Korisliiga 2019-20

Korisliiga 2019-20

Koripallo on suosittu ja mielenkiintoinen laji vedonlyönnissä, sillä koko ajan sattuu ja tapahtuu. Isotkin johdot voivat sulaa hetkessä. Faneillekkin laji on näyttävä ja mitä enemmän lajiin ja muun muuassa pelikuvioihin keskittyy, niin huomaa millaista "shakkia" laji todellisuudessa onkaan, eikä vain, etttä joukkueet vuoronperään juoksevat päästä päähän.

Korisliiga on ollut hyvin edustettuna NBA:n lisäksi Ylikertoimen keskustelupalstalla. Koripallossa on varsinaisesti neljä eri pelimuotoa. Löytyy ottelun voittajasta veto (koripallo-ottelu ei voi päättyä tasan), tasoitusveto, jossa vedonvälittäjät antavat heikommalle joukkueelle sen verran pisteitä eteen, että olisi ne huomioon ottaen noin 50-50, koko ottelun yhteismäärästä lyötyvä veto, jossa pistemäärissä on suuriakin eroja riippuen pelvien joukkueiden pelityylista ja pelaajamateriaalisti. Lisäksi voi lyödä yksittäisen pelaajan ottelun eri tilastoista vetoa, kuten yleensä pisteistä, levypalloista ja syötöistä.

Korisliiga 2019-20 otteluohjelma

27.09. 18:30 Helsinki Seagulls Ura Basket
27.09. 18:30 Kobrat KTP Basket
28.09. 15:00 Kataja BC Nokia
28.09. 17:00 Kauhajoen Karhu Lahti Basketball
28.09. 17:00 Salon Vilpas Kouvot
28.09. 18:00 Tampereen Pyrintö UU-Korihait
01.10. 18:30 Kouvot Helsinki Seagulls
02.10. 18:30 KTP Basket Kauhajoen Karhu
02.10. 18:30 Lahti Basketball BC Nokia
02.10. 18:30 Ura Basket Tampereen Pyrintö
02.10. 18:30 UU-Korihait Kobrat
04.10. 18:30 BC Nokia KTP Basket
04.10. 18:30 Helsinki Seagulls Kataja
04.10. 18:30 Kobrat Kauhajoen Karhu
05.10. 17:00 UU-Korihait Ura Basket
05.10. 18:00 Tampereen Pyrintö Kouvot
06.10. 17:00 Kataja Salon Vilpas
09.10. 18:30 Kauhajoen Karhu BC Nokia
09.10. 18:30 Kouvot UU-Korihait
09.10. 18:30 KTP Basket Salon Vilpas
09.10. 18:30 Lahti Basketball Helsinki Seagulls
09.10. 18:30 Ura Basket Kobrat
12.10. 17:00 Kataja Tampereen Pyrintö
12.10. 17:00 Salon Vilpas Lahti Basketball
15.10. 18:30 Kobrat BC Nokia
16.10. 18:30 Helsinki Seagulls KTP Basket
16.10. 18:30 Kataja UU-Korihait
16.10. 18:30 Salon Vilpas Kauhajoen Karhu
16.10. 18:30 Tampereen Pyrintö Lahti Basketball
18.10. 18:30 Kouvot Kobrat
18.10. 18:30 KTP Basket Tampereen Pyrintö
19.10. 17:00 Kataja Ura Basket
19.10. 17:00 Lahti Basketball UU-Korihait
20.10. 17:00 BC Nokia Salon Vilpas
20.10. 17:00 Kauhajoen Karhu Helsinki Seagulls
23.10. 18:30 Helsinki Seagulls BC Nokia
23.10. 18:30 Kobrat Salon Vilpas
23.10. 18:30 Kouvot Kataja
23.10. 18:30 Tampereen Pyrintö Kauhajoen Karhu
23.10. 18:30 Ura Basket Lahti Basketball
23.10. 18:30 UU-Korihait KTP Basket
25.10. 18:30 BC Nokia Tampereen Pyrintö
25.10. 18:30 KTP Basket Ura Basket
26.10. 17:00 Kataja Kobrat
26.10. 17:00 Kauhajoen Karhu UU-Korihait
