Suomen urheiluvedonlyöjät ry perustettu

Suomen urheiluvedonlyöjät ry perustettu

päivitetty: Torstai, 19.09.2019, 14:22

Comments: 0

Suomen Urheiluvedonlyöjät ry on perustettu Tampereella perjantaina 15.3.2019. Yhdistyksen ensisijaisina tehtävinä ovat jäsentensä edunvalvonta, vastuullisen ja analyyttisen vedonlyöntikulttuurin edistäminen sekä vedonlyöntiin liittyvien koulutusten ja seminaarien järjestäminen. Yhdistys auttaa viranomaistahoja ottelumanipulaatioiden ja vedonlyöntirikollisuuden ehkäisemisessä ja valvonnassa ja pyrkii myös lisäämään tietoisuutta rahapeliongelmista ja niihin saatavilla olevasta avusta.

Perustamiskokouksessa hallitukseen valittiin seitsemän jäsentä: Kari Rajainmäki (puh.joht.), Joni Collan, Jari Kylmälä, Henri Mikkola, Aapo Mutanen, Daniel Rantanen ja Toni Sepperi. Hallituksen jäsenillä on pitkä kokemus vedonlyöntialalta.

Lisätiedot:

Suomen Urheiluvedonlyöjät ry
Kari Rajainmäki (puh.joht.)
info ( at ) suomenurheiluvedonlyojat.fi
puh: 050-9192445

Yhdistyksen nettisivut löytät osoitteesta www.suomenurheiluvedonlyojat.fi

Kommentit (0)