Yleisurheilun MM-kisat 2017 - ohjelma ja aikataulut

Yleisurheilun MM-kisat 2017 - ohjelma ja aikataulut

Updated on Ke, 23/08/2017 - 02:44

Comments: 0

Yleisurheilun MM-kisat 2017

Yleisurheilun MM-kisat 2017 järjestetään Lontoossa, Britanniassa. Nämä MM-kilpailut ovat järjestyksessään 16. ulkoradan kisat. Kisat käydään Lontoon olympiastadionilla, jossa järjestettiin myös kesäolympialaiset vuonna 2012.

Kilpailut tulevat näkymään taas laajalti vedonlyöntimarkkinoilla, ja parhaat vedonlyöjät pystyvät tekemään hyvänkin tilin seuraamalla tapahtumia tarkasti ja reagoimalla niihin oikealla hetkellä. Tiedossa on 10 kovaa kilpailupäivää, joiden aikana yleisurheilun suurimmat sankarit ottavat mittaa toisistaan.

Yleisurheilun MM-kilpailut 2017 aikataulu

Perjantai, 4. elokuuta

21:00: 100 metriä, karsinta (miehet)
21:20: Kiekonheitto, karsintaryhmä A (miehet)
21:30: Pituushyppy, karsintaryhmät A & B (miehet)
21:35: 1500 metriä, alkuerät (naiset)
21:45: Seiväshyppy, karsintaryhmät A & B (naiset)
22:20: 100 metriä, alkuerät (miehet)
22:45: Kiekonheitto, karsintaryhmä B (miehet)
23:20: 10,000 metriä, finaali (miehet)
23:53: 10,000 metriä, palkintojenjako (miehet)

Lauantai, 5. elokuuta

12:00: Kuulantyöntö, karsintaryhmät A & B (miehet)
12:05: Seitsenottelu, 100 metrin aidat (naiset)
12:35: Moukarinheitto, karsintaryhmä A (naiset)
12:45: 400 metriä, alkuerät (miehet)
13:00: Kolmiloikka, karsintaryhmät A & B (naiset)
13:30: Seitsenottelu, pituushyppy (naiset)
13:45: 100 metriä, alkuerät (naiset)
14:05: Moukarinheitto, karsintaryhmä B (naiset)
14:45: 800 metriä, alkuerät (miehet)

21:00: Seitsenottelu, kuulantyöntö (naiset)
21:05: 100 metriä, välierät (miehet)
21:25: Kiekonheitto, finaali (miehet)
21:35: 1500 metriä, välierät (naiset)
22:05: Pituushyppy, finaali (miehet)
22:10: 10 000 metriä, finaali (naiset)
23:00: Seitsenottelu, 200 metriä (naiset)
23:35: Pituushyppy, palkintojenjako (miehet)
23:45: 100 metriä, finaali (miehet)

Sunnuntai, 6. elokuuta

12:00: Seitsenottelu, pituushyppy (naiset)
12:05: 3000 metrin estejuoksu, alkuerät (miehet)
12:40: Seiväshyppy, karsintaryhmät A & B (miehet)
13:05: 400 metrin aidat, alkuerät (miehet)
13:45: Seitsenottelu, keihäänheitto, ryhmä A (naiset)
13:55: 400 metriä, alkuerät (naiset)
14:55: 110 metrin aidat, alkuerät (miehet)

15:00: Seitsenottelu, keihäänheitto, ryhmä B (naiset)
20:40: Kiekonheitto, palkintojenjako (miehet)
20:45: 10 000 metriä, palkintojenjako (naiset)
20:50: 100 metriä, palkintojenjako (miehet)
21:00: Seiväshyppy, finaali (miehet)
21:05: Keihäänheitto, karsintaryhmä A (naiset)
21:10: 100 metriä, välierät (naiset)
21:40: 400 metriä, välierät (miehet)
22:10: 110 metrin aidat, välierät (miehet)
22:30: Keihäänheitto, karsintaryhmä B (naiset)
22:35: Kuulantyöntö, finaali (miehet)
22:40: Seitsenottelu, 800 metriä (naiset)
23:15: 800 metriä, välierät (miehet)
23:50: 100 metriä, finaali (naiset)
23:53: Seitsenottelu, palkintojenjako (naiset)

