
3. Ruotsi
24. Alppihiihto: Naiset pujottelu
1. M.Schild
2. S.Aubert
3. K.Zettel
25. Alppihiihto: Miehet pujottelu
1. R.Herbst
2. M.Pranger
3. J.Lizeroux
26. Hiihto: Naiset 30 km (p)
1. J.Kowalczyk
2. AK.Saarinen
3. V.Kuitunen
27. Hiihto: Miehet 50 km (p)
1. A.Teichmann
2. S.Jauhojärvi
3. A.Veerpalu
28. Jääkiekko: Miehet loppuottelu , Kanada to win gold?
1.Yes
Minikommentit
-
Henkka
- Jäsen
- Viestit: 11059
- Liittynyt: 14.06.2003, 11:39
-
Tuotto: +507.09 yks.
Palautus%: 120.53%
Panosten ka: 1.46 yks.
Vetoja: 1695
- Pisteitä: 3686
- Paikkakunta: Vantaa
Re: Arvaa oikein sijoitukset ja osallistu Olympiakilpailuun!
1. Ammann
2. Loitzl
3. Malysz
2.Jääkiekko : Naiset
1. Kanada
2. USA
3. Ruotsi
3.Ampumahiihto : Naiset 7,5 km
1. Olofsson
2. Slepsova
3. Neuner
4.Yhdistetty : Mäki HS 106+ hiihto 10 km
1. Moan
2. Manninen
3. Gottwald
5.Ampumahiihto : Miehet 10 km
1. Svendsen
2. Landertinger
3. Björndalen
6.Pikaluistelu : Naiset 3000 m
1. Sablikova
2. Klassen
3. Beckert
7.Freestyle : Miehet Kumparefinaali
1. Begg-Smith
2. Bilodeau
3. Colas
8.Hiihto : Naiset 10 km (v)
1. Björgen
2. Kalla
3. Kowalczyk
9.Hiihto: Miehet 15 km (v)
1. Bauer
2. Cologna
3. Piller-Cottrer
10.Pikaluistelu : Miehet 500 m
1. K-S Lee
2. K-H Lee
3. Wotherspoon
11. Jääkiekko : Miehet
1. Venäjä
2. Kanada
3. Ruotsi
12.Hiihto : Naiset sprintti (p)
1. Kowalczyk
2. Falk
3. Majdic
13.Hiihto : Miehet sprintti (p)
1. Jönsson
2. Kriukov
3. Kjölstad
14.Lumilautailu : Miehet Halfpipe
1. White
2. Piiroinen
3. Lago
15.Taitoluistelu : Miehet
1. Plushenko
2. Abbott
3. Lambiel
16.Mäkihyppy : HS 140
1. Ammann
2. Schlierenzauer
3. Morgenstern
17.Mäkihyppy : Joukkuemäki HS 140
1. Itävalta
2. Norja
3. Suomi
18.Hiihto : Naiset parisprintti (v)
1. Italia
2. Venäjä
3. Slovenia
19.Hiihto : Miehet parisprintti (v)
1. Venäjä
2. Norja
3. Ruotsi
20. Yhdistetty : Joukkuekilpailu HS 140 + 4x 5 km
1. USA
2. Saksa
3. Norja
21. Taitoluistelu : Naiset
1. Kim
2. Asada
3. Ando
22. Hiihto: Miehet 4 x 10km
1. Norja
2. Ruotsi
3. Sveitsi
23.Hiihto: Naiset 4 x 5 Km
1. Ruotsi
2. Norja
3. Suomi
24.Alppihiinto : Naiset pujottelu
1. Schild
2. Zettel
3. M. Riesch
25.Alppihiihto : Miehet pujottelu
1. Herbst
2. Kostelic
3. Lizeroux
26.Hiihto : Naiset 30 km (p)
1. Kowalczyk
2. Björgen
3. Saarinen
27.Hiihto : Miehet 50 km (p)
1. Northug
2. Cologna
3. Bauer
28.Jääkiekko : Miehet loppuottelu , Kanada to win gold? ( valitse jompikumpi)
2. No
Minikommentit
-
Henkka
- Jäsen
- Viestit: 11059
- Liittynyt: 14.06.2003, 11:39
-
Tuotto: +507.09 yks.
