Mestarien liiga 2019-20

Mestarien liiga 2019-20

Mestarien liiga on varmasti monen futisfanin kauden kohokohtia, kun eri maiden huippujoukkueet tähtipelaajineen iskevät toisiaan vastaan. Tämän vuoden Mestarien liiga on järjestyksessään 28. ja lohkot arvottiin 29.8. Monacossa. Loppuottelu pelataan 30. toukokuuta 2020 Atatürkin olympiastadionilla, Istanbulissa.

Mestarien liigan lohkot

Group A
Paris Saint-Germain
Real Madrid
Club Brugge
Galatasaray

Group B
Bayern München
Tottenham Hotspur
Olympiacos
Crvena zvezda

Group C
Manchester City
Shakhtar Donetsk
Dinamo Zagreb
Atalanta

Group D
Juventus
Atlético Madrid
Bayer Leverkusen
Lokomotiv Moskva

Group E
Liverpool
Napoli
Salzburg
Genk

Group F
Barcelona
Borussia Dortmund
Internazionale Milano
Slavia Praha

Group G
Zenit
Benfica
Lyon
RB Leipzig

Group H
Chelsea
Ajax
Valencia
LOSC Lille

Mestarien liigan otteluohjelma

Ensimmäinen kierros

Tiistai 17.9.2019

Klo 19:55 Inter - Slavia Praha
Klo 19:55 Lyon - Zenit
Klo 22:00 Ajax - Lille
Klo 22:00 Benfica - RB Leipzig
Klo 22:00 Chelsea - Valencia
Klo 22:00 Dortmund - Barcelona
Klo 22:00 Napoli - Liverpool
Klo 22:00 Salzburg - Genk

Keskiviikko 18.9.2019

Klo 19:55 Club Brügge - Galatasaray
Klo 19:55 Olympiakos - Tottenham
Klo 22:00 Atletico Madrid - Juventus
Klo 22:00 Bayern München - Crvena Zvezda
Klo 22:00 Dinamo Zagreb - Atalanta
Klo 22:00 Leverkusen - Lokomotiv Moskova
Klo 22:00 PSG - Real Madrid
Klo 22:00 Shaktar Donetsk - Manchester City

 

Toinen kierros

Tiistai 1.10.2019

Klo 19:55 Real Madrid - Club Brügge
Klo 19:55 Atalanta - Shaktar Donetsk
Klo 22:00 Manchester City - Dinamo Zagreb
Klo 22:00 Crvena Zvezda - Olympiakos
Klo 22:00 Tottenham - Bayern München
Klo 22:00 Lokomotiv Moskova - Atletico Madrid
Klo 22:00 Juventus - Leverkusen
Klo 22:00 Galatasaray - PSG

Keskiviikko 2.10.2019

Klo 19:55 Slavia Praha - Dortmund
Klo 19:55 Genk - Napoli
Klo 22:00 Liverpool - Salzburg
Klo 22:00 Lille - Chelsea
Klo 22:00 Barcelona - Inter
Klo 22:00 RB Leipzig - Lyon
Klo 22:00 Zenit - Benfica
Klo 22:00 Valencia - Ajax

 

Kolmas kierros

Tiistai 22.10.2019

Klo 19:55 Atletico Madrid - Leverkusen
Klo 19:55 Shaktar Donetsk - Dinamo Zagreb
Klo 22:00 Manchester City - Atalanta
Klo 22:00 Juventus - Lokomotiv Moskova
Klo 22:00 Olympiakos - Bayern München
Klo 22:00 Club Brügge - PSG
Klo 22:00 Tottenham - Crvena Zvezda
Klo 22:00 Galatasaray - Real Madrid

Keskiviikko 23.10.2019

Klo 19:55 RB Leipzig - Zenit
Klo 19:55 Ajax - Chelsea
Klo 22:00 Benfica - Lyon
Klo 22:00 Inter - Dortmund
Klo 22:00 Slavia Praha - Barcelona
Klo 22:00 Genk - Liverpool
Klo 22:00 Lille - Valencia
Klo 22:00 Salzburg - Napoli