Maanantai, 7. elokuuta

20:10: Seiväshyppy, palkintojenjako (naiset)
20:15: Kuulantyöntö, palkintojenjako (miehet)
20:20: 100 metriä, palkintojenjako (naiset)
20:30: Kolmiloikka, karsintaryhmät A & B (miehet)
21:00: Moukarinheitto, finaali (naiset)
21:15: 400 metrin aidat, alkuerät (naiset)
22:15: 400 metrin aidat, välierät (miehet)
22:25: Kolmiloikka, finaali (naiset)
22:55: 400 metriä, välierät (naiset)
23:15: Moukarinheitto, palkintojenjako (naiset)
23:30: 110 metrin aidat, finaali (miehet)
23:50: 1500 metriä, finaali (naiset)

Tiistai, 8. elokuuta

20:10: Kolmiloikka, palkintojenjako (naiset)
20:15: 110 metrin aidat, palkintojenjako (miehet)
20:30: 3000 metrin estejuoksu, alkuerät (naiset)
21:20: Keihäänheitto, finaali (naiset)
21:30: 200 metriä, alkuerät (miehet)
21:35: Seiväshyppy, finaali (miehet)
22:35: 400 metrin aidat, välierät (naiset)
22:40: Kuulantyöntö, karsintaryhmät A & B (naiset)
23:10: 3000 metrin estejuoksu, finaali (miehet)
23:20: 1500 metriä, palkintojenjako (naiset)
23:35: 800 metriä, finaali (miehet)
23:40: 3000 metrin estejuoksu, palkintojenjako (miehet)
23:50: 400 metriä, finaali (miehet)

Keskiviikko, 9. elokuuta

20:40: Keihäänheitto, palkintojenjako (naiset)
20:45: 800 metriä, palkintojenjako (miehet)
20:50: 400 metriä, palkintojenjako (miehet)
21:05: 200 metriä, alkuerät (naiset)
21:10: Pituushyppy, karsintaryhmät A & B (naiset)
21:20: Moukarinheitto, karsintaryhmä A (miehet)
21:55: Seiväshyppy, palkintojenjako (miehet)
22:05: 5000 metriä, alkuerät (miehet)
22:25: Kuulantyöntö, finaali (naiset)
22:50: Moukarinheitto, karsintaryhmä B (miehet)
22:55: 200 metriä, välierät (miehet)
23:30: 400 metrin aidat, finaali (miehet)
23:40: Kuulantyöntö, palkintojenjako (naiset)
23:50: 400 metriä, finaali (naiset)

Torstai, 10. elokuuta

20:15: 400 metrin aidat, palkintojenjako (miehet)
20:30: 5000 metriä, alkuerät (naiset)
21:05: Keihäänheitto, karsintaryhmä A (miehet)
21:10: Korkeushyppy, karsintaryhmät A & B (naiset)
21:15: 400 metriä, palkintojenjako (naiset)
21:25: 800 metriä, alkuerät (naiset)
22:20: Kolmiloikka, finaali (miehet)
22:25: 1500 metriä, alkuerät (miehet)
22:35: Keihäänheitto, karsintaryhmä B (miehet)
23:05: 200 metriä, välierät (naiset)
23:35: 400 metrin aidat, finaali (naiset)
23:50: 200 metriä, finaali (miehet)

Perjantai, 11. elokuuta

12:00: Kymmenottelu, 100 metriä (miehet)
12:10: Kiekonheitto, karsintaryhmä A (naiset)
12:45: 100 metrin aidat, alkuerät (naiset)
13:05: Kymmenottelu, pituushyppy (miehet)
13:15: Korkeushyppy, karsintaryhmät A & B (miehet)
13:35: Kiekonheitto, karsintaryhmä B (naiset)
14:55: Kymmenottelu, kuulantyöntö (miehet)

19:00: Kymmenottelu, korkeushyppy (miehet)
20:40: 400 metrin aidat, palkintojenjako (naiset)
20:45: 200 metriä, palkintojenjako (miehet)
20:50: Kolmiloikka, palkintojenjako (miehet)
21:05: 100 metrin aidat, välierät (naiset)
21:10: Pituushyppy, finaali (naiset)
21:35: 800 metriä. välierät (naiset)
22:10: 1500 metriä, välierät (miehet)
22:30: Moukarinheitto, finaali (miehet)
22:45: Kymmenottelu, 400 metriä (miehet)
23:15: Pituushyppy, palkintojenjako (naiset)
23:25: 3000 metrin estejuoksu, finaali (naiset)
23:50: 200 metriä, finaali (naiset)