Palautus%: 120.53%
Panosten ka: 1.46 yks.
Vetoja: 1695
- Pisteitä: 3686
- Paikkakunta: Vantaa
Re: Arvaa oikein sijoitukset ja osallistu Olympiakilpailuun!
1. Zettel
2. Schield
3. Riesch"
Selvennäpäs Greenperi onko kyseessä Suusan vai Maria Riis? En halua menettää villasukkia sen takia, että jollain on monta vaihtista. Vai tuleeko automaattinen hylky jos etukirjain ei ilmesty ajoissa. Tosin mun mielestä Greenperi saa voittaa koko skaban suoraan jos Steira tai Bauer ottaa sprintistä mitskun
Minikommentit
- Lorimer
- Jäsen
- Viestit: 2105
- Liittynyt: 24.01.2004, 19:33
- Pisteitä: 659
- Paikkakunta: Tietäjä 2017
Re: Arvaa oikein sijoitukset ja osallistu Olympiakilpailuun!
Vastaus joudutaan hylkäämään jos se ei ole tarpeeksi tarkka.
Toki joku S13 tai Schlieri tai Rane hyväksytään kun sekaannuksen vaaraa ei ole.
Mutta tuossa pujottelussa todellakin ( kukapa sen tietää varmasti) on kaksi Rieschiä , jolloin ei voida sanoa kumpaa on tarkoitettu.
Jos yksi Riesch lopulta osallistuu , niin homma on selvä , mutta jos kaksi niin se on hylkäys.
Eli maalaisjärkeä tässä käytetään , jotta taistelu anopin villasukista säilyy reiluna...
Minikommentit
-
kovaleka
- Jäsen
- Viestit: 1098
- Liittynyt: 07.09.2003, 19:12
-
Tuotto: +216.43 yks.
Palautus%: 115.50%
Panosten ka: 6.50 yks.
Vetoja: 215
- Pisteitä: 167
- Paikkakunta: Helsinki
Re: Arvaa oikein sijoitukset ja osallistu Olympiakilpailuun!
1. Amman
2. Schlierenzauer
3. Ahonen
2.Jääkiekko : Naiset
1. Kanada
2. Usa
3. Ruotsi
3.Ampumahiihto : Naiset 7,5 km
1. Jonsson
2. Henkel
3. Olofsson
4.Yhdistetty : Mäki HS 106+ hiihto 10 km
1. Manninen
2. Moan
3. Gottwald
5.Ampumahiihto : Miehet 10 km
1. Björndalen
2. Svendsen
3. Landertinger
6.Pikaluistelu : Naiset 3000 m
1. Sablikova
2. Beckert
3. Groves
7.Freestyle : Miehet Kumparefinaali
1. Begg-Smith
2. Bilodeau
3. Colas
8.Hiihto : Naiset 10 km (v)
1. Björgen
2. Kowalczyk
3. Kalla
9.Hiihto: Miehet 15 km (v)
1. Bauer
2. Northug
3. Cologna
10.Pikaluistelu : Miehet 500 m
1. K-S Lee
2. K-H Lee
3. Poutala
11. Jääkiekko : Miehet
1. Venäjä
2. Kanada
3. Ruotsi
12.Hiihto : Naiset sprintti (p)
1. Kowalchuck
2. Saarinen
3. Björgen
13.Hiihto : Miehet sprintti (p)
1. Jönsson
2. Hattestad
3. Northug
14.Lumilautailu : Miehet Halfpipe
1. White
2. Lago
3. Piirainen
15.Taitoluistelu : Miehet
1. Plushenko
2. Abbott
3. Lycacek
16.Mäkihyppy : HS 140
1. Amman
2. Schlierenzauer
3. Ahonen
17.Mäkihyppy : Joukkuemäki HS 140
1. Itävalta
2. Norja
3. Suomi
18.Hiihto : Naiset parisprintti (v)
1. Suomi
2. Ruotsi
3. Italia
19.Hiihto : Miehet parisprintti (v)
1. Norja
2. Venäjä
3. Ruotsi
20. Yhdistetty : Joukkuekilpailu HS 140 + 4x 5 km
1. Suomi
2. USA
3. Saksa