26.10. 17:00 Lahti Basketball Kouvot
30.10. 18:30 Kouvot Kauhajoen Karhu
30.10. 18:30 Salon Vilpas Helsinki Seagulls
01.11. 18:00 UU-Korihait BC Nokia
01.11. 18:30 Kobrat Helsinki Seagulls
01.11. 18:30 Kouvot KTP Basket
02.11. 17:00 Kataja Lahti Basketball
02.11. 18:00 Tampereen Pyrintö Salon Vilpas
03.11. 17:00 Ura Basket Kauhajoen Karhu
05.11. 18:30 BC Nokia Ura Basket
05.11. 18:30 KTP Basket Kataja
06.11. 18:30 Helsinki Seagulls Tampereen Pyrintö
06.11. 18:30 Kauhajoen Karhu Kouvot
06.11. 18:30 Kobrat Lahti Basketball
06.11. 18:30 Salon Vilpas UU-Korihait
08.11. 18:30 Kouvot BC Nokia
08.11. 18:30 Lahti Basketball KTP Basket
08.11. 18:30 Tampereen Pyrintö Kobrat
09.11. 17:00 Kataja Kauhajoen Karhu
09.11. 17:00 Ura Basket Salon Vilpas
10.11. 17:00 UU-Korihait Helsinki Seagulls
12.11. 18:30 KTP Basket Kobrat
13.11. 18:30 Kouvot Salon Vilpas
13.11. 18:30 Lahti Basketball Kauhajoen Karhu
13.11. 18:30 Ura Basket Helsinki Seagulls
13.11. 18:30 UU-Korihait Tampereen Pyrintö
16.11. 17:00 Salon Vilpas Kataja
16.11. 18:00 Tampereen Pyrintö Helsinki Seagulls
19.11. 18:30 BC Nokia Lahti Basketball
19.11. 18:30 Helsinki Seagulls Kouvot
20.11. 18:30 Kauhajoen Karhu KTP Basket
20.11. 18:30 Kobrat UU-Korihait
20.11. 18:30 Tampereen Pyrintö Ura Basket
22.11. 18:30 Kouvot Tampereen Pyrintö
22.11. 18:30 KTP Basket BC Nokia
23.11. 17:00 Kataja Helsinki Seagulls
23.11. 17:00 Kauhajoen Karhu Kobrat
23.11. 17:00 Ura Basket UU-Korihait
24.11. 17:00 Lahti Basketball Salon Vilpas
26.11. 18:30 BC Nokia Kauhajoen Karhu
26.11. 18:30 Helsinki Seagulls Lahti Basketball
26.11. 18:30 Kobrat Ura Basket
26.11. 18:30 KTP Basket Salon Vilpas
27.11. 18:00 UU-Korihait Kouvot
27.11. 18:30 Tampereen Pyrintö Kataja
29.11. 18:30 BC Nokia Kobrat
29.11. 18:30 Kouvot Ura Basket
29.11. 18:30 KTP Basket Helsinki Seagulls
30.11. 17:00 Kauhajoen Karhu Salon Vilpas
30.11. 17:00 Lahti Basketball Tampereen Pyrintö
30.11. 17:00 UU-Korihait Kataja
04.12. 18:30 Helsinki Seagulls Kauhajoen Karhu
04.12. 18:30 Kobrat Tampereen Pyrintö
04.12. 18:30 Kouvot Lahti Basketball
06.12. 15:00 Kobrat Kouvot
06.12. 16:00 Ura Basket Kataja
07.12. 17:00 Salon Vilpas BC Nokia
07.12. 17:00 UU-Korihait Lahti Basketball
07.12. 18:00 Tampereen Pyrintö KTP Basket
12.12. 18:00 Kauhajoen Karhu Kataja
13.12. 18:30 BC Nokia Helsinki Seagulls
13.12. 18:30 KTP Basket UU-Korihait
13.12. 18:30 Salon Vilpas Kobrat
14.12. 17:00 Lahti Basketball Ura Basket
15.12. 17:00 Kataja Kouvot
17.12. 18:30 Helsinki Seagulls Salon Vilpas
18.12. 18:30 Tampereen Pyrintö BC Nokia
18.12. 18:30 Ura Basket KTP Basket
18.12. 18:30 UU-Korihait Kauhajoen Karhu
20.12. 18:30 BC Nokia UU-Korihait
20.12. 18:30 Helsinki Seagulls Kobrat
20.12. 18:30 KTP Basket Kouvot
20.12. 18:30 Salon Vilpas Tampereen Pyrintö