Lauantai, 12. elokuuta

12:00: Kymmenottelu, 110 metrin aidat (miehet)
12:35: 4 x 100 metrin viesti, alkuerät (naiset)
12:55: 4 x 100 metrin viesti, alkuerät (miehet)
13:00: Kymmenottelu, kiekonheitto, ryhmä A (miehet)
13:20: 4 x 400 metrin viesti, alkuerät (naiset)
13:50: 4 x 400 metrin viesti, alkuerät (miehet)
14:20: Kymmenottelu, kiekonheitto, ryhmä B (miehet)

16:15: Kymmenottelu, seiväshyppy (miehet)
19:30: Kymmenottelu, Keihäänheitto, ryhmä A (miehet)
20:35: 3000 metrin estejuoksu, palkintojenjako (naiset)
20:40: HMoukarinheitto, palkintojenjako (miehet)
20:45: 200 metriä, palkintojenjako (naiset)
20:55: Kymmenottelu, Keihäänheitto, ryhmä B (miehet)
21:05: Korkeushyppy, finaali (naiset)
22:05: 100 metrin aidat, finaali (naiset)
22:15: Keihäänheitto, finaali (miehet)
22:20: 5000 metriä, finaali (miehet)
22:45: Kymmenottelu, 1500 metres (miehet)
23:10: 100 metrin aidat, palkintojenjako (naiset)
23:30: 4 x 100 metrin viesti, finaali (naiset)
23:35: 5000 metriä, palkintojenjako (miehet)
23:40: Korkeushyppy, palkintojenjako (naiset)
23:50: 4 x 100 metrin viesti, finaali (miehet)
23:55: Kymmenottelu, palkintojenjako (miehet)

Sunnuntai, 13. elokuuta

20:35: Keihäänheitto, palkintojenjako (miehet)
20:40: 4 x 100 metrin viesti palkintojenjako (naiset)
20:46: 4 x 100 metrin viesti, palkintojenjako (miehet)
21:00: Korkeushyppy, finaal (miehet)
21:10: Kiekonheitto, finaali (naiset)
21:35: 5000 metriä, finaali (naiset)
22:10: 800 metriä, finaali (naiset)
22:30: 1500 metriä, finaali (miehet)
22:42: 5000 metres, palkintojenjako (naiset)
22:55: 4 x 400 metrin viesti, finaali (naiset)
23:00: 800 metriä, palkintojenjako (naiset)
23:05: Kiekonheitto, palkintojenjako (naiset)
23:15: 4 x 400 metrin viesti, finaali (miehet)
23:21: 1500 metriä, palkintojenjako (miehet)
23:26: Korkeushyppy, palkintojenjako (miehet)
23:31: 4 x 400 metrin viesti, palkintojenjako (naiset)
23:37: 4 x 400 metrin viesti, palkintojenjako (miehet)

Yleisurheiluvedonlyönti 2017

Yleisurheiluvedonlyönti varsinkin lajin MM-kilpailuissa ei ole aivan yksinkertaista. Tavallinen veikkaaja tutkii tuloksia, huomaa tietyn urheilijan saavuttaneen selvästi muita paremman tuloksen lajissaan ja lyö vetoa. Hän ei kuitenkaan välttämättä huomioi tulokseen johtaneita syitä ja taustoja. Onko urheilijan kunto nousussa vai laskussa, millaisissa olosuhteissa tulokset ovat syntyneet ja niin edelleen. Viisas vedonlyöjä tutkii nämä asiat huolella ja tekee sen jälkeen pelivalintansa kertoimien mukaan.

Aloittelevan vedonlyöjän kannattaa lukea esimerkiksi Coolbetin blogikirjoituksesta yleisurheiluvedonlyönnin perusteet ja parantaa omaa vedonlyöntitulostaan.

Yleisurheilu vedonlyöntikohteena tarjoaa paljon hyvää pelattavaa, mutta se on osattava kaivaa esiin alikertoimien joukosta.

Kaipaatko vedonlyöntibonuksia? Sivuston parhaat vedonlyöntibonukset.

Kommentit (0)