21. Taitoluistelu : Naiset
1. Kim
2. Asada
3. Ando
22. Hiihto: Miehet 4 x 10km
1. Norja
2. Ruotsi
3. Venäjä
23.Hiihto: Naiset 4 x 5 Km
1. Suomi
2. Norja
3. Ruotsi
24.Alppihiinto : Naiset pujottelu
1. Schild
2. M. Riesch
3. Aubert
25.Alppihiihto : Miehet pujottelu
1. Herbst
2. Kostelic
3. Lizeroux
26.Hiihto : Naiset 30 km (p)
1. Kowalchuck
2. Saarinen
3. Kuitunen
27.Hiihto : Miehet 50 km (p)
1. Bauer
3. Teichmann
2. Northug
28.Jääkiekko : Miehet loppuottelu , Kanada to win gold? ( valitse jompikumpi)
2. No
Minikommentit
- Vehkeilijä
- Jäsen
- Viestit: 255
- Liittynyt: 21.05.2003, 15:05
-
Tuotto: +0.00 yks.
Palautus%: 100.00%
Panosten ka: 3.37 yks.
Vetoja: 386
- Pisteitä: 112
- Paikkakunta: Järvenpää
Re: Arvaa oikein sijoitukset ja osallistu Olympiakilpailuun!
1. Schlierenzauer
2. Ammann
3. Jacobsen
2.Jääkiekko : Naiset
1. Kanada
2. USA
3. Ruotsi
3.Ampumahiihto : Naiset 7,5 km
1. Jonsson
2. Neuner
3. Olofson-Zidek
4.Yhdistetty : Mäki HS 106+ hiihto 10 km
1. Manninen
2. Lodwick
3. Demong
5.Ampumahiihto : Miehet 10 km
1. Björndalen
2. Svendsen
3. Eder
6.Pikaluistelu : Naiset 3000 m
1. Sablikova
2. Groves
3. Beckert
7.Freestyle : Miehet Kumparefinaali
1. Begg-Smith
2. Colas
3. Björnlund
8.Hiihto : Naiset 10 km (v)
1. Kalla
2. Kowalczyk
3. Steira
9.Hiihto: Miehet 15 km (v)
1. Hellner
2. Bauer
3. Piller-Cottrer
10.Pikaluistelu : Miehet 500 m
1. Wotherspoon
2. Lee, KH
3. Lee, KS
11. Jääkiekko : Miehet
1. Venäjä
2. Kanada
3. Suomi
12.Hiihto : Naiset sprintti (p)
1. Majdic
2. Kowalczyk
3. Saarinen
13.Hiihto : Miehet sprintti (p)
1. Jönsson
2. Northug
3. Hattestad
14.Lumilautailu : Miehet Halfpipe
1. White
2. Lago
3. Piiroinen
15.Taitoluistelu : Miehet
1. Plushenko
2. Lysacek
3. Abbott
16.Mäkihyppy : HS 140
1. Schlierenzauer
2. Kofler
3. Jacobsen
17.Mäkihyppy : Joukkuemäki HS 140
1. Itävalta
2. Norja
3. Suomi
18.Hiihto : Naiset parisprintti (v)
1. Italia
2. Suomi
3. Ruotis
19.Hiihto : Miehet parisprintti (v)
1. Norja
2. Ruotsi
3. Italia
20. Yhdistetty : Joukkuekilpailu HS 140 + 4x 5 km
1. Saksa
2. Norja
3. Suomi
21. Taitoluistelu : Naiset
1. Kim
2. Ando
3. Asada
22. Hiihto: Miehet 4 x 10km
1. Norja
2. Ruotsi
3. Venäjä
23.Hiihto: Naiset 4 x 5 Km
1. Suomi
2. Norja
3. Ruotsi
24.Alppihiinto : Naiset pujottelu
1. Schild
2. Zettel
3. Riesch, M
25.Alppihiihto : Miehet pujottelu
1. Pranger
2. Herbst
3. Kostelic
26.Hiihto : Naiset 30 km (p)
1. Kowalczyk
2. Saarinen
3. Kuitunen
27.Hiihto : Miehet 50 km (p)
1. Bauer
2. Cologna
3. Teichmann
28.Jääkiekko : Miehet loppuottelu , Kanada to win gold? ( valitse jompikumpi)
2.No
Minikommentit
- TheSavageSam
- Jäsen
- Viestit: 448
- Liittynyt: 27.02.2008, 13:07
-
Tuotto: -5.61 yks.
