Jalkapallon MM-kisat 2018 otteluohjelma ja TV-lähetykset

Jalkapallon MM-kisat 2018 otteluohjelma ja TV-lähetykset

Updated on La, 18/08/2018 - 15:32

Comments: 0

Jalkapallon MM-kisat 2018 otteluohjelma ja TV-lähetykset

Jalkapallon MM-kisat alkavat 14.6.2018 klo 18:00 ottelulla Venäjä - Saudi-Arabia. Katso jutusta otteluohjelma ja kisojen TV-lähetykset. Kisat näkyvät televisiosta Ylen kanavilta ja ennen otteluita on pääsääntöisesti puolen tunnin studio-ohjelma (avausottelun lähetys alkaa jo 16:30). Illan päätteeksi ja seuraavan päivän aamuna on luvassa tunnin kooste päivän tapahtumista. TV-lähetyksiin voi tulla muutoksia kisojen aikana.

Jatko-ottelu ohjelma

Puolivälierät 

Perjantai 6.7.2018
17:00 Uruguay - Ranska YLE TV2
21:00 Brasilia - Belgia YLE TV2

Lauantai 7.7.2018 
17:00 Ruotsi - Englanti YLE TV2
21:00 Kroatia - Venäjä YLE TV2

Neljännesvälierät

Lauantai 30.6.2018
17:00 Ranska - Argentiina YLE TV2 
21:00 Uruguay - Portugali YLE TV2

Sunnuntai 1.7.2018
17:00 Espanja - Venäjä YLE TV2 
21:00 Kroatia - Tanska YLE TV2

Maanantai 2.7.2018
17:00 Brasilia - Meksiko YLE TV2
21:00 Belgia - Japani YLE TV2

Tiistai 3.7.2018 
17:00 Ruotsi - Sveitsi YLE TV2
21:00 Kolumbia - Englanti YLE TV2

Välierät

  • Tiistai 10.7.2018 21:00 YLE TV2
  • Keskiviikko 11.7.2018 21:00 YLE TV2

Finaali ja pronssiottelu 

  • Lauantai 14.7.2018 17:00 pronssiottelu YLE TV2
  • Sunnuntai 15.7.2018 18:00 MM-finaali YLE TV2

Tulosveto - Opas voitolliseen pelaamiseen
Vedonlyönti jalkapallon MM-kisoissa
MM-futis 2018 - tärkeimmät bookkerit kisoihin

Lohkojako

Lohko A 

  • Venäjä
  • Saudi-Arabia
  • Egypti
  • Uruguay 

Lohko B

  • Portugali
  • Espanja
  • Marokko
  • Iran

Lohko C

  • Ranska
  • Australia
  • Peru
  • Tanska

Lohko D

  • Argentiina
  • Islanti
  • Kroatia
  • Nigeria

Lohko E

  • Brasilia
  • Sveitsi
  • Costa Rica
  • Serbia

Lohko F

  • Saksa
  • Meksiko
  • Ruotsi
  • Etelä-Korea

Lohko G

  • Belgia
  • Panama
  • Tunisia
  • Englanti

Lohko H

  • Puola
  • Senegal
  • Kolumbia
  • Japani

Torstai 14.6.2018

18:00 Venäjä - Saudi-Arabia (Moskova) YLE TV2

Perjantai 15.6.2018
15:00 Egypti - Uruguay (Jekaterinburg) YLE TV2 
18:00 Marokko - Iran (Pietari) YLE TV2 
21:00 Portugali - Espanja (Sotsi) YLE TV2 

Lauantai 16.6.2018
13:00 Ranska - Australia (Kazan) YLE TV2 
16:00 Argentiina - Islanti (Moskova) YLE TV2
19:00 Peru - Tanska (Saransk) YLE TV2 
22:00 Kroatia - Nigeria (Kaliningrad) YLE TV2 
 

Sunnuntai 17.6.2018
15:00 Costa Rica - Serbia (Samara) YLE TV2 
18:00 Saksa - Meksiko (Moskova) YLE TV2 
21:00 Brasilia - Sveitsi (Rostov) YLE TV2 
 

Maanantai 18.6.2018
15:00 Ruotsi - Etelä-Korea (Nizni Novgorod) YLE TV2 
18:00 Belgia - Panama (Sotsi) YLE TV2 
21:00 Tunisia - Englanti (Volgograd) YLE TV2 

Tiistai 19.6.2018
15:00 Kolumbia - Japani (Saransk) YLE TV2 
18:00 Puola - Senegal (Moskova) YLE TV2 
21:00 Venäjä - Egypti (Pietari) YLE TV2 

Keskiviikko 20.6.2018
15:00 Portugali - Marokko (Moskova) YLE TV2 
18:00 Uruguay - Saudi-Arabia (Rostov) YLE TV2 
21:00 Iran - Espanja (Kazan) YLE TV2 

Torstai 21.6.2018
15:00 Tanska - Australia (Samara) YLE TV2 
18:00 Ranska - Peru (Jekaterinburg) YLE TV2 
21:00 Argentiina - Kroatia (Nizhni Novgorod) YLE TV2 

Perjantai 22.6.2018
15:00 Brasilia - Costa Rica (Pietari) YLE TV2 
18:00 Nigeria - Islanti (Volgograd) YLE TV2 
21:00 Serbia - Sveitsi (Kaliningrad) YLE TV2 

Lauantai 23.6.2018
15:00 Belgia - Tunisia (Moskova) YLE TV2
18:00 Etelä-Korea - Meksiko (Rostov) YLE TV2 
21:00 Saksa - Ruotsi (Sotsi) YLE TV2 

Sunnuntai 24.6.2018
15:00 Englanti - Panama (Nizni Novgorod) YLE TV2
18:00 Japani - Senegal (Jekaterinburg) YLE TV2 
21:00 Puola - Kolumbia (Kazan) YLE TV2 

Maanantai 25.6.2018
17:00 Saudi-Arabia - Egypti (Volgograd) YLE TV2 (kooste klo 19:10) 
17:00 Uruguay - Venäjä (Samara) YLE TV2  
21:00 Espanja - Marokko (Kaliningrad) YLE TV2 (kooste klo 23:10) 
21:00 Iran - Portugali (Saransk) YLE TV2  

Tiistai 26.6.2018
17:00 Tanska - Ranska (Moskova) YLE TV2
17:00 Australia - Peru (Sotsi) YLE TV2 (kooste klo 19:10)
21:00 Islanti - Kroatia (Rostov) YLE TV2 (kooste klo 23:10)
21:00 Nigeria - Argentiina (Pietari) YLE TV2

Keskiviikko 27.6.2018
17:00 Etelä-Korea - Saksa (Kazan) YLE TV2 (kooste klo 19:10) 
17:00 Meksiko - Ruotsi (Jekaterinburg) YLE TV2
21:00 Serbia - Brasilia (Moskova) YLE TV2 
21:00 Sveitsi - Costa Rica (Nizni Novgorod) YLE TV2 (kooste klo 23:10)

Torstai 28.6.2018
17:00 Japani - Puola (Volgograd) YLE TV2
17:00 Senegal - Kolumbia (Samara) YLE TV2 (kooste klo 19:10)
21:00 Englanti - Belgia (Kaliningrad) YLE TV2 
21:00 Panama - Tunisia (Saransk) YLE TV2 (kooste klo 23:10)

 

Kommentit (0)