Jalkapallon Eurooppa-liiga kausi 2019-20

Jalkapallon Eurooppa-liiga kausi 2019-20

Eurooppa-liigassa lohkovaiheessa pelaa 48 joukkuetta. Pudotuspeleihin pääsee lisäksi kahdeksan joukkuetta Mestarien liigasta. Pudotuspeleihin jatkaa lohkovaiheen jälkeen 24 joukkuetta sekä edellä mainitut 8 joukkuetta Mestarien liigasta.

Eurooppa-liigan lohkot:

Lohko A: Sevilla, APOEL, Qarabag, Dudelange

Lohko B: Malmö, FC Kööpenhamina, Lugano, Dynamo Kiev

Lohko C: Getafe, Basel, Trabzonspor, Krasnodar

Lohko D: LASK Linz, PSV, Rosenborg, Sporting

Lohko E: Rennes, Lazio, CFR Cluj, Celtic

Lohko F: Arsenal, St. Liege, Frankfurt, Guimaraes

Lohko G: Feyenoord, FC Porto, Rangers, Young boys

Lohko H: Espanyol, CSKA Moskova, Ferencvaros, Ludogorets

Lohko I: St. Etienne, Gent, Wolfsburg, Oleksandriya

Lohko J: AC Wolfsberger, Möchengladbach, AS Roma, Basaksehir

Lohko K: Wolves, Slovan Bratislava, Braga, Besiktas

Lohko L: Manchester United, Alkmaar, Partizan, FC Astana

Eurooppa-liigan otteluohjelma:

Kierros 1    
19.09. 19:55 APOEL Dudelange
19.09. 19:55 Basel Krasnodar
19.09. 19:55 CFR Cluj Lazio
19.09. 19:55 Dyn. Kyiv Malmö
19.09. 19:55 FC Kööpenhamina Lugano
19.09. 19:55 Frankfurt Arsenal
19.09. 19:55 Getafe Trabzonspor
19.09. 19:55 LASK Linz Rosenborg
19.09. 19:55 PSV Sporting
19.09. 19:55 Qarabag Sevilla
19.09. 19:55 Rennes Celtic
19.09. 19:55 St. Liege Guimaraes
19.09. 22:00 AS Roma Basaksehir
19.09. 22:00 Espanyol Ferencvaros
19.09. 22:00 FC Porto Young Boys
19.09. 22:00 Gent St. Etienne
19.09. 22:00 Ludogorets CSKA Moskova
19.09. 22:00 Manchester Utd FC Astana
19.09. 22:00 Mönchengladbach AC Wolfsberger
19.09. 22:00 Partizan Alkmaar
19.09. 22:00 Rangers Feyenoord
19.09. 22:00 Slovan Bratislava Besiktas
19.09. 22:00 Wolfsburg Oleksandriya
19.09. 22:00 Wolves Braga
Kierros 2    
03.10. 17:50 FC Astana Partizan
03.10. 19:55 AC Wolfsberger AS Roma
03.10. 19:55 Alkmaar Manchester Utd
03.10. 19:55 Basaksehir Mönchengladbach
03.10. 19:55 Besiktas Wolves
03.10. 19:55 Braga Slovan Bratislava
03.10. 19:55 CSKA Moskova Espanyol
03.10. 19:55 Ferencvaros Ludogorets
03.10. 19:55 Feyenoord FC Porto
03.10. 19:55 Oleksandriya Gent
03.10. 19:55 St. Etienne Wolfsburg
03.10. 19:55 Young Boys Rangers
03.10. 22:00 Arsenal St. Liege
03.10. 22:00 Celtic CFR Cluj
03.10. 22:00 Dudelange Qarabag
03.10. 22:00 Guimaraes Frankfurt
03.10. 22:00 Krasnodar Getafe
03.10. 22:00 Lazio Rennes
03.10. 22:00 Lugano Dyn. Kyiv
03.10. 22:00 Malmö FC Kööpenhamina
03.10. 22:00 Rosenborg PSV
03.10. 22:00 Sevilla APOEL
03.10. 22:00 Sporting LASK Linz
03.10. 22:00 Trabzonspor Basel
Kierros 3    
24.10. 19:55 Alkmaar FC Astana
24.10. 19:55 AS Roma Mönchengladbach
24.10. 19:55 Basaksehir AC Wolfsberger
24.10. 19:55 Besiktas Braga
24.10. 19:55 CSKA Moskova Ferencvaros
24.10. 19:55 FC Porto Rangers
24.10. 19:55 Gent Wolfsburg
24.10. 19:55 Ludogorets Espanyol
24.10. 19:55 Partizan Manchester Utd
24.10. 19:55 Qarabag APOEL
24.10. 19:55 Slovan Bratislava Wolves
24.10. 19:55 St. Etienne Oleksandriya
24.10. 19:55 Young Boys Feyenoord
24.10. 22:00 Arsenal Guimaraes
24.10. 22:00 Celtic Lazio
24.10. 22:00 Dyn. Kyiv FC Kööpenhamina
24.10. 22:00 Frankfurt St. Liege
24.10. 22:00 Getafe Basel
24.10. 22:00 Malmö Lugano
24.10. 22:00 PSV LASK Linz
24.10. 22:00 Rennes CFR Cluj
24.10. 22:00 Sevilla Dudelange
24.10. 22:00 Sporting Rosenborg
24.10. 22:00 Trabzonspor Krasnodar
Kierros 4    
06.11. 17:50 Guimaraes Arsenal
07.11. 17:50 FC Astana Alkmaar
07.11. 19:55 APOEL Qarabag
07.11. 19:55 Basel Getafe
07.11. 19:55 CFR Cluj Rennes
07.11. 19:55 Dudelange Sevilla
07.11. 19:55 FC Kööpenhamina Dyn. Kyiv
07.11. 19:55 Krasnodar Trabzonspor
07.11. 19:55 LASK Linz PSV
07.11. 19:55 Lazio Celtic
07.11. 19:55 Lugano Malmö
07.11. 19:55 Rosenborg Sporting
07.11. 19:55 St. Liege Frankfurt
07.11. 22:00 AC Wolfsberger Basaksehir
07.11. 22:00 Braga Besiktas
07.11. 22:00 Espanyol Ludogorets
07.11. 22:00 Ferencvaros CSKA Moskova
07.11. 22:00 Feyenoord Young Boys
07.11. 22:00 Manchester Utd Partizan
07.11. 22:00 Mönchengladbach AS Roma
07.11. 22:00 Oleksandriya St. Etienne
07.11. 22:00 Rangers FC Porto
07.11. 22:00 Wolfsburg Gent
07.11. 22:00 Wolves Slovan Bratislava
Kierros 5    
27.11. 17:50 Guimaraes St. Liege
28.11. 17:50 FC Astana Manchester Utd
28.11. 17:50 Krasnodar Basel
28.11. 17:50 Trabzonspor Getafe
28.11. 19:55 AC Wolfsberger Mönchengladbach
28.11. 19:55 Alkmaar Partizan
28.11. 19:55 Basaksehir AS Roma
28.11. 19:55 Besiktas Slovan Bratislava
28.11. 19:55 Braga Wolves
28.11. 19:55 CSKA Moskova Ludogorets
28.11. 19:55 Ferencvaros Espanyol
28.11. 19:55 Feyenoord Rangers
28.11. 19:55 Oleksandriya Wolfsburg
28.11. 19:55 St. Etienne Gent
28.11. 19:55 Young Boys FC Porto
28.11. 22:00 Arsenal Frankfurt
28.11. 22:00 Celtic Rennes
28.11. 22:00 Dudelange APOEL
28.11. 22:00 Lazio CFR Cluj
28.11. 22:00 Lugano FC Kööpenhamina
28.11. 22:00 Malmö Dyn. Kyiv
28.11. 22:00 Rosenborg LASK Linz
28.11. 22:00 Sevilla Qarabag
28.11. 22:00 Sporting PSV
Kierros 6    
12.12. 19:55 APOEL Sevilla
12.12. 19:55 Basel Trabzonspor
12.12. 19:55 CFR Cluj Celtic
12.12. 19:55 Dyn. Kyiv Lugano
12.12. 19:55 FC Kööpenhamina Malmö
12.12. 19:55 Frankfurt Guimaraes
12.12. 19:55 Getafe Krasnodar
12.12. 19:55 LASK Linz Sporting
12.12. 19:55 PSV Rosenborg
12.12. 19:55 Qarabag Dudelange
12.12. 19:55 Rennes Lazio
12.12. 19:55 St. Liege Arsenal
12.12. 22:00 AS Roma AC Wolfsberger
12.12. 22:00 Espanyol CSKA Moskova
12.12. 22:00 FC Porto Feyenoord
12.12. 22:00 Gent Oleksandriya
12.12. 22:00 Ludogorets Ferencvaros
12.12. 22:00 Manchester Utd Alkmaar
12.12. 22:00 Mönchengladbach Basaksehir
12.12. 22:00 Partizan FC Astana
12.12. 22:00 Rangers Young Boys
12.12. 22:00 Slovan Bratislava Braga
12.12. 22:00 Wolfsburg St. Etienne
12.12. 22:00 Wolves Besiktas