Palautus%: 93.15%
Panosten ka: 2.41 yks.
Vetoja: 34
- Pisteitä: 20
- Paikkakunta: Jyväskylä
Re: Arvaa oikein sijoitukset ja osallistu Olympiakilpailuun!
Minikommentit
- Tahma
- Jäsen
- Viestit: 950
- Liittynyt: 13.11.2004, 15:11
-
Tuotto: +58.36 yks.
Palautus%: 103.44%
Panosten ka: 3.17 yks.
Vetoja: 536
- Pisteitä: 237
- Paikkakunta: Tampere
Re: Arvaa oikein sijoitukset ja osallistu Olympiakilpailuun!
1.Ammann
2.Morgenstern
3.Schlierenzauer
2.Jääkiekko : Naiset
1.Canada
2.USA
3.Finland
3.Ampumahiihto : Naiset 7,5 km
1.Jonsson Helena
2.Olofsson-Zidek
3.Sleptsova
4.Yhdistetty : Mäki HS 106+ hiihto 10 km
1.Demong
2.Lamy Chappuis
3.Kobayashi
5.Ampumahiihto : Miehet 10 km
1.Bjoerndalen
2.Novikov
3.Svendsen
6.Pikaluistelu : Naiset 3000 m
1.Wang
2.de Vries
3.Beckert
7.Freestyle : Miehet Kumparefinaali
1.Marquis
2.Deneen
3.Bilodeau
8.Hiihto : Naiset 10 km (v)
1.Kalla
2.Kowalczyk
3.Saarinen
9.Hiihto: Miehet 15 km (v)
1.Piller Cottrer
2.Bauer
3.Cologna
10.Pikaluistelu : Miehet 500 m
1.Fangyi Liu
2.Nan Wang
3.Poutala
11. Jääkiekko : Miehet
1.Russia
2.Canada
3.Sweden
12.Hiihto : Naiset sprintti (p)
1.Prochazkova
2.Majdic
3.Kowalczyk
13.Hiihto : Miehet sprintti (p)
1.Northug
2.Jönsson
3.Hattestad
14.Lumilautailu : Miehet Halfpipe
1.Batchelor
2.Lamoureux
3.Austbo
15.Taitoluistelu : Miehet
1.Plushenko
2.Amodio
3.Novitski
16.Mäkihyppy : HS 140
1.Amman
2.Schlierenzauer
3.Kofler
17.Mäkihyppy : Joukkuemäki HS 140
1.Austria
2.Norway
3.Finland
18.Hiihto : Naiset parisprintti (v)
1.Finland
2.Italy
3.Sweden
19.Hiihto : Miehet parisprintti (v)
1.Sweden
2.Norway
3.Russia
20. Yhdistetty : Joukkuekilpailu HS 140 + 4x 5 km
1.Germany
2.Norway
3.Finland
21. Taitoluistelu : Naiset
1.Kim
2.Crone
3.Lepistö
22. Hiihto: Miehet 4 x 10km
1.Sweden
2.Russia
3.Norway
23.Hiihto: Naiset 4 x 5 Km
1.Russia
2.Finland
3.Norway
24.Alppihiinto : Naiset pujottelu
1.Schild
2.Aubert
3.Maria Riesch
25.Alppihiihto : Miehet pujottelu
1.Hirscher
2.Raich
3.Hudec
26.Hiihto : Naiset 30 km (p)
1.Kowalczyk
2.Bjoergen
3.Kuitunen
27.Hiihto : Miehet 50 km (p)
1.Cologna
2.Heikkinen
3.Bauer
28.Jääkiekko : Miehet loppuottelu , Kanada to win gold? ( valitse jompikumpi)
2.No
Minikommentit
-
jka10
- Jäsen
- Viestit: 907
- Liittynyt: 26.11.2004, 14:41
- Pisteitä: 78
Re: Arvaa oikein sijoitukset ja osallistu Olympiakilpailuun!