21.12. 17:00 Kauhajoen Karhu Ura Basket
22.12. 17:00 Lahti Basketball Kataja
28.12. 17:00 BC Nokia Kouvot
28.12. 17:00 Helsinki Seagulls UU-Korihait
28.12. 17:00 Kauhajoen Karhu Tampereen Pyrintö
28.12. 17:00 Kobrat Kataja
28.12. 17:00 KTP Basket Lahti Basketball
28.12. 17:00 Salon Vilpas Ura Basket
29.12. 17:00 Lahti Basketball Kobrat
29.12. 17:00 Tampereen Pyrintö Kauhajoen Karhu
30.12. 18:30 Kataja KTP Basket
30.12. 18:30 Kouvot Helsinki Seagulls
30.12. 18:30 Ura Basket BC Nokia
30.12. 18:30 UU-Korihait Salon Vilpas
03.01. 18:30 BC Nokia Kataja
03.01. 18:30 Helsinki Seagulls Ura Basket
03.01. 18:30 Kobrat KTP Basket
03.01. 18:30 Tampereen Pyrintö UU-Korihait
05.01. 17:00 Kauhajoen Karhu Lahti Basketball
05.01. 19:00 Salon Vilpas Kouvot
08.01. 18:30 Kataja Salon Vilpas
08.01. 18:30 KTP Basket Kauhajoen Karhu
08.01. 18:30 Lahti Basketball BC Nokia
08.01. 18:30 Ura Basket Tampereen Pyrintö
08.01. 18:30 UU-Korihait Kobrat
12.01. 17:00 BC Nokia Kataja
12.01. 17:00 Lahti Basketball Helsinki Seagulls
15.01. 18:30 BC Nokia KTP Basket
15.01. 18:30 Helsinki Seagulls Kataja
15.01. 18:30 Kobrat Kauhajoen Karhu
15.01. 18:30 Salon Vilpas Lahti Basketball
15.01. 18:30 Tampereen Pyrintö Kouvot
15.01. 18:30 UU-Korihait Ura Basket
17.01. 18:30 Kouvot UU-Korihait
18.01. 17:00 Kataja Tampereen Pyrintö
18.01. 17:00 Kauhajoen Karhu BC Nokia
18.01. 17:00 Salon Vilpas KTP Basket
19.01. 17:00 Ura Basket Kobrat
22.01. 18:00 Salon Vilpas Kauhajoen Karhu
22.01. 18:30 Helsinki Seagulls KTP Basket
22.01. 18:30 Kobrat BC Nokia
22.01. 18:30 Tampereen Pyrintö Lahti Basketball
22.01. 18:30 Ura Basket Kouvot
22.01. 18:30 UU-Korihait Kataja
28.01. 18:30 BC Nokia Salon Vilpas
28.01. 18:30 Kataja Ura Basket
28.01. 18:30 KTP Basket Tampereen Pyrintö
29.01. 18:30 Kauhajoen Karhu Helsinki Seagulls
29.01. 18:30 Kouvot Kobrat
29.01. 18:30 Lahti Basketball UU-Korihait
31.01. 18:30 Kouvot Kataja
01.02. 17:00 Kobrat Salon Vilpas
01.02. 17:00 UU-Korihait KTP Basket
02.02. 17:00 Helsinki Seagulls BC Nokia
02.02. 17:00 Ura Basket Lahti Basketball
04.02. 18:30 KTP Basket Ura Basket
05.02. 18:30 BC Nokia Tampereen Pyrintö
05.02. 18:30 Kauhajoen Karhu UU-Korihait
05.02. 18:30 Lahti Basketball Kouvot
07.02. 18:30 Kobrat Helsinki Seagulls
07.02. 18:30 Kouvot KTP Basket
08.02. 17:00 Kataja Lahti Basketball
08.02. 17:00 Ura Basket Kauhajoen Karhu
09.02. 15:00 Tampereen Pyrintö Salon Vilpas
09.02. 17:00 UU-Korihait BC Nokia
11.02. 18:30 KTP Basket Kataja
12.02. 18:30 BC Nokia Ura Basket
12.02. 18:30 Helsinki Seagulls Tampereen Pyrintö
12.02. 18:30 Kauhajoen Karhu Kouvot
12.02. 18:30 Kobrat Lahti Basketball
12.02. 18:30 Salon Vilpas UU-Korihait
15.02. 17:00 Lahti Basketball Kauhajoen Karhu
26.02. 18:30 Kataja Kauhajoen Karhu
