Mäkihypyn Maailmancup 2019-20

Mäkihypyn Maailmancup 2019-20

Mäkihypyn kauden 2019-20 Suomen A-maajoukkueeseen kuuluu seuraavat urheilijat: Antti Aalto, Andreas Alamommo, Jarkko Määttä ja Eetu Nousiainen. A-maajoukkueen päävalmentajana toimii Lauri Hakola.

Legenda Matti Nykäsen muistolle:

Mäkihypyn maailmancup osakilpailut 2019-20:

22.11.2019 - 24.11.2019
Wisla, Puola (m)
pe 22.11.2019 HS134, karsinta, miehet
la 23.11.2019 HS134, joukkuemäki, miehet
su 24.11.2019 HS134, miehet
   
29.11.2019 - 1.12.2019
Ruka, Suomi (m)
pe 29.11.2019 19:00 HS142, karsinta, miehet
la 30.11.2019 17:30 HS142, miehet
su 01.12.2019 15:45 HS142, karsinta, miehet
su 01.12.2019 17:30 HS142, miehet
   
6.12.2019 - 8.12.2019
Lillehammer, Norja (n)
pe 06.12.2019 HS98, karsinta, naiset
la 07.12.2019 HS98, naiset
su 08.12.2019 HS140, naiset
   
6.12.2019 - 8.12.2019
Nizhny Tagil, Venäjä (m)
pe 06.12.2019 HS134, karsinta, miehet
la 07.12.2019 HS134, miehet
su 08.12.2019 HS134, miehet
   
13.12.2019 - 15.12.2019
Klingenthal, Saksa (m/n)
pe 13.12.2019 HS140, karsinta, naiset
pe 13.12.2019 HS140, karsinta, miehet
la 14.12.2019 HS140, joukkuemäki, miehet
la 14.12.2019 HS140, naiset
su 15.12.2019 HS140, miehet
   
20.12.2019 - 22.12.2019
Engelberg, Sveitsi (m)
pe 20.12.2019 HS140, karsinta, miehet
la 21.12.2019 HS140, miehet
su 22.12.2019 HS140, miehet
   
28.12.2019 - 6.1.2020
Mäkiviikko, Saksa/Itävalta (m)
la 28.12.2019 Oberstdorf HS137, karsinta, miehet
su 29.12.2019 Oberstdorf HS137, miehet
ti 31.12.2019 Garmisch-Partenkirchen HS142, karsinta, miehet
ke 01.01.2020 Garmisch-Partenkirchen HS142, miehet
pe 03.01.2020 Innsbruck HS128, karsinta, miehet
la 04.01.2020 Innsbruck HS128, miehet
su 05.01.2020 Bischofshofen HS142, karsinta, miehet
ma 06.01.2020 Bischofshofen HS142, miehet
   
10.01.2020 - 12.1.2020
Sapporo, Japani (n)
pe 10.01.2020 HS134, karsinta, naiset
la 11.01.2020 HS134, naiset
su 12.01.2020 HS134, naiset
   
10.01.2020 - 12.1.2020
Val di Fiemme, Italia (m)
pe 10.01.2020 HS135, karsinta, miehet
la 11.01.2020 HS135, miehet
su 12.01.2020 HS135, miehet
   
16.01.2020 - 19.1.2020
Zao (naiset), Japani (n)
to 16.01.2020 HS102, karsinta, naiset
pe 17.01.2020 HS102, naiset
la 18.01.2020 HS102, joukkuemäki, naiset
su 19.01.2020 HS102, naiset
   
17.01.2020 - 19.1.2020
Titisee-Neustadt, Saksa (m)
pe 17.01.2020 HS134, karsinta, miehet
la 18.01.2020 HS134, miehet
su 19.01.2020 HS134, miehet
   
24.01.2020 - 26.1.2020
Rasnov, Romania (n)
pe 24.01.2020 HS97, karsinta, naiset
la 25.01.2020 HS97, naiset
su 26.01.2020 HS97, naiset
   
24.01.2020 - 26.1.2020
Zakopane, Puola (m)
pe 24.01.2020 HS140, karsinta, miehet
la 25.01.2020 HS140, joukkuemäki, miehet
su 26.01.2020 HS140, miehet
   
31.01.2020 - 2.2.2020
Sapporo, Japani (m)
pe 31.01.2020 HS137, karsinta, miehet
la 01.02.2020 HS137, miehet
su 02.02.2020 HS137, miehet
   
31.01.2020 - 2.2.2020
Oberstdorf, Saksa (n)
pe 31.01.2020 HS137, karsinta, naiset
la 01.02.2020 HS137, naiset
su 02.02.2020 HS137, naiset
   
7.02.2020 - 9.2.2020
Hinzenbach, Itävalta (n)
pe 07.02.2020 HS90, karsinta, naiset
la 08.02.2020 HS90, naiset
su 09.02.2020 HS90, naiset
   
7.02.2020 - 9.2.2020
Willingen, Itävalta (m)
pe 07.02.2020 HS145, karsinta, miehet
la 08.02.2020 HS145, miehet
su 09.02.2020 HS145, miehet
   
14.02.2020 - 16.2.2020
Tauplitz / Bad Mitterndorf, Itävalta (m)
pe 14.02.2020 HS235, karsinta, miehet
pe 14.02.2020 HS235, miehet
pe 14.02.2020 HS235, miehet
   
21.02.2020 - 23.2.2020
Ljubno , Slovenia (n)
pe 21.02.2020 HS94, karsinta, naiset
la 22.02.2020 HS94, joukkuemäki, naiset
su 23.02.2020 HS94, naiset
   
28.02.2020 - 1.3.2020
Lahti, Suomi (m)
pe 28.02.2020 HS130, karsinta, miehet
la 29.02.2020 HS130, joukkuemäki, miehet
su 01.03.2020 HS130, miehet
   
6.03.2020 - 8.3.2020
Oslo, Norja (m/n)
pe 06.03.2020 HS134, karsinta, miehet
la 07.03.2020 HS134, joukkuemäki, miehet
la 07.03.2020 HS134, karsinta, naiset
su 08.03.2020 HS134, miehet
su 08.03.2020 HS134, naiset
   
9.03.2020 - 10.3.2020
Lillehammer, Norja (m/n)
ma 09.03.2020 HS140, karsinta, naiset
ma 09.03.2020 HS140, karsinta, miehet
ti 10.03.2020 HS140, naiset
ti 10.03.2020 HS140, miehet
   
11.03.2020 - 12.3.2020
Trondheim, Norja (m/n)
ke 11.03.2020 HS138, karsinta, miehet
ke 11.03.2020 HS138, karsinta, naiset
to 12.03.2020 HS138, miehet
to 12.03.2020 HS138, naiset
   
13.03.2020 - 15.3.2020
Nizhny Tagil, Venäjä (n)
pe 13.03.2020 HS97, karsinta, naiset
la 14.03.2020 HS97, naiset
su 15.03.2020 HS97, naiset
   
13.03.2020 - 15.3.2020
Vikersund, Norja (m)
pe 13.03.2020 HS240, karsinta, miehet
la 14.03.2020 HS240, joukkuemäki, miehet
su 15.03.2020 HS240, miehet
   
20.03.2020 - 22.3.2020
Chaikovsky, Venäjä (n)
pe 20.03.2020 HS102, karsinta, naiset
la 21.03.2020 HS102, naiset
su 22.03.2020 HS140, naiset