1.Ammann
2.Morgenstern
3.Schlierenzauer
2.Jääkiekko : Naiset
1.Canada
2.USA
3.Finland
3.Ampumahiihto : Naiset 7,5 km
1.Jonsson Helena
2.Olofsson-Zidek
3.Sleptsova
4.Yhdistetty : Mäki HS 106+ hiihto 10 km
1.Demong
2.Lamy Chappuis
3.Moan
5.Ampumahiihto : Miehet 10 km
1.Bjoerndalen
2.Landertinger
3.Svendsen
6.Pikaluistelu : Naiset 3000 m
1.Sablikova
2.de Vries
3.Beckert
7.Freestyle : Miehet Kumparefinaali
1.Colas
2.Begg-Smith
3.Bilodeau
8.Hiihto : Naiset 10 km (v)
1.Kalla
2.Kowalczyk
3.Steira
9.Hiihto: Miehet 15 km (v)
1.Piller Cottrer
2.Bauer
3.Hafsås
10.Pikaluistelu : Miehet 500 m
1.K-S Lee
2.H-S Lee
3.Fang-Liuy
11. Jääkiekko : Miehet
1.Kanada
2.Venäjä
3.Usa
12.Hiihto : Naiset sprintti (p)
1.Majdic
2.Prochazkova
3.Kowalczyk
13.Hiihto : Miehet sprintti (p)
1.Northug
2.Jönsson
3.Hattestad
14.Lumilautailu : Miehet Halfpipe
1.White
2.Lamoureux
3.Lago
15.Taitoluistelu : Miehet
1.Plushenko
2.Amodio
3.Abbott
16.Mäkihyppy : HS 140
1.Schlierenzauer
2.Ammann
3.Kofler
17.Mäkihyppy : Joukkuemäki HS 140
1.Austria
2.Norway
3.Finland
18.Hiihto : Naiset parisprintti (v)
1.Italy
2.Finland
3.Sweden
19.Hiihto : Miehet parisprintti (v)
1.Norway
2.Sweden
3.Russia
20. Yhdistetty : Joukkuekilpailu HS 140 + 4x 5 km
1.Germany
2.Norway
3.Finland
21. Taitoluistelu : Naiset
1.Kim
2.Asada
3.Ando
22. Hiihto: Miehet 4 x 10km
1.Norway
2.Russia
3.Sweden
23.Hiihto: Naiset 4 x 5 Km
1.Norway
2.Finland
3.Russia
24.Alppihiinto : Naiset pujottelu
1.Schild
2.Aubert
3.Maria Riesch
25.Alppihiihto : Miehet pujottelu
1.Hirscher
2.Herbst
3.Hudec
26.Hiihto : Naiset 30 km (p)
1.Kowalczyk
2.Bjoergen
3.Kuitunen
27.Hiihto : Miehet 50 km (p)
1.Cologna
2.Teichmann
3.Bauer
28.Jääkiekko : Miehet loppuottelu , Kanada to win gold? ( valitse jompikumpi)
2.Yes
Minikommentit
- Hese
- Jäsen
- Viestit: 4768
- Liittynyt: 16.03.2004, 18:33
- Pisteitä: 2437
Re: Arvaa oikein sijoitukset ja osallistu Olympiakilpailuun!