26.02. 18:30 Kouvot BC Nokia
26.02. 18:30 Tampereen Pyrintö Kobrat
26.02. 18:30 Ura Basket Salon Vilpas
26.02. 18:30 UU-Korihait Helsinki Seagulls
28.02. 18:30 KTP Basket Kobrat
29.02. 17:00 Kataja BC Nokia
29.02. 17:00 Salon Vilpas Helsinki Seagulls
29.02. 17:00 Ura Basket Kouvot
01.03. 17:00 UU-Korihait Tampereen Pyrintö
03.03. 18:30 BC Nokia Lahti Basketball
04.03. 18:30 Helsinki Seagulls Kouvot
04.03. 18:30 Kauhajoen Karhu KTP Basket
04.03. 18:30 Kobrat UU-Korihait
04.03. 18:30 Salon Vilpas Kataja
04.03. 18:30 Tampereen Pyrintö Ura Basket
06.03. 18:30 Kouvot Tampereen Pyrintö
06.03. 18:30 KTP Basket BC Nokia
07.03. 17:00 Kataja Helsinki Seagulls
07.03. 17:00 Kauhajoen Karhu Kobrat
07.03. 17:00 Lahti Basketball Salon Vilpas
07.03. 17:00 Ura Basket UU-Korihait
10.03. 18:30 BC Nokia Kauhajoen Karhu
10.03. 18:30 Helsinki Seagulls Lahti Basketball
10.03. 18:30 Kobrat Ura Basket
11.03. 18:30 Salon Vilpas KTP Basket
11.03. 18:30 Tampereen Pyrintö Kataja
11.03. 18:30 UU-Korihait Kouvot
13.03. 18:30 BC Nokia Kobrat
13.03. 18:30 Kouvot Ura Basket
13.03. 18:30 KTP Basket Helsinki Seagulls
14.03. 17:00 Kauhajoen Karhu Salon Vilpas
14.03. 17:00 Lahti Basketball Tampereen Pyrintö
16.03. 18:30 Kataja UU-Korihait
18.03. 18:30 Kataja Kobrat
18.03. 18:30 Kouvot Salon Vilpas
18.03. 18:30 Lahti Basketball KTP Basket
18.03. 18:30 Ura Basket Helsinki Seagulls
20.03. 18:30 UU-Korihait Lahti Basketball
21.03. 17:00 Helsinki Seagulls Kauhajoen Karhu
21.03. 17:00 Kobrat Kouvot
21.03. 17:00 Salon Vilpas BC Nokia
21.03. 17:00 Ura Basket Kataja
21.03. 18:00 Tampereen Pyrintö KTP Basket
24.03. 18:30 Salon Vilpas Kobrat
25.03. 18:30 BC Nokia Helsinki Seagulls
25.03. 18:30 Kataja Kouvot
25.03. 18:30 Kauhajoen Karhu Tampereen Pyrintö
25.03. 18:30 KTP Basket UU-Korihait
25.03. 18:30 Lahti Basketball Ura Basket
27.03. 18:30 Helsinki Seagulls Salon Vilpas
28.03. 17:00 Kobrat Kataja
28.03. 17:00 Kouvot Lahti Basketball
28.03. 17:00 Ura Basket KTP Basket
28.03. 18:00 Tampereen Pyrintö BC Nokia
29.03. 17:00 UU-Korihait Kauhajoen Karhu
31.03. 18:30 Helsinki Seagulls Kobrat
31.03. 18:30 KTP Basket Kouvot
01.04. 18:30 BC Nokia UU-Korihait
01.04. 18:30 Kauhajoen Karhu Ura Basket
01.04. 18:30 Lahti Basketball Kataja
01.04. 18:30 Salon Vilpas Tampereen Pyrintö
03.04. 18:30 Tampereen Pyrintö Helsinki Seagulls
04.04. 17:00 Kataja KTP Basket
04.04. 17:00 Kouvot Kauhajoen Karhu
04.04. 17:00 Lahti Basketball Kobrat
04.04. 17:00 Ura Basket BC Nokia
04.04. 17:00 UU-Korihait Salon Vilpas
07.04. 18:30 BC Nokia Kouvot
07.04. 18:30 Helsinki Seagulls UU-Korihait
07.04. 18:30 Kauhajoen Karhu Kataja
07.04. 18:30 Kobrat Tampereen Pyrintö
07.04. 18:30 KTP Basket Lahti Basketball
07.04. 18:30 Salon Vilpas Ura Basket

Korisliiga -opas