 

Neljäs kierros

Tiistai 5.11.2019

Klo 19:55 Barcelona - Slavia Praha
Klo 19:55 Zenit - RB Leipzig
Klo 22:00 Napoli - Salzburg
Klo 22:00 Liverpool - Genk
Klo 22:00 Valencia - Lille
Klo 22:00 Dortmund - Inter
Klo 22:00 Chelsea - Ajax
Klo 22:00 Lyon - Benfica

Keskiviikko 6.11.2019

Klo 19:55 Lokomotiv Moskova - Juventus
Klo 19:55 Bayern München - Olympiakos
Klo 22:00 Leverkusen - Atletico Madrid
Klo 22:00 Dinamo Zagreb - Shaktar Donetsk
Klo 22:00 Atalanta - Manchester City
Klo 22:00 Crvena Zvezda - Tottenham
Klo 22:00 PSG - Club Brügge
Klo 22:00 Real Madrid - Galatasaray

 

Viides kierros

Tiistai 26.11.2019

Klo 19:55 Galatasaray - Club Brügge
Klo 19:55 Lokomotiv Moskova - Leverkusen
Klo 22:00 Manchester City - Shaktar Donetsk
Klo 22:00 Crvena Zvezda - Bayern München
Klo 22:00 Real Madrid - PSG
Klo 22:00 Atalanta - Dinamo Zagreb
Klo 22:00 Juventus - Atletico Madrid
Klo 22:00 Tottenham - Olympiakos

Keskiviikko 27.11.2019

Klo 19:55 Zenit - Lyon
Klo 19:55 Valencia - Chelsea
Klo 22:00 Lille - Ajax
Klo 22:00 RB Leipzig - Benfica
Klo 22:00 Barcelona - Dortmund
Klo 22:00 Liverpool - Napoli
Klo 22:00 Slavia Praha - Inter
Klo 22:00 Genk - Salzburg

 

Kuudes kierros

Tiistai 10.12.2019

Klo 19:55 Napoli - Genk
Klo 19:55 Salzburg - Liverpool
Klo 22:00 Benfica - Zenit
Klo 22:00 Lyon - RB Leipzig
Klo 22:00 Chelsea - Lille
Klo 22:00 Ajax - Valencia
Klo 22:00 Inter - Barcelona
Klo 22:00 Dortmund - Slavia Praha

Keskiviikko 11.12.2019

Klo 19:55 Dinamo Zagreb - Manchester City
Klo 19:55 Shaktar Donetsk - Atalanta
Klo 22:00 PSG - Galatasaray
Klo 22:00 Bayern München - Tottenham
Klo 22:00 Atletico Madrid - Lokomotiv Moskova
Klo 22:00 Club Brügge - Real Madrid
Klo 22:00 Leverkusen - Juventus
Klo 22:00 Olympiakos - Crvena Zvezda

Mestaruuskertoimet (Unibet 12.9.2019)

Manchester City 4
FC Barcelona 6
Liverpool 8
Real Madrid 11
Bayern München 12
Juventus 12
Paris SG 12
Atlético Madrid 20
Tottenham 26
Chelsea 31
Borussia Dortmund 41
Napoli 51
RB Leipzig 51
Inter 61
Lyon 61
Ajax 81
Valencia 81
Atalanta 101
Benfica 101
Bayer Leverkusen 151
Zenit St Petersburg 201
Lille 201
Shakhtar Donetsk 351
Red Bull Salzburg 401
Dinamo Zagreb 601
Galatasaray A.Ş. 601
KRC Genk 601
Red Star Belgrade 601
Club Brugge 751
Olympiakos Piraeus 751
Lokomotiv Moscow 1001
Slavia Praha 1501

Kauden 2018-19 mestarin Liverpoolin tarina