1. Amman
2. Schlierenzauer
3. Morgenstern
2.Jääkiekko : Naiset
1. Canada
2. USA
3. Suomi
3.Ampumahiihto : Naiset 7,5 km
1. Jonsson
2. Neuner
3. Olofsson
4.Yhdistetty : Mäki HS 106+ hiihto 10 km
1. Manninen
2. Moan
3. Chappuis
5.Ampumahiihto : Miehet 10 km
1. Svendsen
2. Bjoerndalen
3. Landertinger
6.Pikaluistelu : Naiset 3000 m
1. Sablikova
2. Groves
3. Klassen
7.Freestyle : Miehet Kumparefinaali
1. Begg-Smith
2. Colas
3. Bjoernlund
8.Hiihto : Naiset 10 km (v)
1. Kalla
2. Kowalczyk
3. Bjoergen
9.Hiihto: Miehet 15 km (v)
1. Bauer
2. Northug
3. Teichmann
10.Pikaluistelu : Miehet 500 m
1. Kang Seok Lee
2. Wotherspoon
3. Kyou-Hyuk Lee
11. Jääkiekko : Miehet
1. Venäjä
2. Kanada
3. USA
12.Hiihto : Naiset sprintti (p)
1. Majdic
2. AK Saarinen
3. Kowalczyk
13.Hiihto : Miehet sprintti (p)
1. Hattestad
2. Northug
3. Joensson
14.Lumilautailu : Miehet Halfpipe
1. Shaun White
2. Podladtchikov
3. Vito
15.Taitoluistelu : Miehet
1. Plushenko
2. Lyusacek
3. Takahashi
16.Mäkihyppy : HS 140
1. Schlierenzauer
2. Amman
3. Olli
17.Mäkihyppy : Joukkuemäki HS 140
1. Itävalta
2. Saksa
3. Suomi
18.Hiihto : Naiset parisprintti (v)
1. Suomi
2. Norja
3. Italia
19.Hiihto : Miehet parisprintti (v)
1. Norja
2. Ruotsi
3. Saksa
20. Yhdistetty : Joukkuekilpailu HS 140 + 4x 5 km
1. Suomi
2. Itävalta
3. USA
21. Taitoluistelu : Naiset
1. Kim Yu Na
2. Kostner
3. Rochette
22. Hiihto: Miehet 4 x 10km
1. Norja
2. Ruotsi
3. Saksa
23.Hiihto: Naiset 4 x 5 Km
1. Suomi
2. Norja
3. Ruotsi
24.Alppihiinto : Naiset pujottelu
1. Zettel
2. M.Riesch
3. Aubert
25.Alppihiihto : Miehet pujottelu
1. Lizeroux
2. Herbst
3. Raich
26.Hiihto : Naiset 30 km (p)
1. Saarinen
2. Kowalczyk
3. Bjørgen
27.Hiihto : Miehet 50 km (p)
1. Northug
2. Angerer
3. Jauhojärvi
28.Jääkiekko : Miehet loppuottelu , Kanada to win gold? ( valitse jompikumpi)
2.No
_________________
Minikommentit
-
RuHo
- Jäsen
- Viestit: 569
- Liittynyt: 24.11.2007, 13:42
-
Tuotto: +12.37 yks.
Palautus%: 106.41%
Panosten ka: 2.76 yks.
Vetoja: 70
- Pisteitä: 61
Re: Arvaa oikein sijoitukset ja osallistu Olympiakilpailuun!
1.Mäkihyppy : HS 106
1. Schlierenzauer
2. Morgenstern
3. Ammann
2.Jääkiekko : Naiset
1. Kanada
2. USA
3. Ruotsi
3.Ampumahiihto : Naiset 7,5 km
1. Neuner
2. Neuner
3. Henkel
4.Yhdistetty : Mäki HS 106+ hiihto 10 km
1. Gottwald
2. Gottwald
3. Gottwald
5.Ampumahiihto : Miehet 10 km
1. Björndalen
2. Sumann
3. Emil Hegle Svendsen
6.Pikaluistelu : Naiset 3000 m
1. Sablikova
2. Sablikova
3. Sablikova
7.Freestyle : Miehet Kumparefinaali
1. Begg-Smith
2. Colas
3. Bilodeun
8.Hiihto : Naiset 10 km (v)
1. Kowalczyk
2. Kalla
3. KAlla
9.Hiihto: Miehet 15 km (v)
1. Hellner
2. Northug
3. Bauer
10.Pikaluistelu : Miehet 500 m
1. Lee,K-H
2. Gregg
3. Oikawa
11. Jääkiekko : Miehet
1. Venäjä
2. Kanada
3. Ruotsi
12.Hiihto : Naiset sprintti (p)
1. Kowalzcyk
2. Kowalzcyk
3. Steira
13.Hiihto : Miehet sprintti (p)
1. Northug
2. Northug
3. Bauer
14.Lumilautailu : Miehet Halfpipe
1. Lamoureux
2. White
3. Kokubo
15.Taitoluistelu : Miehet
1. Plushenko
2. Rippon
3. Joubert
16.Mäkihyppy : HS 140
1. Ammann
2. Morgenstern
3. Schlierenzuer
17.Mäkihyppy : Joukkuemäki HS 140
1. Itävalta
2. Suomi
3. Norja
18.Hiihto : Naiset parisprintti (v)
1. Norja
2. Italia
3. Ruotsi
19.Hiihto : Miehet parisprintti (v)
1. Saksa
2. Norja
3. Venäjä
20. Yhdistetty : Joukkuekilpailu HS 140 + 4x 5 km
1. Saksa
2. Itävalta
3. Suomi
21. Taitoluistelu : Naiset
1. Kim,Y-N
2. Kostner
3. Muramoto
22. Hiihto: Miehet 4 x 10km
1. Norja
2. Venäjä
3. Saksa
23.Hiihto: Naiset 4 x 5 Km
1. Norja
2. Venäjä
3. Suomi
24.Alppihiinto : Naiset pujottelu
1. Zettel
2. Schield
3. Riesch,M
25.Alppihiihto : Miehet pujottelu
1. Kostelic
2. Raich
3. Janyk
26.Hiihto : Naiset 30 km (p)
1. Majdic
2. Majdic
3. Longa
27.Hiihto : Miehet 50 km (p)
1. Teichmann
2. Bauer
3. Bauer
28.Jääkiekko : Miehet loppuottelu , Kanada to win gold? ( valitse jompikumpi)
2.No
Minikommentit
- Hese
- Jäsen
- Viestit: 4768
- Liittynyt: 16.03.2004, 18:33
- Pisteitä: 2437
Re: Arvaa oikein sijoitukset ja osallistu Olympiakilpailuun!
Minikommentit
- Lorimer
- Jäsen
- Viestit: 2105
- Liittynyt: 24.01.2004, 19:33
- Pisteitä: 659
- Paikkakunta: Tietäjä 2017
Re: Arvaa oikein sijoitukset ja osallistu Olympiakilpailuun!
Minikommentit
- Leksu
- Talvilajien Olympiaguru 2010, SM-Vakiotietäjä 2015
- Viestit: 874
- Liittynyt: 25.05.2003, 18:01
-
Tuotto: +0.00 yks.
Palautus%: -
Panosten ka: -
Vetoja: 0
- Pisteitä: 70
- Paikkakunta: Lahti
Re: Arvaa oikein sijoitukset ja osallistu Olympiakilpailuun!
1.Malysz
2.Morgenstern
3.Amman
2.Jääkiekko : Naiset
1.Kanada
2.Usa
3.Ruotsi
3.Ampumahiihto : Naiset 7,5 km
1.Olofsson
2.Neuner
3.Henkel
4.Yhdistetty : Mäki HS 106+ hiihto 10 km
1.Lamy Chappuis
2.Lodwick
3.Moan
5.Ampumahiihto : Miehet 10 km
1.Landertinger
2.Björndalen
3.Svendsen
6.Pikaluistelu : Naiset 3000 m
1.Sablikova
2.Groves
3.Wüst
7.Freestyle : Miehet Kumparefinaali
1.Begg-Smith
2.Colas
3.Bilodeau
8.Hiihto : Naiset 10 km (v)
1.Kalla
2. Kowaltzyk
3. Björgen
9.Hiihto: Miehet 15 km (v)
1. Northug
2. Bauer
3. Di Centa
10.Pikaluistelu : Miehet 500 m
1. Kyou-Hyuk Lee
2. Wotherspoon
3. Nagashima
11. Jääkiekko : Miehet
1.Kanada
2.Venäjä
3.Ruotsi
12.Hiihto : Naiset sprintti (p)
1.Majdic
2. Falk
3. Kowalczyk
13.Hiihto : Miehet sprintti (p)
1. Hattestad
2. Jönsson
3. Northug
14.Lumilautailu : Miehet Halfpipe
1.White
2. Podladtchikov
3. Lago
15.Taitoluistelu : Miehet
1.Plushenko
2.Lysacek
3.Lambiel
16.Mäkihyppy : HS 140
1.Amman
2.Malysz
3.Morgenstern
17.Mäkihyppy : Joukkuemäki HS 140
1.Itävalta
2.Norja
3.Saksa
18.Hiihto : Naiset parisprintti (v)
1.Ruotsi
2.Suomi
3.Italia
19.Hiihto : Miehet parisprintti (v)
1.Norja
2.Ruotsi
3.Venäjä
20. Yhdistetty : Joukkuekilpailu HS 140 + 4x 5 km
1.Saksa
2.Suomi
3.Norja
21. Taitoluistelu : Naiset
1.Yu-Na Kim
2.Mao Asada
3.Joannie Rochette
22. Hiihto: Miehet 4 x 10km
1.Norja
2.Saksa
3.Italia
23.Hiihto: Naiset 4 x 5 Km
1.Ruotsi
2.Norja
3.Suomi
24.Alppihiinto : Naiset pujottelu
1.Schild
2.Riesch
3.Aubert
25.Alppihiihto : Miehet pujottelu
1.Herbst
2.Kostelic
3.Lizeroux
26.Hiihto : Naiset 30 km (p)
1.Kowalczyk
2.Björgen
3.Saarinen
27.Hiihto : Miehet 50 km (p)
1.Northug
2.Bauer
3.Södergren
28.Jääkiekko : Miehet loppuottelu , Kanada to win gold? ( valitse jompikumpi)
2.No
Minikommentit
-
Henkka
- Jäsen
- Viestit: 11059
- Liittynyt: 14.06.2003, 11:39
-
Tuotto: +507.09 yks.
Palautus%: 120.53%
Panosten ka: 1.46 yks.
Vetoja: 1695
- Pisteitä: 3686
- Paikkakunta: Vantaa
Re: Arvaa oikein sijoitukset ja osallistu Olympiakilpailuun!
Minikommentit
- Lorimer
- Jäsen
- Viestit: 2105
- Liittynyt: 24.01.2004, 19:33
- Pisteitä: 659
- Paikkakunta: Tietäjä 2017
Re: Arvaa oikein sijoitukset ja osallistu Olympiakilpailuun!
En keksi mitään syytä miksi näin ei saisi tehdä.
Katsotaan irtoaako sillä mestaruus,yleensä tällaiset automaatit eivät kuitenkaan anna muuta kuin keskivertotuloksia.
Villasukkia tarjolla nyt myös kakkoselle, anoppi on urheilunaisia ja kova kutomaan kun katselee lähetyksiä....
Minikommentit